Repli-Kate (2002)

Natrhnutie prdele možné. Bránice už menej. Každopádne Ali Landry je možné uveriť, že z koláčov má najradšej penis.

Umučení Krista (2004)

Jednoduchšie by asi bolo, keby Mel vyhľadal erudovaného psychologa, poriešil si tie veci uňho na pohovke a neotravoval s podobnými filmami. Ak niekto Passion porovnáva so Scorseseho excelentným Pokušením takmu odporúčam sadnúť si na pohovku rovno vedľa Mela.

Nesvatbovi (2005)

Komédia, ktorá má gule. A Islu Fisher poprosím obsadiť do nejakého konštantne erotikou nabitého seriálu v hlavnom vysielacom čase. A množiť sa a množiť sa!

12 opic (1995)

Táto vyšinutá sci-fi-cvokáreň Terryho Gilliama je vo väčšine paralelných vesmírov absolútny TOP! Každý predavač Notabene z roku 2173 , ktorého poslala vláda do tejto hnačky 21.storočia vám to potvrdí. Rozvrstvenie príbehu, jeho rozloženie v čase, zahrávanie sa s apokalyptickými víziami, vykreslenie neschopnosti ovplyvniť budúcnosť a nepochopiteľná potreba študovať kámasútru s Madeleine Stowe je jasným dôkazom Gilliamovej jedinečnej schopnosti kupovať matroš len u najexkluzívnejších dodávateľov. Spôsob akým vykresľuje celú tu úbohú, smiešnu a iluzórnu ľudskú existenciu v plnej kráse zapáchajúcej stoky je proste megacool, až by z toho jednému upadol. Brjus je King. Jemu ustojí.

Můj bratr Tom (2001)

Emocionálne na cucky ma trhajúci príbeh vzťahu Toma a Jessicy úspešne odoláva smetisku spoločenských banalít, agresií, recesií a povrchných flirtov anglických teens. Celé to akoby tiahne do nejakého postmoderného poňatia shakespearovského kopanca do zadku. No proste naprostá filmová mágia. Paralela nejakého mystického zákona Love story a poriadnej milovačky prekladanej traumatizujúcimi životnými udalosťami, nastavenej až halucinogénne (najmä keď v kine čerstvo nalakovali parkety). Dom Rotheroe vykresluje tým najrealistickejším spôsobom maximálne introspektívne pôsobiaci svet. Bez srandy píšem, že tu ide o jedno z najgeniálnejších, najosobnejších a najemotívnejších diel modernej kinematografie! Howk (viac info o filme tu)