Slavnosti sněženek (1983)

Slovami pana Menzela: "Problémem tohoto filmu je nedotažený scénář, vše se dělalo hodně narychlo."

Klub rváčů (1999)

Zaujímavá, efektne napísaná a natočená ultrablbôstka, ktorá poriadne vyprášila psychické kanály antispoločenskym kopancom rovno do prekernych partií. Sympatický psychoojeb. Norton a Meat Loaf sú tu fantastickí.

Absolvent (1967)

Jeden z najlepších slaďákov aké som videl. Toto Nicholsnové pomaturitné resumé nás privádza do spleenu jednoho pomaturitňáka, ktorý napriek mnohým vonkajším impulzom zo strany rodičov a iného príbuzenstva, zostáva psychicky paralyzovaný, osamotený, nepochopený. Zvedený Mrs Robinson síce nachádza akýsi pevný bod, ale absolútny zvrat pripraví nečakané odhalenie skrytých citov. Skvelá hudba Simon and Garfunkel-a a veľká láska americkej kinematografie. Jedinečný Dustin Hoffman v najmladšom vydaní.

Cesta do fantazie (2001)

Miyazaki je KRÁL!!! "...Je to sen, iba sen!..." NAJDOKONALEJŠí ANIMÁK FOREVER!

Amadeus (1984)

Božský Wolfgang Amadeus v obratne spáchanom Shaffersko-Formanovskom karikaturistickom hábite. Neskutočne fantasticky natočené. Spojenie hudba+obraz, herecké poňatie postáv obidvoch hlavných protagonistov a kostýmy sú dokonalé, dokonalejšia je už len Mozartova hudba. 😏 Ak môžte určite uprednostnite Directors cut ten je o niekoľko nezanedbateľných percent lepší !!!

Matrix (1999)

Najväčší kopanec do filmovej riti!

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Klonovanie na spôsob a k pocte veľkého slovenského surrealistu Ivana Mojíka, alebo ako sa z Pulp Fiction stal kult: PULP..................... ..................PULS................ ...............PULT................ .............GOULD?............ ...........KULT! Pozor! Zvláštny stupeň poplachu CSFD: Tento film je možné pozerať znovu a znovu odpredu, odzadu, odstredu, aj od akejkolvek tretiny, štvrtiny, pätiny atp. bez úbytku na uspokojení! A je to furt úlet jak sviňa.

Forrest Gump (1994)

Gump neni žiadny polointeligent. Má v tom jasno. Je idiot. Hocikedy však preští väčšinu primátov, vrátane väčšiny českých a slovenských politikov. Keď ho zrovna tak napadne, vsprostred krásneho parného dňa tráveného v príjemnom chládku latríny, vytiahne si gate a ide si proste zabehať. A keď už behať, tak aspoň od jedného oceánu k druhému. Veľmi vážne by sa dalo polemizovať, či z niektorých pohľadov nie je popri tom, čo sa tu plahočí po internetoch za fašoidné kreatúry, jednoducho génius. Film má dokonalý vizuál a Toma Hanksa v jeho najskvelejšej polohe.

Titanic (1997)

Čarovné! Skoro ako pásomnica na Vianoce vysiaca z prdele na konci so salónkou. S tým rozdielom, že pásomnica vyzerá zábavnejšie. Tento flák je naozaj len pre silných a vyspelých majstrov nepochopenej extratriedy, čo sa vyznajú. Cameronov Titanic je jedna skutočne megalomanská degustácia krabicových vín.