30 minut po půlnoci (2012)

Kecá se a mučí, kecá se a mučí, pak se kecá, aby se zase chvíli vyslýchalo a tak pořád dokola. až pak dojde ke končené akci. Přespříliš zdlouhavá s nedostatečně záživným obsahem. 55 %.

Toulavý Engelbert (1973) (TV film) odpad!

Příšerně unylé popíkové písničky, které ani příliš nekorelují s dějem, sázka, která nedává sebemenší smysl, blbý příběh, podivně hrající Josef Dvořák, zbytečná dvojrole, nemající žádný význam a nic moc Josef Laufer. Nebylo na tom asi vůbec nic dobrého a je velmi dobře, že to zcela zapadlo. Zlatá Noc na Karlštejně a to jsem ji nikdy rád neměl. Prosím Českou Televizi, aby to už nikdy neopakovala.

Počestné paní pardubické (1944)

Samotné vystoupení u soudu bylo regulérně vtipné, ale jinak je to rádoby humorná vztahová veselohra, která je už příliš zastaralá, řeší hlavně vztahy mezi lidmi a příliš jede "romantickou" linku. Herecké obsazení je výběr toho nejlepšího, co bylo k dispozici, ale samo o sobě nestačí na pozdvihnutí celku, když příběh sám nedostačuje. 40 %.

Omámení a zmatení (1993)

Nevím, asi je mi americký středoškolský systém až příliš vzdálený na to, abych tohle nějak víc docenil. Jako jo, je to dobře natočené, jsou tam zajímavá jména, ale pro mě je to strašně vzdálený svět plný hodně nesympatických postav a prostě to jen je, než že by mi to něco víc dalo. 55 %.

Doom Patrol - Season 2 (2020) (série)

Druhá řada byl ještě kvalitnější než první. Je to hodně střelené a to mám rád, ale zároveň s postavami a jejich vážnými problémy, které dokážou zaujmout. Všichni jsou správně mimo a správně v prdeli, že to nemůže jinak, než zapůsobit a připoutat. První řada byla až moc natahovaná, tady je zase škoda toho useknutého konce. Nejvíc z první řady chybí Mr. Nobody, za kterého není v téhle plnohodnotná, nebo spíš žádná, náhrada, ale osobní příběhy postav a epizodní dobrodružství to vynahrazují. Slabších 5*.

Bumerang (1996)

Milan Šteindler jako ředitel lágru byla opravdu zvláštní castingová volba. Možná tak, kdyby tam učil matematiku, ale tohle? na můj vkus to působí trochu moc televizně.

Endeavour - Kvartet (2018) (epizoda)

A jak se nám to všechno pěkně spojilo dohromady. Nic lepšího být nemohlo.

Podivné vyšetřování (1970)

Spíš absurdní fraška a extrémní sociální kritika, než krimi thriller. Ač je záměr a myšlenka dobrá, film při víš snaze sdělit svou zprávu, trochu selhává v tom, být dobrým filmem ke sledování. Přespříliš se tlačí na pilu, aby každý pochopil, jak je to špatné a prohnilé a všechno se děsně přehání. Jakákoliv uvěřitelnost je hozena stranou, jen pro zdůraznění pointy a osobně přeci jen preferuji méně přehnaně podané příběhy. Výrazně mě zaujala hudební stránka filmu.

Následky lásky (2004)

Celkově mě tenhle pomalý monotónní film v podstatě zaujal, ale vyústění filmu bylo výrazně neuspokojivé a srazilo můj celkový dojem.