Velká přírodovědná dobrodružství Davida Attenborougha - Velká útesová bariéra (2022) (epizoda)

Velký bariérový je jen jednou z mnoha věcí, kterým se to věnuje. Stihne to za svůj relativně krátký vysílací čas navštívit hromadu míst a rozanimovat spoustu scén, ale žádné se nevěnuje pořádně a působí to tak nesoustředěně. Čekal jsem spíš nějaké porovnání s tím, jaké to bylo natáčet v době, kdy Attenborough navštívil ona místa prvně. S Davidem existuje spousta lepších dokumentů.

Fisk (2021) (seriál)

Slušné, ale pro mě nikdy úplně k popukání. Často to bylo úsměvné, ale ne přímo k smíchu. Nejvtipnější mi přišel poslední díl a i předtím jsme měl pocit zlepšování, ale naneštěstí to skončilo, než se to stalo opravdu dobrým. Ale fajn sledování to bylo. 66 %.

Gundam: Sirotci s železnou krví (2015) (seriál)

To byla zase tragédie. Klišovití hrdinové stojící na straně pedofilního rádoby diktátora, který che nastolit režim, kde si každý bude moct vzít, koho chce, ať už je to třeba malé děvče nebo kohokoliv jiného, jako třeba... hm jiné malé děvče. Všechny vztahy jsou ale příšerné, nejen ty pedofilní. Kromě nich se tam dočkáme tragické harémové lodi, flegmatického hrdiny, se kterým chce jeho obdivovatelka také založit harém a jemu je to víceméně šoufl, malí kluci, kterým zrovna zemřeli blízcí, ale obejmout chtějí pouze od dostatečně prsatých děvčat, která nejsou příliš plochá. Ale divné nebyly jen romantické/sexuální vztahy, ale jakékoliv mezilidské. Skoro nikomu jsem nic nevěřil a všichni byli jen obří chodící klišé. Někdy i mrtvá chodící klišé - všechna ta pomalá tragická umírání, krvavý medvídek included. První řada měla alespoň ucelený příběh, ale nenazval bych ho ani tak dobrým, protože skákal k různým divným věcem, které přicházely odnikud. Druhá řada tohle vytáhla na vyšší úroveň, kde první polovina řady je vždy pár dílů vlastního, jen lehce propojeného, příběhu, aby to až v druhé půlce nabralo nějaký směr, ale byl to jen směr vstříc úpadku. Uznávám, že souboje jsou tam relativně slušné, ale zároveň je kazí dojem, že to je stejně jen představení hraček, čemuž napomáhá i to, jak se hlavní Gundam neustále mění v jiné verze. 20 % ze slušnosti.

7 Seeds (2019) (seriál)

Ono je to objektivně prostě nedobré. Špatně vyprávěný příběh s divnými skoky, pochybné postavy a jejich chování, příliš mnoho náhod a z většiny vlastně nezajímavé nové prostředí. Jenže já mám prostě pro tenhle typ příběhů slabost a chtěl jsem vidět další a další, navzdory oprávněným námitkám.

Tom a Jerry v New Yorku (2021) (seriál)

Zdaleka ne tak zábavné jako jiné současné kraťasy, jako Looney Tunes, Mickey Mouse, Shaun the Sheep nebo Karate Sheep. Já teda nikdy Toma s Jerrym nebral tolik jako jiné, ale tohle působilo příliš vyčpěle a nezábavně.

Robo kadeti (2023) (seriál)

Trochu moc nezajímavé. Je to ve své podstatě mírně podprůměrné kanadské mecha anime. (hm, tak koukám, že americké; mea culpa, mělo to takový kanadský low-budget vibe). Nepřináší to v podstatě nic zajímavého, co by člověk neviděl v mnoha jiných seriálech. Jen to je příběhově slabší a hůř to vypadá, než většina anime. Vzhledově oceňuji jen Sharggy, ti vypadali slušně, za to souboje jsou dost nezajímavě zpracované. Důvodů, proč na to koukat na úkor něčeho jiného, moc nevidím. Když už nic jiného není, tak to úplná ztráta času není. Jen to v ničem nevyniká.

Batman: Duše draka (2021)

Batman je tam jen proto, aby na něj mohli lákat, vůbec to není jeho příběh. Jako bondovský příběh s trochou nadpřirozena to je relativně průměrné, ale hodně to brzdí dlouhé flashbacky, které zcela narušují tempo. Je to spíš taková horší trojka, ale za ten trik s Batmanem ubírám na 2*.

Zlato, tomu neuvěříš (2020) odpad!

Je to mnohem lépe natočeno, ale jinak si to nezadá s českou Magnusovskou produkcí. Úplně příšerné postavy, dementní příběh, manželka semetrika, trapný humor, to má vše. Ze dvou kazašských filmů, které jsem viděl, tohle prohrává na plné čáře. Kulky spravedlnosti jsou tak šílené, až baví. Tohle je jen šíleně nevtipné a trapné.

Veselá tetka (2021) (seriál)

Je mi to líto. Rád bych to viděl lépe. Líbí se mi obsazení, tak jsem tomu přál úspěch. Jenže ten seriál je hrozně nevtipný a většina humoru vůbec nefunguje. Celé je to založené na tom, jak je strašně punk, jiná a nekonformní, ale působí to strašně nuceně a tetka působí strašně moc jako try-hard, který jen chce být cool, ale je to spíš smutné. Jako bychom měli Bojacka považovat za cool relatable týpka místo vyhořelé alkoholické trosky uvízlé 20 let v minulosti, který je k pláči. Stejně jako Diane. Jenže tohle nezvládá ani příběh, ani vtipy. 25 %.

Hero Mask (2018) (seriál)

Neskutečná nuda. Není tam nic vyloženě příšerného, ale je to hrozně utahané, má to strašně moc hluchých míst, hodně se tam mluví a během toho i mlčí a v anglickém znění byly hlasy hrozně zaměnitelné. Velmi vtipná byla jména postav, ale asi ne úmyslně. Johna Blooda a Anna Winehouse si budu pamatovat ještě dlouho. si Samy postavy byl povětšinou nezajímavé a byly my úplně jedno. Ty, které byly výstřednější, ty vždy umřely. Za to Blood byl tak absolutně zapomenutelný, až to bolelo.