Já, padouch (2010)

Velmi vtipné, nápadité a roztomilé. U projevů nejmenší holčičky a při pohledu na miniony jsem pokaždé pookřála. Skvělá oddychovka.

Zrození Planety opic (2011)

Prvně musím říci, že se mi na to krásně koukalo. Ceasar vypadá krutofrajersky a já se nemohla i díky skvělé kameře vynadívat. Dojem mi malinko kazil příběh, zklamaná jsem byla z konce filmu a malých nelogických chyb, ale i tak si myslím, že je to velmi vydaření prequel. Jamese Franca mám čím dál radši.

Můj život beze mne (2003)

Malý velký film. Malý svou nenápadností mezi ostaními, velký svou hloubkou a procítěností, než je tomu u ostatních. Filmů o někom, kdo ví, že umírá, je nespočet. Tenhle (a možná i další, které jsem neviděla) se liší tím, že ten dotyčný si to nechá pro sebe. Není to ta snaha, rozedrat vaše slzné kanálky na cucky tím, že všichni kolem něho lítostivě brečí a plácají svá moudra. Tady na to ani nepřijde, jen krásný konec tak, jak si to mladá umírající žena přála.

Malá Miss Sunshine (2006)

S touhle rodinkou jsem se bavila královsky! No a jak jinak? Holčička, co chce být Miss, lehce perverzní děda, sebevrah, nemluvící budoucí pilot, chlap, co se řídí pravidlama a žena, která je všechny usměrňuje. To nešlo u takového blázince jinak. Takhle si představuji směs dramatu a komedie, kde konec vyzdvihne právě komedii a já nevypínám přehrávač s depresí. To, co ta malá předvedla na podiu Miss krásy ve volné disciplíně s informací, že to všechno ji naučil děda, tomu se nešlo nezasmát. Skvělé! "Děda je v kufru našeho auta."

Next (2007)

Kdo by nechtěl znát svou budoucnost? alespoň tu nejbližší.. Mě se to líbilo. I přesto, že Cage má lepší filmy, tohle se furt drží na nadprůměrem. Film má dobré tempo a námět je také velmi zajímavý. Otevřený konec to trochu kazí, ale i tak si ho divák může po svém domyslet.

Vzájemná objetí (2009)

Spíše tři a půl. Příběh, který je paradoxně vyprávěn hluchoněmým synem jedné z postav. Je to velmi slušné drama, akorát mi k tomu chyběl lepší konec. Celý film jsem čekala, kdo je vrahem, ale nějak se to více motalo kolem psychického rozpoložení hlavních postav. Ale je fakt, že jsme u dramatu, ne u Kriminálky Miami, tak to přehlédnu, každopádně musím říct, že se mi herecký výkon Ashtona překvapivě líbil a mnohem lépe se mi na něho koukalo, než v jakékoliv jeho rádoby komedie. A Michelle? Na svůj věk fakt kost!

Vyletět z hnízda (2008)

Velmi pomalé tempo, které postupně vysvětluje, o co vlastně ve filmu jde a přesto jde celkem o nic. Pár dobrých scén se najde, závěrečné "dílko" Matthewa na konci mě rozesmálo, ale bohužel mě film příliš nenadchl. Matthew by krom Přátel měl dostat šanci zazářit.

Útěk z vězení (2005) (seriál)

Pro mě nejlepší seriál, kdy jsem po skončení jednoho dílu musela ihned pustit další. Prodlevy mezi sériemi mě ubíjely. Škoda čtvrté série, která se zdaleka nerovnala té první, ale i tak pro mě bylo nutností ji vidět. A málokdy jsem takhle hltala každou z postav. Ať to byl ten či onen, všichni mi přirostli k srdci a žádná z postav mi nebyla lhostejná nebo mi nepřipadala navíc.

Děkujeme, že kouříte (2005)

Filmu se nedá upřít výborný scénář, propracované dialogy a nenucené vtipné komentáře. Aaron se toho chopil správně a argumentuje ostošest. Vždy jsem si říkala, že správný řečník, který umí argumentovat, dokáže lidi přesvědčit o "pravdě" ať už argumentuje za jednu stranu nebo úplně za opačnou. "Když správně argumentuješ, neuděláš chybu. Nevyjednávej, argumentuj"

Výchovný tábor (2007)

Tábor převýchovy, jehož systém zdaleka nefunguje tak, jak se může na začátku zdát. Začátek navnadí informací inspirace dle skutečných událostí, avšak v průběhu dalších minut se vše vyvíjí předvídatelně. A to, že se zde řeší problémovost teenagerů, kteří ani nevím, jak se do tábora dostali, jelikož na tomto místě se chovají všichni jako beránci, z tohoto filmu ještě nedělá psychologický snímek. Konec celkem ujde.