Requiem za sen (2000)

Do takové deprese mě dlouho žádný film nedostal. Neděkuji, gratuluji

Neuvěřitelná cesta (1993)

Asi nejoblíběnější film mého dětství, který mě natolik uchvátil, že jsem na něj koukala od 7 let v originále, aniž bych uměla anglicky. Tuhle trojku si zkrátka musí každý zamilovat a když jsem se na film podívala po pár letech, uvědomila jsem si, že je v něm i něco více než přátelství a dobrodružství. Zpracování muselo být těžké, jelikož hlavní aktéři jsou zvířata a i tak to má nádherný příběh, který k jejich pohybům a výrazům pasuje. A pokaždé jsem na konci neudržela své slzné kanálky pod kontrolou.

Můj táta je duch (1990)

Jako malá jsem se na to mohla dívat pořád. Pro mě tenkrát skvělé efekty - chodící oblečení bez hlavy apod :) každopádně v hlavě mi zůstaly už jen scénky s taxikářem a proniknutí Cosbyho telefonním sluchátkem k příteli jeho dcery. Doteď si to kolikrát přeji umět, když s někým telefonuju (hlavně v práci)

Slepota (2008)

I přes to, že slepota v tomto filmu je jen zástěrka pro to, aby se dalo vylíčit následné chování lidí a také fakt, že tato zástěrka nebyla nijak vysvětlena ani vyřešena nemění nic na tom, že jsem při sledování pociťovala veškeré emoce, které i po tom nicneříkajícím konci ve mě zůstaly. Skvělý psychologický trhriller s výtečnou kamerou a námětem. Zobrazení toho, jak pro přežití se vzdáte všeho, čeho můžete, přes šperky až po důstojnost. Zobrazení toho, jak někteří lidé z vás tohle všechno pro své pohodlí sedřou. Škoda té na začátku zmiňované zástěrky, být vše vysvětleno a konec nezpackán, ráda bych hodnotila plným počtem.

Kalifornie (1993)

Jeden z mých oblíbených thrillerů, kdy jsem až po několika letech zjistila, že Earlyho hraje Brad Pitt :) a že ho hrál sakra dobře. Ukázal, že mu nedělá problém ztvárnit psychopatického vraha. Za zmínku stojí i skvělá Juliette Lewis, která mě dostala hraním přirozené naivity a hlouposti. Zajímavý námět (neberte stopaře!), napínavý děj a skvělé Earlyho hlášky. "Viděli jste tu hnusnou ženskou?"

Co ta holka chce (2003)

Já si tuto komedii v Popelčině stylu celkem oblíbila. Amanda je sympatická a roztomilá, chvílema už to sice přechází do diblíkovosti a přehrávání, ale i tak se to hlavně díky Colinu dá zkousnout a když se úplně uvolníte, můžete si tento film celkem i užít. 55%

Hluboko pod kůží (2006)

No... Už jen to, že si dost lidí nechá namluvit, že černoch je Ital, vypovídá o kvalitě celého filmu, ale pořád je to komedie, tak se to dá prominout. Pár vtipných scének bylo, ale jinak to pro mě zůstává lehkým podprůměrem.

Čarodějky (1996)

Koukalo se mi na to lépe než na seriálovou verzi, ale i tak byl příběh hodně slabý. Pár napínavých nebo vtipných momentů tam bylo, avšak celkově to působí dost neúplně.

Poslední týden (2008)

Film uplynul jako voda a nejzajímavější na tom bylo mé uvědomění, jak na sebe vše navazuje.. Jak se dobré i zlé věci dějí díky (kvůli) něčemu a abychom tím životem jen neproplouvali, je dobré se při každé situaci, co nastane, zamyslet, co bylo příčinou. A já věřím, že některé věci se zkrátka mají stát. "Jaké je minimum života?"

Vřískot 4 (2011)

Jsem hluboce zklamána a zároveň překvapena z nadprůměrného hodnocení ostatních. Celý film bezbřehá nuda protínající se s trapností a neuvažováním, tupostí herců a dvěma nejspíš neviditelnými policisty, kteří hlídají dům, ale nevšimnou si, že naproti přes ulici je vražděna slečna, která vřeští z okna hlavou dolů. Ehm... a ten konec je mi až stydno komentovat. Zabít mámu pro slávu? auu, dál už nic psát nemohu.