Asterix a Obelix (1999)

Sice pěkná a poměrně vtipná podívaná, ale na komiksy a kreslené filmy to nemá. Jejich kouzlo a duše se kamsi vytratila.

Asterix a překvapení pro Cézara (1985)

To byl snad první film, na kterém jsem jako malá byla v kině. Byla jsem z něho úplně unešená a to nadšení mi zůstalo dodnes. "Ani křídla nemají a jak krásně létají...óóó".

Alexandr Veliký (1956)

Tak trochu netradiční pohled na tohoto velikána a jeho osobní život. Mně se tento pohled líbil.

Air America (1990)

Film mi přišel poměrně těžkopádný a upovídaný, na jednu stranu se tváří jako komedie, na stranu druhou se snaží narážet na válečné téma, ale ani jedno zde nefunguje. Že zde hraje Mel Gibson, beru spíše jako omyl.

Závrať (1958)

Musím se přiznat, že po přečtení předchozích komentářů jsem byla namlsaná. Režie, detaily a herecké výkony jsou bezchybné, ale ději schází větší spád. Dost scén jsem dopředu ohadnula - včetně konce. Od Hitchcocka jsem čekala něco víc.

Babel (2006)

Jak se lidově říká, když se něco kazí, tak všechno. V tomto duchu jsou vedeny i jednotlivé příběhy celého Babelu, což zrovna není můj šálek kávy. Mile mě překvapil svoji sexuální otevřeností.Největší náboj má film ze začátku, ale s postupem času ztrácí dech a ke konci se už jenom plazí. Musím souhlasit s ostatními, že japonská část je úplně mimo a děj se zbytečně natahuje. Celek by byl kompaktnější, kdyby nás této části režisér ušetřil. Konec mě zklamal, čekala jsem něco víc. Čtvrtou hvězdičku dávám za herecký výkon Brada Pitta a hysterické Cate Blanchett.

Agent bez minulosti (2002)

Tak tenhle film a celá série mě naprosto nadchnula. Film nabitý od začátku do konce akcí a napětím, skvělá kamera, která ještě více podtrhuje autenticitu záběrů. Matta Damona jsem si předtím nikdy neuměla představit v roli nějakého superagenta, jak milé bylo moje překvapení nad jeho hereckým výkonem a skvěle zvládnutým akčním scénám. Po shlédnutí jsem se okamžitě vrhla na pokračování, aby se mi dostalo odpovědi na otázky, které zůstaly nezodpovězeny.

3:10 Vlak do Yumy (2007)

Westerny mám moc ráda a kvalitních je jako šafránu. Russell Crowe jako charismatický "záporák" si vás získá od první chvíle. Každá z postav má své klady i zápory, nejsou černobíle rozdělené. Dost mě ale zklamal konec, nad kterým jsem jen nevěřícně kroutila hlavou.

Z pekla štěstí (1999)

Místy notně překombinová pohádka, která mě nijak zvlášť nezaujala. Herci působí křečovitě a hlavně nepřirozeně. Mnohem lepší mi přišla Troškova Princezna ze mlejna.

Vratné lahve (2007)

Herecké spojení Svěráka a Kolářové mě neuvěřitelně bavilo po celou dobu filmu. Miniválky dojemně a vtipně zachycené ve všednosti jejich života mi častokrát připomněly žabomyší války mých vlastních rodičů. I když se nejedná o Svěrákův nejpovedenější film, mileráda se na něho podívám kdykoliv znovu.