Princezna ledu (2005)

Ano, možná je tam toho patosu dost, ale oproti jiným žánrovým výtvorům se mnoha klišé tento film vyhnul. Má spoustu sympatických herců v čele s Michelle a Hayden, několik skvělých hlášek, a i když jde podle několikrát omleté šablony, dokáže na konci vyloudit takový ten spokojený úsměv. 71 % ať nežeru :-)

Město (2010)

Affleck je velice osobitým režisérem, to se mu musí nechat a já bych měl asi jedinou výtku a to mírnou utahanost celého filmu. Vezmu-li však v potaz, že jsem sledoval Extended version, takže můj argument je víceméně lichý. Nechávám za 75 %.

12 kol (2009)

Na dnešní dobu slušný akčňák, kde se pořád něco děje a člověk se ani vteřinku nenudí. Voják však byl lepší kafe.

TRON: Legacy 3D (2010)

Tenhle komentář bude takový hybrid komentáře po prvním shléndutí a tím po druhém. Druhé shlédnutí hezky na obrazovce pro mě bylo přecijen lepším zážitkem, než ten původní, v kině, 3D, po necelých 4 hodinách spánku, pričemž mi to unavovalo oči a uspávalo. Ne, že by to s tím 3D bylo nějak horké. Nevím jak ostatní, tak já jsem ho za celý film zaznamenal asi tříkrát, z toho dvakrát co bylo celkem cool. Je to po Avataru teprve druhý film ve 3D, který jsem viděl, první mimo IMAX a to se prostě nedá ani srovnat. Označení filmu jako 3D je opravdu spíše úsměvný marketingový tah. Druhé shlédnutí dopadlo přesně jak jsem čekal, ta únava mě opravdu v tom kině připravila o to nejlepší. První polovina je sice mírně neslaná, nemastná, ale více akčnější a hlavně nabitá skvělou hudbou a pravým Bridgesem druhá půlka vše vytahuje z průměru. Opravdu jsem se bavil, hudba tomu dodávala skvělou atmosféru a vizuálně to bylo opravdu úžasné, že po původních hvězdičkách dvouch se přes tři dostává až na čtyři. Teď už se rád podívám znova

Agora (2009)

Z počátku jsem se příliš nebavil. I přes počáteční uvedení do děje jsem se ve všech těch společenských vrstvách a náboženských skupinách dost ztrácel. Pohané, židé, křesťané, otroci a kdo ví kdo ještě. Prostě chaos. Veškeré ty náboženské tahanice mě nijak nezaujímali a jediná linka mi přisla zajímavá a aspoň že ta hlavní o Hypatii. Po posunu o několik let jsem se však začal orientovat, náboženská extrémismus začal nabírat na síle a mě zmocňoval čím dál tím horší pocit. Ke konci jsem si však uvědomil, že ten pocit nepramení z nekvality filmu, ale z jeho tématu, nábožensky obhajované vraždy, náboženský extrémismus, zaslepenost k pravdě a vědeckým závěrům, slabost jednotlivce. A když jsem si tohle uvědomil, řekl jsem si, že film, který ve mně vyvolal takové pocity prostě nemůže být špatný, protože mě opravdu vtáhnul a zacloumal se mnou. Proto jsem se po dlouhém váhání rozhodl pro 4 hvězdy, i když na hraně. 70 %

Travička zelená (2008)

Samozřejmě všichni víme, že se to nesmí brát vážně, ale musí to být aspoň sranda. Jenže tady se najde pár fórů a zbytek utek, a to je prostě málo. Je to uřvané a málo vitpné. 40 %

Caprica (2009) (seriál)

Caprica měla dva zásadní problémy. Zaprvé se ubírala směrem, kterým málokdo čekal a to směrem pomalejším a méně zajímavým, zadruhé to bylo občas opravdu velmi vláčné tempo vyprávění. Očekával jsem děj mnohem více zaměřený na cylony, na jejich postupný vzestup zakončený jejich rebelií a válkou. Jenže děj se mnohem více zaměřil na náboženské tahanice, které mě osobně nijak významně neberou a ikdyž děj nabere v druhé půli slušné obrátky a poslední díl je, až na rychlokurz v závěru, velice slušným finále, nedivím se, že i přes silnou fanouškovskou základnu BSG se Caprica neudržela a byla ukončena. Těším se BSG: Blood and Chrome a doufám, že se nám dostane pěkného uvedení do děje než skočíme nohama do první války se Cylony a dočkáme se opět trochu akčnějšího pojetí. Za Capricu dávám 69 %.

Hra o čas (2002)

Takhle lobotomický scénář se jen tak nevidí. !!!Spoiler Alert!!! Jsem rukojmí, ona mě rozváže, že si s ní mám zahrát na čelo, ona položí pistole, já mám volné ruce i nohy, nikdo okolo, hrajeme a pak se nechám zase svázat, ona se jde sprchovat a já najednou strašně musím utéct, takže si přepaluju provaz na plynovým sporáku!!! No co to je? Lepší scénář bych snad napsal i já. Rozhodně bych v něm neměl takovýhle lapsy. O dalších ani mluvit nebudu, tenhle mluví za všechno. Mohl to být docela slušný thriller, protože náběh nebyl špatný, to co však následovalo a s postupující stopáží přibývalo bylo prostě hrozné, avšak nedostavil se u mě takový pocit zmaru jako u posledního Resident Evilu, takže 30 %.

Atentát v Ambassadoru (2006)

Ten závěrečný proslov měl ohromnou sílu a nutil mě dát vyšší hodnocení. S menším časovým odstupem, ale musím konstatovat, že bez toho proslovu by to byli 3 hvězdy jen tak tak, takhle jsou to lepší tři hvězdy. 65 %

Titanic (1997)

Čím to je, že mě Cameron s Hornerem vždycky dostanou? Nevím a nechci to vědět, protože se mi to líbí. Zase jsem si pobrečel, stejně jako u Avatara. Od teď si na Titanic vzpomenu kdykoliv někdo bude s nějakým dílem skloňovat slovo velkofilm, protože přesně to to je, VELKOFILM. Myslím, že žádný jiný film tohle označení nedefinuje líp, než právě Titanic. Cameron se pro mne definitivně stává bohem a Horner stojí hned za ním. Na jakýkoliv film v jejich režii se budu vždy těšit. 100 %