Antikrist (2009)

Lars je zralý na psychiatrii. Akutně. To mě napadlo už při sledování závěru Tance v temnotách. Ale tohle je fakt moc, skutečný hardcore. Jenže i přesto, že jsem se často díval stranou nebo si zacpával uši, nemůžu říct, že to není dobré. Režisér je prostě jako Goya mezi filmaři. Něco ho žere a asi strašně moc, protože vytvořil film plný nenávisti a hrůzy. Rád bych chtěl říct, že je to moc špatný film za psychiskou újmu, kterou způsobil při jeho zhlédnutí mé přítelkyni :), ale on to má v sobě, i když je to něco nenormálně temného. Tak nádhernou kameru jsem snad ještě nikdy neviděl (tak moc to kontrastovalo s tím, co zobrazovala). Do toho hudba, že se člověku tají dech. A do toho scény jak z nejhorších nočních můr. Jednu hvězdičku ubírám za mimořádně odporné záběry a za lišku, která mluví "Je vláda chaosu :)".

Kolik váží trojský kůň? (2008)

Moc pěkná pohádka, politiky jsem v tom moc neviděl. Je to spíš o krásné lásce a o skvěle trhlé hlavní hrdince a jejích neuvěřitelných trampotách. Tenhle film vám nezmění život, ale zasmějete se u něj a příjemně vás pohladí po duši.

Sviňky (2009)

Neprodávají se proto, že strádají, ale proto, aby mohli žít v nadbytku. Je to dobrý film. Můžeme si po něm klást otázky, v čem je chyba? V dětech, v jejich rodičích, v institucích, v celé společnosti? Budiž tento film varovným vykřičníkem. Pod slupkou peněz a značkového oblečení se může skrývat zlomený člověk - dítě.

Whisky s vodkou (2009)

ážnost a komika jsou zde neuvěřitelně dobře vyváženy. Tohle je film pro ty, kdo si pod spojením komedie a Německo představují pouze nechutnosti, prasárny a prvoplánový humor- ten je tu naopak inteligentní, jemný a citlivý. Mimojiné je tento film také skvělým náhledem do natáčecího procesu a jisté odromantizování působení ve filmovém průmyslu.

Veřejní nepřátelé (2009) odpad!

"Sbohem kosáčku" se pro mě stává jednou z nejtrapnějších filmových hlášek.

Panika v městečku (2009)

Moc, moc vtipné. Přišlo mi to úžasné už když jsem viděl epizodky ze seriálu, který tomuhle celovečeráku předcházel. Dal bych plné hodnocení, ale ke konci už to bylo okoukané a trochu ta extáze z první hodiny slábla, takže jen takhle. Prospěla by tomu ještě trochu kratší stopáž. Ale jinak první půlhodina byla přinejmenším na deset hvězdiček...

Žízeň (2009)

Kdybych dal svému ulítlému kamarádovi dost peněz a kameru, tak by natočil něco podobného. Nebylo to skoro vůbec vtipné, vůbec ne napínavé, vůbec ne zábavné... Mělo to pro mě asi stejnou hodnotu jako kdyby někdo sestavil koláž z obsahu odpadkového koše. Jednu hvězdičku dávám za jakousi mně nesrozumitelnou zvláštnost.

Poraněný člověk (1983)

Zřejmě příliš spletité, roztroušené a těžko pochopitelné. Ale také dost opravdové, drsné a naléhavé. Přesně tak, jak si tohle téma "zaslouží". Pod povrchem spořádaného světa existuje svět, kde se przní bezbranné a tápající mladé duše. Zneužívání dětí a mládeže není dnes míň aktuální než dříve. Možná je akorát stejně tak neviditelné.

Gigant (2009)

Málomluvný film o dvou sympatických lůzrech ze supermarketu. Sledování uklizečky hromotlukem z ochranky vypadá zábavně, ale konec mi přišel dost nevěrohodný a nějak moc rychle useknutý.

Pamatuj si mé jméno (1978)

Ten film je strašně cizí. Není tam žádná postava, s kterou byste se mohli ztotožnit, fandit jí, vciťovat se do ní. Navíc je to dost pomalé a dost o ničem.