• Krátkometrážní

Noční recepční (2016) (seriál)

Tom Hiddleston je James Bond bez akce, s dokonalým úsměvem, haha. Hugh Laurie je záporák bez akce, který má hromadu peněz a na všechno svoje lidi. I přes pomalejší tempo a důkladné odkrývání postav, mě to ani na chvilku nenudilo a i přes to, že je to BBC, má to v sobě cosi amerického, co mě přitahuje. Konec byl na můj vkus až zbytečně uhnaný, což je škoda, protože si dokážu představit odkrojit cca dvacet minut někde ze druhé, třetí epizody a věnovat se více závěru. Nelze ale říct, že by nedošlo k rozuzlení, došlo, jen to v té chvíli i končí.

Temný případ (2014) (seriál)

Asi nejlepší miniseriál, co jsem viděl. ___1. Série - naprostej TOP, herci, postavy, příběh. Zločin a "villain", jenž je taková lidská zrůda, že máte pocit, že snad ani není člověk. To vše zasazené do ponuré, špinavé, depresivní Louisiany. Co víc si přát. K tomu skvělá hudba, díky ní se mi při různých záběrech ježily chlupy. Je to hnus a ve stejné chvíli i krása k pokoukání. Takhle si představuji 100 procent. ___2. Série - Los Angeles, moje oblíbené město. Nicméně konkrétně tady jako by nezahrnovalo nic z toho, proč mě tak fascinuje. Postavy jsou opět skvělé, Rachel McAdams v roli, ve které bych si ji jen těžko dokázal předtím představit. Něco málo z toho náboje prvotní série to ztratilo, je to něco jiného, jiný příběh, často skoro jako jiný seriál. Dost doplácí na neoblomnou kvalitu série první, nicméně i tak hodně nadprůměrná druhá série. Znělka a Opening každopádně za mě lepší než ten předchozí. Rozhodně i tak doporučuji, 85 procent.

Jedna noc (2016) (seriál)

Tyhle typy minisérií mě začínají zajímat víc a víc. Navíc HBO, on point as always. A Riz Ahmed. Líbí se mi ta komornost. Nedochází k žádným velkým zvratům, jede si to v klidu to svoje, pomalu, klidně, ale nemůžete spustit oči z obrazovky. Právě to, že vás to vtáhne a vcítíte se do role hlavní postavy, je to, co dělá "The Night Of" nadprůměrným, protože zaujmout diváka celkem obyčejným kriminálním příběhem, není jednoduché. Téměř do konce nevíte, zda je viník lapen a jen se snaží obalamutit porotu, blízké, vás ...nebo se stala jen opravdu velká chyba a vlastně něco, co se může stát komukoliv z nás. Fakt, že Riz prochází ve vězení takovou transformací a tak rychle, pochybnostem o jeho nevině taky nepřidá. A kdo to nakonec udělal ...to ví jen Bůh a všichni, kdo viděli poslední díl:) Plný počet nedávám jen z toho důvodu, že to není žánr, co bych vyloženě hltal, ale to je už jen můj problém a kvalitativně si to ten plný klidně i zaslouží.

Stranger Things (2016) (seriál)

Gotta love the 80s. I know I do. (Nejlepší) Éra, co mě o chlup minula (škoda, škoda) tomuhle dílu dost napomáhá, respektive posouvá ho o level výš. Soundtrack, kostýmy, prostředí. Skvělý celý dětský cast (odrostlejší děti nepočítám). Tak trochu Stephen King´s "IT" feeling (early years).

Proč? 13x proto (2017) (seriál)

Výborně zahrané. Výborně vymyšlené, vše do sebe opravdu hezky zapadá. Avšak nemůžu dát plný počet, protože některé problémy mi přišly až příliš dětinské a nafouknuté. Ale bylo to? Bylo to tak dětinské? Nebo možná už jen můj 26-ti letý zub času, který neušetřil bohužel ani mě, zapříčinil, že nejsem cílová skupina a tak nemůžu zcela objektivně posoudit? Nicméně Selena Gomez (I know!), producentka (I know!!), je téměř a skoro stejný ročník jako já, takže mi to dává naději, že by tam alespon nějáká pomyslná a vzájemná věková nit být protkaná měla.

Sedmilhářky (2017) (seriál)

Yes, yes, yes. Pro seriály jako jsou tyhle - stojí za to žít ...a sledovat je.

Odpočívadlo (2006)

Ty přitroublý komentáře hlavní hrdinky, co ani na chvilku tu pusu nezavře a informuje nás o všech pi...ovinách, kterých bysme si asi sami nevšimli "strom ...druhej strom ....tam je zatáčka ....hele keř, hele vysílačka". Takový chování je naprosto nereálný, hlavně v krizových situacích ..a co víc, naprosto nepřijatelný. A ten konec tomu akorát nasadil korunu.

Oz (1997) (seriál)

Strašnej průměr. A to nemluvím o tom, že se to střídá díl od dílu, ale přímo scéna od scény. Některý jsou přímo až fascinující, jenom proto, aby je vystřídaly takový, u kterých ani nevydržím pomalu sedět a sledovat. První polovina seriálu značně lepší než druhá, s tím, že čtvrtá je asi top. Především první polovina čtvrté.

Neon Demon (2016)

This is ART. Mnohýma nepochopenej film. A větší částí snad i pochopenej, nýbrž zaměřující se na velice úzké spektrum lidí. Ze vzorku 100 je TND určen tak pro 5, možná ani to ne. Jsem zrovna jeden z nich. Navíc jsem muž. Kluk. Takové přiznání se tu asi nedočká velkého a kladného ohlasu vzhledem k tomu, že většina má pocit, že je TND prázdnej, plochej, povrchní. Není, jen vám musí být blízká jeho tématika. Nebo možná plochej je, ale dost možná to takhle i nakonec funguje líp, protože konkrétně sem se to zrovna hodí jako pr… ..zadek na židli a osobně si nemyslím, že jakýkoliv jiný zpracování by se setkalo s větší akceptovatelností. O tomhle prostě nikdo slyšet nechce. Od počátečních titulků po ty závěrečný se Siou a jejím Waving Goodbye opravdu na rozloučenou, mě Neonovej Démon vtáhl do děje a nepustil. Několikrát jsem si říkal, že to je jak kdyby se mi Refn vrtal v hlavě, což si jistě každej dokáže představit, jak je asi děsivý. Ano, TND je opravdu chvilkama až moc explicitní, ale to je vlastnost filmů. Být méně šokující, tak by konkrétně toto téma mezi publikem neuspělo a už takhle je zjevný, že mělo dosti na mále. Kdo/Co je vlastně „The Neon Demon“? Je to Los Angeles? Jeho nemilosrdný přístup, kde je druhá příčka rovna nule? Kde krása a „IT factor“ je to nejcennější a největší bohatství? Je to jedna z hlavních představitelek (s největší pravděpodobností Jesse/Sarah, která nakonec vyhrává a kráčí v poušti vstříc svýmu úspěchu, za kterej mimochodem zaplatila tu největší cenu …svoji lidskost …tudíž si ho i nakonec zaslouží)? Je to modelingová branže jako taková, která vás (někdy doslova) sežere zaživa nebo je to opravdu ten hlas v hlavě, kterej jenom malej zlomek z nás má a hecuje nás k tomu, že chceme zářit a být to nejhezčí , nejzajímavější a nejnepřehlédnutelnější v místnosti? Nebo je to vše dohromady? Ono je to vlastně jedno, bez toho a toho by stejně nebylo ani jednoho. The NEON Demon si už ale jen svým názvem to svoje malý publikum vždy najde. Nejdřív jsem úplně Elle Fanning nevěřil a trochu jsem si přál, aby vybrali jinou herečku, ale po pochopení toho poslání, co má TND vlastně sdělit, (krása jako celek …všechny lidský manýry, který jsou často pro druhý přitažlivý a většina naopak ještě častěji odpuzující …. „nevinnost, naivita, ta NEUVĚDOMĚLOST, neokoukanost, mládí, marnivost“ …dotváří i atraktivitu jako celek ….a občas se můžete přetrhnout a stejně prostě nebudete mít takový štěstí jako dotyčnej vedle, kterej k tomu přijde relativně zadarmo ..jako slepej k houslím) jsem si uvědomil, že je pro roli jako stvořená. Jena Malone je bez konkurence to nejděsivější a zároveň nejluxusnější, co TND dokáže nabídnout a co mě k N.Démonovi (když pominu samotnej název) přivedlo. A na závěr? Každej, kdo Neonovýho Démona pochopil a vnímá ho stejně nebo podobně jako já, je už stejně jenom RŮŽOVEJ triangle a o ty nikdy nebude takovej ohlas jako o ten MODREJ. Ale to je ok, však my už to něják doklepem.))

Unfriend (2016) odpad!

Mega pytlovina. Minutu od minuty stupidnější, zamotanější ...postrádání jakékoliv logiky, kdy si to nejdřív hraje na horror ze života, čemuž pomáhá téma o facebooku, ale vlastně je to tak bezradný, že se do toho hned vzápětí zakomponovávají i kouzla a čáry, černá magie, duchařští hackeři ...no hovadina na eNtou. Ve výsledku to vykrádá všechny horrory za posledních deset let a splácává je hodně neúhledně dohr. Konec vyloženě směšnej a nelogickej ...jakože to ta trapka s pleškou byla taky kdysi teda IN? Prostě Německo:( Souhlasím s komentářem kamislava.