Pohádka o drakovi (1972) (TV film)

Jedna hvězdička za vous Ladislava Peška a jedna za vous Iljy Prachaře. Oba byly sice ultimátně špatné, stejně jako zbytek pohádky, ale na druhou stranu dokázaly pobavit. Celkově je to ale bída a s jen drobně odlišným příběhem než na Za humny je drak. 35 %.

Star Wars: Poslední z Jediů (2017)

Tak tohle je asi ta nejubožejší rebélie, co jsem kdy napříč všemi médii viděl. Tady je slovo hrstka v podstatě doslovné a nepůsobí to ani trochu uvěřitelně. Z toho, že se i tak dokáží jakž takž Prvnímu řádu postavit je ještě horší a je pak zcela nepochopitelné, jak mohla ta banda joudů svrhnout Republiku. Je to úplně první Star Wars film, kde jsem ani trochu nedokázal potlačit "suspension of disbelief" a díky tomu si odnáším pocit silného rozčarování. I Solův film nebo dokonce Jar Jar Binks mě nedokázali tak tak zklamat, asi proto, že jsem od nich zdaleka tolik nečekal. Tomuhle filmu vůbec nic nevěřím a navíc jsou mi osudy všech postav úplně jedno. Hlavně proto, že zde jsem si mnohem víc než jinde neustále vědom, že pobíhají někde ve smutné zelené místnosti, ne ve vzdálené galaxii plné skvělých zážitků. A ty bombardéry! Bože, ty bombardéry! 35 %.

Láska z Khon Kaen (2015) odpad!

Tak tohle mě extrémně minulo. Šíleně divné, šílené nudné. Většinu času se nic neděje, už díky tématu je to příšerně ospalé a když už se něco stane, tak to působí jako neuvěřitelná podivnost. Od filmu osobně potřebuji něco víc, než několik minut sledovat kadícího člověka, opakovaně pozorovat vodní mlýnky, spoustu spících lidi či epizodky, které nikam nevedou. Není to pro nikoho, kdo chce od filmu příběh.

Velká policejní pohádka (1979) (TV film)

Když nemáte na kulisy, tak dejte na pozadí fotku a je to. Velká nuda kde, pokud byla v předloze nějaká poetika, tak zde je celkovým zpracováním zcela zabita. 30 %.

Vodník z Kaňky (1971) (TV film)

To byl zase výtvor. Hra se zpěvy a tanci. Zlatý Akt. Děsné kulisy, hloupé písničky s vražednými rýmy a příšerná kvalita obrazu. Pešek opět s nějakou přehnanou vousovou variací, jako už v mnoha dílech. Některé věci by neměly být z archivu nikdy vytahovány na světlo a u takových chabých děl natočených v kulisách za 5,5 to platí rozhodně. 1 hvězda za celkem netradiční vyústění osudu postavy dcery. 25 %.

Barva vítězství (2016)

Dost tuctový životopisný film. Vůbec ničím nepřekvapí, nic co by jej nějak vyzvedlo z řady jiných biopiců. Některé věci mi přišly nedotažené nebo jako by se snad odehráli mimo kameru. Ve většině rolí jsem měl pocit, že by tvůrci chtěli slavnější jméno, ale museli se spokojit s druhou ligou. Zklamal mě nedostatek zeppelinů ve filmu. 50 %.

Mladí Titáni do toho!: Ve filmu (2018)

Přestože mám raději vážněji podané superhrdinské příběhy, tak tohle vůbec nebylo špatné. Neznám seriál, ale film byl většinu času zábavný a navážel se snad do všeho, spojeného s hrdinskými filmy. Ve srovnání s nedávným hraným seriálem Titáni, který byl utrpení sledovat, to bylo mnohokrát lepší a příjemné osvěžení. Víc se mi to líbilo v první části, která skončí po cestování časem, ale i druhá část není vůbec špatná a ač je to celé trochu infantilnější, pobavil jsem se dobře. 70 %.

Nenávist, kterou jsi probudil (2018)

Absurdní. To by se přeci nemohlo stát, že policista zavraždí černocha, který ho nijak neohrožuje a vzejdou z toho nepokoje. Taková smyšlená zápletka je úplně trapně vykonstruovaná. Ve skutečnosti v roce 2020 hodně tématické a hodně silný zážitek. Ke konci to přeci jen trochu moc tlačí na pilu, jinak bych dal plný počet. 82 %.

Šigacu wa kimi no uso (2014) (seriál)

Sbírka těch největších klišé, které se dají v anime najít. Utahané, předvídatelné, s otravnými postavami obsahující snad všechny otravné vlastnosti. Linie se "smířením" s tyranskou matkou mě vyloženě naštvala. Jen nějaká ta hudba tam byla docela pěkná. Spíš drobností je, že ač to obecně vypadalo pěkně, nelíbilo se mi ztvárnění úst postav. Na ty jsem si zvykal dlouho. 35 %.

Pod jedním nebem (2017) (seriál)

Škoda, že to nemělo žádný konec, mohlo to být i docela dobré. Takhle to působí, jako by se jim jeden díl někde ztratil.