Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Film je celkově úplně o ničem, ale ten vypravěčský styl, kdy jednou je příběh vnímán ze strany chlapce a podruhé ze strany dívky, je skvělý. Nevinný příběh o dětské lásce s dvěma naproti bydlícíma rodinama, na který se dá celkem koukat a těch 90minut uteče jako voda. "Celek je větší než pouhý součet částí"

Smrt a život Charlieho St. Clouda (2010)

Kýč a klišé provází celý film, pointa žádná, zvrat zajímavý a nečekaný, ale přesto nestačí k zajímavosti celého filmu. Škoda, že Kim nedostala více prostoru, Zac ho měl naopak příliš a ani se nepokusil ho využít. "Cítíš bolest protože žiješ."

Černá labuť (2010)

Natalie Portman a její (prozatím) životní role, kdy se z křehké nevinné dívky stává průbojná žena, která je pro úspěch (dokonalost) schopna zemřít. "Cítím se dokonale"

U-Turn (1997)

V tomhle se kupodivu odlišuji od naprosté většiny, ale mě ten film vůbec nesedl.. jak příběhově, střihově, vizuálně nebo hudebně. Opravdu nic pro mě a tomu konci typu "miluju tě, nevěřím ti, tak tě shodím x miluju tě, nevěřím ti, tak tě zastřelím" už jsem se jen musela smát. Jedna hvězda za herecké výkony, které se z tohodle mizéria daly vypotit.

Syčák Hesher (2010)

Je pravda, jak jsem se zde dočetla, že bez hlavní postavy Heshera by se film obešel. Ale nesouhlasím s tím, že by fungoval stejně. Jelikož právě Hesher byl nepředvídatelný a já jen čekala, co zas udělá. Nebo neudělá. V podstatě mě film celou dobu bavil, ale když skončil a chtěla jsem si celý děj shrnout, zjistila jsem, že byl o ničem. Zvláštní pocit, ale pro mě tento film stál za shlédnutí, nejspíš kvůli tomu, že mě bavilo koukat na Gordona tak, jak ho ještě neznám. Celkem dost mě i pobavila závěrečná scéna na pohřbu. "Řekl jsem babičce, že s ní půjdu na procházku. A to také udělám. Tys jí to řekl také, máš poslední možnost"

Walk the Line (2005)

Výborný výběr herců, jak po herecké, tak pěvecké stránce.. Oscara Reese obdržela právem a Joaquinovi, který to měl sice ťipťop, bych to přála stejně tak. Malinko mi vadilo, že se víc vyzdvihovaly J.C. nedostatky a úpadky, přitom představoval celosvětový průlom v country, ale vynikající soundtrack, který mě za 6 let ještě neomrzel, vše drží aspoň na 4 *.

Princ a pruďas (2011)

Pohádka pro dospělé plná píchání, sprosťáren a nechutností. Ač to nemám ráda, tady to na mě fungovalo a každá nechutnost měla své opodstatnění. Moc jsem od toho neočekávala a byla jsem mile překvapena. Dialogy jsem už zmiňovala - pod úrovní, ale většinu času vtipné, skvělý děj i hudba. Možná bych vynechala parodie např. na Pána prstenů, bez nich by byl tento film svůj a třeba by to u mě dotáhl i na pět hvězd. "Ne, tohle péro nekuř!"

District 9 (2009)

Ze začátku se mi to zdálo jako dost nezdravá myšlenka, že by lidé a "kreveťáci" mohli žít pospolu, že by vůbec mohlo existovat něco jako sektor 9, ale po chvíli mě děj vtáhnul a já věřila každičkému momentu. Tak jak režiséři neskutečně zpackají konec, tak tady byl zpackanej začátek, ale to tomu vůbec nevadí, ba naopak...

Arthur (2011)

Celkem se mi začal líbit Russellův humor. Je originální a nevtíravý a pravdou je, že se ho bude muset snažit víc a víc šperkovat, jelikož jiné uplatnění si u něj nedokážu představit. Je na dobré cestě a tato moderní pohádka mi to jen potvrdila. Poznámka: zde uvedený obsah je špatně, ve skutečnosti se Arthur zakouká do Naomi, kterou ztvárnila Greta Gerwing. "Ještě jednou mě ztrapníš a můj otec ti uřízne... Já vím, můj jazyk... Ne, tvoje koule... Ne, když je udržím vlhké"

Hlavně nezávazně (2011)

Zaujalo mě, jak se dá brko ubalit za 15 vteřin... A co se týče děje.. je to lehce nadprůměrná romantická komedie, i když postavy nejsou vyloženou loutkou, přesto je vše děsně předvídatelné