Jája a Pája (1986) (seriál)

Ponejprv jsem dal tomuto večerníčku pět hvězdiček, nakonec jsem přemýšlel dokonce nad třemi. Čím to? Po shlédnutí druhé série (začínající dílem: Víla Míla) jsem byl trošku otráven. František Filipovský byl vyměněn Petrem Haničincem a Václavem Postráneckým. Takže nové hlasy postav. To by však nevadilo (i když pan Filipovský je nenahraditelný). Horší to bylo s obsahem. Krkovička už tak nějak přestal škodit, děda Lebeda chvílemi totálně ztrácí svou důstojnost, roztlačuje Krkovičkovi auto, rázem padá a důstojnost starého vysloužilého námořníka je ta tam. Druhá série je z větší části nudná. Nebýt perfektních, nápaditých a veselých dílů z první série, tak by to celé spadlo na hvězdičky tři.

Discopříběh (1987)

přehodnocováno. počet hvězdiček roste... film, který bude oceněn tak za 20 - 30 let.... kam dneska spěcháme? z práce místo do zábavy zase do práce.... svět je přecpanej informacema... hlava ať nám praskne .... 80 léta: pohoda, klid..... jako dederon od tří sester. Ty roky měly něco do sebe. Spartakiády, pohoda, klid, nikam se nespěchalo, náááádherné kýče.... nezvýším počet hvězd na 4 ? co očekáváte od život? honbu od nikam k ničemu? :s

Beowulf (2007)

Paráda :-) Ze začátku jsem se nudil. Pak jsem to stopl a po čase na to koukal znova. Pustili jsme si to na plátno a tak nějak zjišťuju, že bych na to mohl koukat pořád dokola. Dokonalé pasáže :-) "ich not deamon !" a namachrovanej Beowulf je prostě borec. Perfketně propracované, nenudí to, akce za akcí. A ta podoba hercům :-o Jinak Angelina Jolie neskutečná skutečná :-)

Hospoda (1996) (seriál)

Nesouhlasím s 53% pro tento pořad. Parádní hlášky, parádní relax, nacházím zde vše, co má tato komedie nabídnout. Na některé díly se můžu koukat dokola, sednu doma, dám si pivko po tréninku, tlačenku a budu hltat každý frk, který mi bude servírován. Marně hledám nedostatky. Mě se to líbí.

Doba ledová (2002)

Nedávno jsem měl možnost znovu shlédnout tento film. Bohužel mi nic nepředal. Chybí vtipnost (srovnejme například s filmem Příšerky s.r.o. , které jsou na podobné bázi). Mamut, tygr a lenochod ve mně nevzbudili vůbec žádný dojem. Nikterak nezapůsobili. Dvě hvězdičky asi jen protože věřím, že pro pár dětí mohl být tento film zážitkem. Technické, grafické zpracování filmů není nejhorší, ale podobných filmů již dnes je… Veverka s oříškem trošku pozvedla úroveň filmu.

Rychlejší než smrt (1995)

Řekl bych: nejpovedenější novodobý western. Hvězdné obsazení tohoto filmu a jejich kvalitní herecký projev dodal celému snímku šťávu. Hlavní zápletka je jasná. V jedné vesnici se každoročně pořádá turnaj. Jeden proti jednomu se střelnou zbraní. Rychlejší vyhraje a pavoukovým systémem postupuje dál. Po případném vítězném finále na něj čeká tučná finanční odměna. Pravidla se brzy za jistých okolností upraví, že přežít v soubojích může jen jeden. Již na začátku filmu je nám nabídnutá celá škála borců, kteří rozhodně nejsou obětními beránky. Každý z nich vyzařuje zvláštní charisma a své střelecké umění. Nad všemi však vládne drsný starosta a majitel celé vesnice (kterou i vykořisťuje) zlý ambiciózní Herold. Nikdy neprohrál a nehodlá tak učinit ani teď… Sharon Stones jako Ellen přijela pomstít smrt svého otce, kterého Herold zabil, vesničané si najali dalšího rychlého pistolníka, atd atd.. Nejedno překvapení ve filmu, včetně závěrečné zápletky a jak jsem již zmínil s „noblesním“ hereckým obsazením hoolywoodských hvězd vás skutečně ponoří do dob dávného westernu.

Žhavé výstřely 2 (1993)

Neskutečné špeky :D Ještě lepší než 1. díl. Tohle je moc :D

Tahle země není pro starý (2007)

První film, kde jsem musel přehodnotit hodnocení, přidávám pátou hvězdičku ! Konečně film, který nekončí nudným happyendem jak jsme dnes v poslední době zvyklý. Charismatický muž, který chodí se zbraní, kterou se zabíjí prasata, vyzařující obrovskou autoritu chladnokrevně vraždí kdekoho na potkání. Jeho konfrontace s obslužným benzínové pumpy ve mně nechal hluboký zážitek. Pořád si promítám tu chvíli jak se Bardem podívá při odchodu na pumpaře a kejvne mu obočím ! Geniální a nezapomenutelné ! Bardem jinak skutečně vyzařuje takové charisma, že se do tohoto padoucha po shlédnutí filmu alespoň na chvilku vžijete. Tommy Lee Jones (opět v roli detektiva) zde zůstal v pozadí hned dvou hlavních protagonistů. Dlouho očekávaná honička mezi Bardemem a Brolinem přidává filmu grády. Velice slušné, napínavé. Zejmena Bardem. Chci víc takových filmů s ním !!!! No a když někde sekunduje Woody Harrelson - tak to je opravdová třešnička na dortíku.

Caligula (1979)

Je všeobecně známo, že se jedná o jeden z nejkontroverznějších filmů všech dob. Jedná se o snímek, který má divákům nabídnout totální zvrhlost která zavládne po tom, co se k moci nejvyššího představitele Říma dostane Caligula. Tehdejší Řím tak má ovládnout zrada, absolutní moc, faleš, brutalita, sex. Především nechutné sexuální scény měly tomuto filmu dodat řádný punc. Ve skutečnosti však vznikly dvě verze filmu: hardcore a lehká verze. Do popředí se začala prosazovat právě ta druhá. Odlehčená verze film totálně zkazila. Erotické scény byly vyjmuty a snímek tak přestal divákům předávat to co měl. Místy se dokonce divák může i ztratit, jelikož vystřižení několika porno/ brutálních scén překazilo celý film. Né, že bych byl příznivcem takových to scének, ale když už ten film o tom má být… Co do celkového zážitku: trochu nudné.

Prci, prci, prcičky (1999) odpad!

V roce 1986 jsem zažil výbuch Černobylu, v roce 1995 jsem málem propadl v prváku na střední, v roce 1997 jsem zažil smutek v rodině (děda) a v roce 1999 vyšel tenhle film