Krvavý diamant (2006)

Na diamanty jsem nikdy nebyla, ale po tomhle je budu vymlouvat všem ostatním. Velmi povedený snímek, který poukazuje na jednu ze situací v Africe. Děj je svižný, vyvaroval se zbytečných klišé (snad až na tu závěrečnou scénu), vizuálně to vypadá skvěle. Až tady jsem si všimla Djimona Hounsouna, který předvedl výborný výkon a hlavně mě příjemně překvapil Leonardo DiCaprio, který konečně dospěl.

Con Air (1997)

Tohle můžu vidět znova a znova a nikdy nebudu mít dost, nikdy se mi to neokouká, tak jako se nikdy nepřejím pizzy :-) Skvělý hlášky, výborná akce, brilantní obsazení, ze kterého si každý vybere svého oblíbence. No a když už mi jich naservírovali rovnou 5 do jednoho filmu, muselo se počítat s mými sympatiemi :-) Cage to nandá celý bandě, Malkovich je úžasně sarkastickej, Cusack jde do všeho na vlastní pěst i přes to, že ho nikdo neposlouchá a nikdo mu nevěří, Trejo je nechutně hnusnej násilník, kterému jsem celou dobu přála to, co na konec dostal, no a Buscemi mě opět nezklamal a tu svobodu jsem mu i přála :-) "Ani hnout nebo to schytá králíček!"