Mŕtvi učia živých (1983)

Automechanik byl celý život pochopitelně zvyknutý mazat, aby to jelo. Pan doktor na takové mazání zvyklý nebyl, přestože i v nemocnici se často maže pro lepší skluz. Pan automechanik nedokázal názor doktora pochopit a vycházejíc ze svého světonázoru si vytvořil mylný závěr a rozhodl se na jeho základě jednat. Nevím, jak Kratina na konci pochopil, co Dočolomanský dělá. Mírně nadprůměrný film. 60 %.

Cesta na Havaj (2017)

Na můj vkus to působilo trochu moc nevěrohodně.

X-Men Origins: Wolverine (2009)

Strašně tuctové, mrzačící Deadpoola a se spoustou rádoby efektních záběrů, obzvlášť na Wolverina něco zbytečně párajícího za běhu. Je z toho vidět, jak to chce být boží, ale asi úplně neví jak na to, protože scénář je absolutně nezajímavý a akce to nezachraňuje. Některé scény vypadají přímo ošklivě a logiky to moc nepobralo. Nejlepší z celého je asi dobře zahraný Sabertooth, ale celý film sám opravdu nezachrání. 45 %.

Ďáblův chlapec (2018) (seriál)

Za příběh, jeho vyústění a zajímavý styl celého seriálu bych asi hodnotil výš, ale pro neznalého předlohy a pozadí je to příšerně zmatené a děsně uspěchané. Velká část věcí není vůbec vysvětlena, stane se mimo rámec seriálu a musel jsem si je i dohledávat a dost často jsem byl nemálo zmaten. Navíc je to někdy takovým typickým anime stylem někdy přespříliš hysterické a zároveň patetické. 67 %.

Podfukáři (2013)

Pěkná podívaná. Nic víc. Sotva o tom začne člověk přemýšlet, tak se to úplně sesype. Příšerně se to snaží ohromit a napálit diváka, o nic víc tomu nejde. To je velký rozdíl oproti lepším filmům z žánru, kterým sice také jde o ohromení diváka svou chytrostí, ale dokáží to zabalit do logičtějšího hávu a mají v rámci příběhu pořádného soupeře, proti kterému své jednání míří a ten nahrazuje v rámci filmu postavu diváka. Zde je někdo takový jen podružnou postavou potácející se v pozadí a tak je až příliš zřejmé, kdo má být pravou "obětí" (divák) a film za tím jde za každou cenu.

Mary a čarodějná květina (2017)

Spojitost se studiem Ghibli se nezapře a vypadá to velmi dobře. Celé to ale běží strašně překotně a je z toho cítit snaha mít tam vše, co správná Ghibliovka má mít, ale ne úplně se to daří a nedokáže to podat příběh v dostatečně dobrém stylu, aby to dosáhlo vyšších kvalit. Současných 68 je v podstatě odpovídající hodnocení.

Vidiny (1972)

Finální twist průhledný, od Yorkové je to příliš přehrávané a ukřičené a nemám rád, když není k událostem poskytnuto vůbec žádné vysvětlení. Mrzí mě to, protože mám pocit, že se to dalo zpracovat o dost lépe a mohla z toho být klasika. Předčítací fáze vůbec nepomáhaly a ani nikam neposouvaly děj. 37 %.

Smolaři (2009)

Komedie je zde spíš okrajovým žánrem a když už, tak hodně hořká. Člověk alespoň vidí, že jeho rodina ještě nebyla tak hrozná. Kvalitní podívaná, která stojí za vidění to je, ale celkově jsem měl pocit, že to ještě potřebovalo vybrousit, aby to bylo opravdu dokonalé. Oceňuji neklišovité rozřešení zápletky s dítětem. Působila opravdověji, než co bych čekal.

Společnice (2000) (TV film)

Zůstávám zpuchřelým divákem a nadále nahlížím na svět svým obvyklým pohledem. Tenhle film s tím vážně nic nezmohl. Bez Donutila v roli starého ufňukaného ubožáčka lačnícího po téměř -náctce bych se rozhodně obešel. 40 %.