Stalo se (2008)

Shyamalan mě udivuje čím dál tím víc. Všimnul jsem si, že při sledování jeho filmů vnímám takový zvláštní pocit, nevím přesně co to je, něco mezi mrazivým napětím a obdivem, jak dokáže zdánlivé domněnky a téměř nemožné hypotézy převádět na plátno v takovém příběhu, kterému člověk nejen věří, ale, jak říkám, i obdivuje. Mám pocit, jako by Shyamalan vždycky někde něco zaslechl, nebo náhodou přečetl a tomu vnukne námět na skvělý film, a ať to byla The Village, nebo teď sice o něco slabší The Happening, člověk nějak nenapadá, jak na tohle všechno vlastně přišel. Ano, The Happening se nevyhnul některým nešvarům, jako je popisuje Psema, ale, sakra, já ty ho jeho filmy mám čím dál tím raději a jeho náměty prostě zbožňuju. 70 %

Antikrist (2009)

Ohromně jsem se tohoto filmu bál a věděl jsem proč. I když musím ocenit uměleckost tohoto filmu, už nikdy ho nechci vidět, protože si myslím, že některé věci by člověk nikdy neměl vidět, a pokud je viděl, tak rozhodně ne dvakrát. Byl to první film od Larse von Triera, který jsem viděl a myslím, že i na dlouhou dobu poslední. A z Dafoea jsem toho teď viděl tolik, že se mu taky radši nějaký čas vyhnu. Jak to tak vypadá, tak se radši vyhnu čemukoliv, co má s tímhle filmem něco společného :-D.

Benga v záloze (2010)

Ohromná komediální jízda, ale to je tak všechno. Několik kultovních hlášek se určitě najde a člověk se pobaví, ale opravdu je to jen a pouze to, nic víc.

Mrtvý sníh (2009)

Myslím, že Malarkey to shrnul naprosto přesně. Zezačátku se to tváří hrozně stylově a na úrovni, ale postupem času se to začne efekty propadat do 80. let a logikou na úroveň tříletého dítěte. Když už se konečně zombie nacisti ukážou v celé kráse, film se trochu zvedá a závěr napravuje mírně reputaci, celkově to ale za moc nestojí. 40 %

Tekken (2010)

Nejedná se o klasickou arénovku, jak se na první pohled může zdát. Můžete očekávat určité zdramatizování a snahu o zvraty a neudělat z toho na konci takový účelový guláš, že bych s hodnocením asi výš. 65 %

Percy Jackson: Zloděj blesku (2010)

Hned zezačátku musím upozornit, že mám pro řecké bohy a celkově řeckou mytologii slabost, takže jsem dost dobře nevěděl, co od toho čekat. A první polovina mě uchvátila, celá mytologie byla umě přesunuta do současnosti, polobožské děti, výcvikový tábor a jeden ukradený blesk. No, proč ne, jenže po Umě "medúze" Thurman to začíná jít ke dnu, kam těžce dopadá v Las Vegas, to bylo opravdu šlápnutí vedle. Stává se z toho čistě popcornová zábava pro děti, která účelově vytváří hezky tvářící se scény bez jakékoliv logické návaznosti. A to prostě nemůžu přehléednout. Na druhou stranu se jedná o velice stylově vypadající snímek, s napětím, vtipem a skvělými efekty. A nemůžu si odpustit rejpnutí do nového Souboje titánů. Zdejší Olymp a vzezření bohů je sice prostší, zato o mnoho stylovější a věrnější mýtům a s tvářemi herců, kteří se pro tyto role hodí, vždyť Melina Kanakaredes jako by pro tu roli byla stvořena, ne jako v ST, kde všichni bohové a kulisy kolem nich vypadají, jako by vypadli z levného pornofilmu. A o charizmatu Seana Beana si může Liam Neeson nechat jen zdát. 65 %

Scott Pilgrim proti zbytku světa (2010)

Nic tak absurdního a over the top jsem už dlouho neviděl a ze začátku jsem si říkal, že takovouhle hovadinu asi jen tak nerozdýchám. Říkal jsem si, kdo se asi víc zbláznil, režisér, scénáristka, nebo to snad herci natočili sami a děkoval bohu, že jsem Superbad viděl v dabingu, protože ten u hloupoučký a ublížený hlásek Michaela Cery mi fakt lezl na nervy hodně dlouho. Když se však film dostane k jádru pudla, karta se obrací. Jeden ďábelský expřítel lepší než druhý v čele s veganem Routhem a veganovskou policií Jane a Collinse Jr., kteří byli na celém filmu to nejlepší. Souboje sami o sobě ale stojí za to a videoherní koncept je velice atraktivní a cool, což se naplno potvrdí v opravdu povedeném závěrečné závěrečném (ne to opravdu není chyba) souboji. Souboje jsou však to jediné, proč bych se na to podíval znova, ale jinak je to stejně totální sračka :-D. Btw. Komu stylizace Chrise Evanse taky silně připomínala Eastwooda? 65 %

Americký gangster (2007)

Můžete mít film sebelépe stylizovaný, historicky zasazený a atmosférický, ale prostě pokud příběh na 90 minut roztáhnete na tři hodiny, tak je to prostě moc. Možná by mi prospělo vidět normální verzi a ne SE. Už jsem se viděl dávat nižší hodnocení, ale závěrečná půlhodina to přecijen vytáhla a nechápu, jak mohla Washingtona minout alespoň nominace na Oscara. U mě tedy 60 % s tím, že zhlédnutí normální verze to jistí.

Podivní (2010)

Jsem silně na vahách, film zaujme opravdu áčkovým provedením, velice slušným vizuálem, přesvědčivými herci a pořádnou atmosférou, jediné co bych celému vytknul je scénář. Nemohl jsem si nevšimnout těch několika lapsů, které se začnou ke konci filmu množit jak žáby po dešti a celkový dojem mi prostě říká spíše ty tři hvězdy. 69 %