Chicago (2002)

Za co tohle dostalo Oscara fakt nechápu. Příběh jednoduchý a absolutně o ničem, není tam jediná zapamatovatelná píseň a postavy jsou tupí jak tága. Přičtu-li k tomu moji zvyšující se averzi k Renée Zellwerger, tak to líp fakt dopadnout nemohlo. Pokud jde o Marshalla ve spojení s muzikálem, tak vždycky radši šáhnu po Nine. 49 %

Dreamgirls (2006)

Jestli nic jiného, tak mi ten film dal něco úžasného, Beyoncé a její Listen.

Pět zbraní (1978)

Kung-Fu film, který se nemusí být klasických nešvarů, jako provařený námět, nebo pekelně přehrávající herci. První z nich se objevuje minimálně, druhý jen velmi vzácně. Díky skvělému a občas šikovně vyšperkovanému scénáři není nouze o atmosféru a napětí. Souboje jsou klasickou podívanou obohacenou o pět naprosto rozdílných stylů, které se navzájem střetnou a je opravdu paráda to sledovat. Ropucha byl rozhodně nejcoolovější, pak Tisíciruký, Had, Škorpión a Ještěrka.

Království nebeské (2005)

[DC]Nejvýpravnější film, jaký jsem kdy viděl. Navíc skvěle obsazená Eva Green, která by v tomhle filmu uhranula každého. Škoda menší propracovanosti postav, včetně té hlavní, a opravdu trochu toporného Bloomova výkonu, který vystřídal za celý film méně výrazů než malomocný král. Přesto na víc než tříhodinový film to uběhlo velice svižně a příjemně, takže si to ty rovné čtyři u mě zaslouží.

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street (2007)

Moc pěkný film s temnou atmosférou a osudovou hudbou. Bohužel nebýt to muzikál, bylo by to lepší, protože hudební stránka se sice skvělá, ale písně samy o sobě nemají nic. Není tam jediná písnička, která by člověka chytla za srdce, kterou by si člověk pamatoval a chtěl si ji pustit znovu. Možná to bylo tím, že herci na lepší písničky prostě neměli hlas, kdo ví, ale jsou lidé, jako je Joss Whedon, kteří dokázali, že i s obyčejnými herci lze natočit skvělý muzikál. Přesto závěr je tak syrový, že člověk docela uhrane. Bez písní to mohlo být za víc, takhle čisté čtyři hvězdy.

Legie (2010)

Je to ohromná škoda, protože náběh ze začátku byl fakt parádní. Navíc témata božího trestu, nebo soudného dne, mě neskonale baví. Na dialozích jsem nijak neumíral, naopak se mi docela líbily, jen kdyby scénář nebyl jedna díra za druhou. Že jde o jednuduchou béčkovou zápletku, to mi fakt nevadí, ale občas člověk nevěřil svým očím. Navíc koho napadlo, aby se celý "velkolepý" závěr odehrával ve tmě, aby bylo vidět co nejméně. Kdy už si konečně lidi uvědomí, že je hezké budovat napětí, ale tmou to v tomhle případě moc nejde. Pokud se však režirér z tohohle filmu poučil, tak věřím, že Priest bude lepší kafe (už díky tomu, že ho psal někdo jiný).

Ohnivá liška (1982)

Je tam pár chybiček, ale co na tom, když je to po téměř 30 letech pořád cool. 70 %

Karate Kid (2010)

Psema to napsal až moc dobře, ale stejně si neodpustím nějaké to rejpnutí. Použití původního názvu i přesto, že sám "malý Dre" jasně řekne, že o karate tady nejde, je jasnou snahou co nejvíc se přiživit na původním filmu. Navíc celá ta snaha to ještě vyšperkovat tím přesunem do Číny? WTF, koukat na typického dvanáctiletého amíka, který si myslí, že pobral všechnu moudrost světa, všemu rozumí a je ve všem nejlepší mě fakt nebaví. Každé malé dítě ví, že Čína a ping pong k sobě prostě patří. Navíc do toho zamíchat celou tu politickou propagandu, kdy chudáka malého amíka šikanují čtyři o hlavu větší Číňani, kteří navíc umí kung-fu, no nebýt Hornera tak mi v tu chvíli bylo hodně zle. Jak již bylo řečeno, původní mustr je tu jasně vidět a věci navíc, jsou opravdu prostě navíc. Svlékání bundy se sice zdá je sice efektní, ale narozdíl od naneseš vosk, rozetřeš vosk silně neefektivní. Přecijen, co z toho Mr. Han měl, houby, Miyagi měl alespoň navoskovaný auto. Závěrečný turnaj celkom dobrý, až teda opět na maximální scénáristickou sterilitu, která se zde uvede mnohem jasněji, než kdykoliv dřív. O střihu již mluvilo mnoho lidí předemnou. Navíc poslední dva zápasy, které jsou v úvodním filmu tolik emocionální, zde vycházejí naprázdno. Nahradit Jeřábí kop takovým lanem, aniž by tam o tom předtím byla jakákoliv zmínka, no, kapku přes čáru. O flirtujících dvanáctiletých dětech už taky byla řeč. Herecky to drží jen Jackie Chan, zbytek je v čele s Jadenem i jeho "matkou" na pěst. Celkově to působí příliš dětsky. Věřím, že dvanáctiletým děte se to bude líbit, kdo už je trochu dospělý, bude nad některými scénami jen nevěřícně kroutit hlavou. Abych ale jen nekritizoval, Horner to hodně vytáhl. Bez něj by to moje hodnocení klesalo ještě níž, díky němu se to dalo dobře vydržet. Jackieho fajt moc dobrý a kurýrovské hrátky s bundou velice cool. Dá se to bez problémů přežít i pro toho, kdo zná originál. Kdo nezná, věřím, že tomu se to bude i líbit. Ale proč koukat na tohle, když si můžu pustit originál, který je realističtější, má méně zbytečných scén a emoce by se daly krájet? Žádný takový důvod nevidím

Život po životě (2010)

Nečekal jsem to, ale ten film se mi moc líbil. A že má pomalé tempo? Sakra má, ale v tomhle případě to fakt není na škodu. Prostě to umí zaujmout a udržet pozornost celých těch 129 minut. Narozdíl od Iñárrita a jeho Babela jsem se ani vteřinku nenudil a hlavně se tenhle film nesnažil bombasticky a zatraceně účelově na sebe najednou navázat. Ty příběhy se točily kolem stejného tématu, jen každý jiným způsobem a že se nakonec sešly (což bylo od začátku samozřejmě jasné), byla jen taková třešinka na dortu. Na Eastwooda bych řekl netypický film, přesto skvělý. A jeho hudba? Prostě moc pěkné. 85 %

Swing Kids (1993)

Kromě jmen hlavních dvou představitelů jsem o filmu nevěděl vůbec nic a bylo to dobře, protože ten film je nehorázně dobrý a každý kdo je schopnýjen trohcu objektivního myšlení ho musí ocenit. Leonard i Bale skvělý, skvěle zasazený příběh a hlavně výborný vývoj postav. Otevřený konec nic nekazí. Je to o lidské síle a uvědomnění. Tenhle komentář se strašně těžko píše. Prostě to má SÍLU. To je hlavní. BTW. Musím se přiznat, že swing pro mě byl do dnes velká neznámá a vidím, že jsem vážně o hodně přišel. Už jsem si sehnal nějakého Bennyho Goodmana, tak jsem zvědavý. :-) PS. V kolika filmech můžete vidět Naďu Konvalinkovou a Christiana Balea v jedné scéně? 85 %