Cliffhanger (1993)

Dobrý akční film s kvalitně odvedenými záběry, ale na začátku jsem musela docela dost vypnout mozek, abych si tu hlavu neukroutila. Ale to je asi u většiny akčních filmů....

Ženatý se závazky (1987) (seriál)

Můj milovaný seriál o Alovi, který rozhodně není vzorem, což je sympatické a lidské, a jeho povedené rodince. Spoustu věcí je tu přehnaných, ale vtipně. Občas se opravdu strefí do černého a já smíchy nemůžu popadnout dech.

Hitler: Vzestup zla (2003) (TV film)

V tomto filmu se skvěle povedlo zachytit většinu Hitlerových nešvarů a obsesí. Ukazuje především jeho skrytou tvář a tvář všeobecně představovanou lidu, který za ním šel jako ovce. Robert Carlyle napodobil Hitlera skutečně dokonale.

Gejša (2005)

Exotika mě vždycky přitahovala a film Gejša jsem si opravdu vychutnala nejen díky překrásným kostýmům a krásnému prostředí. Děj byl trochu překombinovaný, ale já mám romance ráda - hlavně se šťastným koncem.

Kill Bill 2 (2004)

Velký kontrast oproti jedničce, vysvětlující, jdoucí více pod povrch, umírněnější. Opět se tu střídají velmi silné scény. Velmi na mě zapůsobil výcvik Nevěsty a drsný souboj s Elle Driver. První i druhá část tohoto Tarantinovského dílka se k sobě patří jak siamská dvojčata. PS: Uma Thurman je fakt úžasná.

Kill Bill (2003)

Miluju postavu Nevěsty, její odvahu a sílu bojovat, nevzdat se, skoro jí až nepokrytě obdivuju. Nechybí jí ani lidskost. Tvrdost a drsnost k tomuto filmu přímo patří. Skvělá hudba je u tohoto filmu přímo pověstná. Pamatuju si, že když jsem Kill Bill poprvé viděla, šokoval mě už začátek - Nevěstin zrychlený dech, její vystrašený pohled, chlácholivý hlas Billa a nakonec krutý výstřel... Některé scény (boj Nevěsty s 88) jsou samozřejmě ujeté, ale docela jsem se u ní bavila a úplně jsem viděla Tarantina ve svém živlu. Scéna se zimní zahradou je dokonalá, klid před bouří, jen zvuk tekoucí vody, čerstvě napadaný sníh kontrastující s červenou krví. Chápu, že ne každému se tento film musí líbit, ale mě si naprosto získal.

Návrat do budoucnosti II (1989)

Oproti jedničce je děj dost překombinovaný. Je vidět, že i přes to má Zemeckis pár nápadů v rukávu. Musela jsem ocenit originalitu dvojrole Martyho.

Návrat do budoucnosti (1985)

Originální a vtipná komedie se skvělým příběhem, který vám po celou dobu nedá vydechnout. Film ani s léty neztratil jiskru. Michael J. Fox v roli Marthyho je úžasně zvídavý, nadšený a odhodlaný. Člověk má hned chuť vydat se s ním proti toku času. Jednoznačně nejlepší díl celé série a jedno z nejlepších sci-fi dnes patří ke zlaté klasice.

Mlčení jehňátek (1991)

Skvělý film je geniálním souhrou hereckého umu Jodie Fosterové a Anthony Hopkinse. Děsivěji a geniálněji zahranou postavu masového vraha jsem snad neviděla. V agentce Starlingové je zase určitá pokora a jemnost, která právě vzbudí zájem Lectra. Atmosféra filmu je naprosto jedinečná.

Bratrstvo neohrožených (2001) (seriál)

Naprosto jedinečný seriál. Ze začátku jsem se v postavách ztrácela (všichni jsou zelení a celí od bahna), ale zhruba od 5. dílu jsem do nich začala pronikat a bezhlavě se do seriálu zamilovala. Ač nemám válečné filmy ráda, tento seriál natočený podle skutečných lidí a jejich vzpomínek mě totálně dostal. Na začátku každého dílů mluví někteří ze skutečných přeživších a teprve na konci, kdy si k filmovým postavám vytvoříte vztah, se dozvíte, kdo je kdo. Cítila jsem k nim neskutečný obdiv a úctu za to, čím si prošli a co dokázali. Velmi si mě získal představitel pozdějšího majora Dicka Winterse Damian Lewis svým naprosto skvělým hereckým výkonem, úplně jsem si ho zamilovala. Je ukázkovým velitelem s lidským srdcem a dobrými taktickými schopnosti. Každý díl je tak trochu věnovaný jedné postavě. Jako nejlepší díly označuju: 5) Křižovatky (úžasná první scéna, kdy Winters běží, slyšíte jenom zrychlený dech a výstřel), 6) Bastogne (podmínky, v kterých přežívali), 9) Proč bojujeme - při tomhle dílu jsem se rozbrečela. Hrůza koncentračního tábora a reakce amerických vojáků na ně mě totálně dostala. Tenhle díl (jsem dějepisářská úča) pouštím i svým žákům a totálně je to přibije do židlí (to už se dnes stává u otrlé mládeže málokdy). Můžu mluvit, popisovat, ale tohle mluví za vše... Když jsem tento seriál poprvé shlédla, hned jsem si ho musela pustit podruhé. Už jsem znala perfektně postavy, a tak odpadl počáteční chaos v orientaci postav a já jsem si vychutnala každý kousek.