Loupežnická pohádka (1980) (TV film)

Zlatý Lotrando. I stará animovaná verze je lepší. Tohle... no nevím. Papundeklová šaškárna se skoro čtyřicátníkem Lotrandem a písničkami, které nesahají Uhlířovi ani po kotníky.

Poslední údolí (1971)

Už za to unikátní zasazení do náboženských sporů třicetileté války to stojí za vidění, ale i samotným zpracováním a hereckými výkony to za to stojí.

K.O. OK! Prostě koukej (2017) (seriál)

Výborný mix vtipnosti, ztřeštěnosti a roztomilosti. Seriál strašně do pohody se spoustou zábavných postav. Pro mladé publikum myslím úplně výborné. Český dabing není zrovna ohromující a je to lepší sledovat v originále. Už ten český název! "It's only magic, isn't it amazing when you know, every second that you see, is 24 connected pieces. Thank you for coming, thank you for staying, thank you for watching the show."

Osmá třída (2018)

Je to výjimečné tím, jak je to strašně obyčejné, přirozené a působí to neskutečně uvěřitelně. Kayla je veskrze průměrný teenager, nikterak vynikající a ničím příliš nevybočujícím. Je outsider, ale není na rozdíl od mnoha jiných příběhů na své outsiderství hrdá. Chtěla by být oblíbená, ale neví jak na to. Její mluva není nějak vytříbená a její myšlenky jsou často plytké a samy o sobě neobjevné, ale i to je dobře, protože přes natáčená videa vidíme myšlenkové pochody někoho, kdo se snaží najít své místo v životě a sám si není věcmi vůbec jistý. Neřeší se tam zásadní světové problémy, postavy nejsou nějaké speciální figurky a nedojde k převratným událostem. Vývoj tam rozhodně je, ale je to rozvoj osobní, drobný, přirozenější. Byl to silný příběh o dospívání právě pro svou obyčejnost. 80 %.

James White (2015)

Sorry jako, ale tohle pro mě není konec filmu. Jasně chápu, že mnohé příběhy, jako život, jen tak nekončí a život jde dál, ale v tomhle případě to pro mě prostě není žádné vyústění a pro film je to dle mého názoru prost nedostatečný konec. Tohle je film, kde nejen, že bych přivítal prodlouženou stopáž, ale je pro mě přímo zásadní pro přijetí filmu jako celku.

Nejtemnější hodina (2017)

Hrozně patetický film. Scéna v metru byla asi tou nejtrapnější a tak přetékající patosem, co jsem za nějakou dobu viděl.

Neptun (2018)

Myslel jsem, že to bude hraný dokument, ale dost jsem se mýlil, tak ať to slouží i jako varování jiným. Nemůžu říct, že bych pochopil, co bylo tím celým zamýšlené a nemůžu ani říct, že bych to ocenil. 30 %.

Endeavour - Rekviem (2018) (epizoda)

Chtěl jsem pro jednou dát lepší známku, protože díl měl docela slušnou atmosféru, ale s tou košilí je to prostě celé špatně. Takováhle blbost dokáže zabít celou kriminální zápletku. Když to neumíte napsat, drahé scénáristky a scénáristé, tak to prosím nepište.

Byla jednou jedna budoucnost: Podivná reportáž z přítomnosti 1965 (1965) (TV film)

Nezačalo to vůbec špatně a byly tam docela vtipné momenty, ale postupně, hlavně s přesunem do studia to začalo ztrácet dech. Celkově to bylo takové bezzubé a kdyby se to celou dobu drželo komediálnějšího pojetí, mohlo vzniknout něco hodně dobrého, takhle je to jen taková zajímavůstka. 45 %.

Lev pouště (1981)

Na mě trochu moc dlouhé. Stačily by myslím 2 hodiny. Koukat se takhle dlouho na poručíka Bertorelliho a jeho kámoše trapně se naparující v poušti už bylo víc, než bych byl ochotný akceptovat.