Cizinec (2010)

Aneb jak natočit film, ve kterém se vás autoři snaží přesvědčit celý film o tom, že něco není pravda, aby vám na konci ukázali, že to vlastně pravda je. Ohlédnete-li se však zpátky, zjistíte, že to všechno bylo účelové a kvůli konci vlastně téměř celý film nedává smysl.

Rallye smrti 2 (2010)

Téměř tak zábavné jako díl první. Goss má sice do Stathama daleko, ale přesto svoji úlohu zahrál s přehledem a s ničím se nesral. Je tam znát rukopis Paula W. S., protože myslím, že oproti většině dnešních akčních filmů to mělo i v těch neakčních scénách celkem šťávu a na můj vkus i celkem dobré dialogy. Nevidím důvod, proč se pro příště druhému dílu vyhnout.

Vrahouni (2010)

Tohle je přesně ten případ, kdy je třeba vypnout mozek, protože scénář je jedna velká účelová slátanina, která opravdu nedává moc smysl. Navíc většina situací, které se snaží být vtipné, vitpné nejsou, akce není nijak závratná a romantiku, aby člověk také hledal mikroskopem. Kutcher a Selleck v pohodě, O’Hara v netypické roli snad ze všech nejlepší, zato Heigl na odstřel, otravná, puťkovitá a naprosto nesexy. Pokud chcete něco lehkého na strávení, tak prosím, jinak ruce pryč. 45 %

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

I přes ten styl vyprávění, který se tomu všemu snaží dát punc originality, je to jen několikrát omletý příběh velké romance, která nakonec skončí spackaným manželstvím a (pravděpodobně) rozvodem. Romantická část je o mnoho zajímavější, než ta druhá spackaná, která spíše nudí. Navíc tak výrazný rozdíl postavy Deana v obou liniích je až zarážející, nepřesvědčivá a hlavně trestuhodně neobjasněná. To, co z celého toho příběhu mohlo být nejzajímavější, tam prostě není. 50 %

Králičí nora (2010)

Nemůžu si pomoct, ale příběhů jako je tento jsme už měli možnost zhlednout mraky. Přestože se od sebe odlišují, základ a průběh je pořád stejný a ikdyž se mi výkon Nicole Kidman líbil, na získání Oscara to chce přecijen trochu originálnější film.70 %

Opravdová kuráž (2010)

Je až neuvěřitelné jak Coenové nenásilně a přirozeně na konci dokázali naprostě změnit styl a tempo filmu a ten závěr s člověkem prostě musí pohnout, zejména díky skvělé hudbě a závěrečné písni. Škoda je tam té příliš násilné dějové vsuvky, která jím tuhle změnu stylu a tempa umožňuje po dějové stránce. Přesto konečně film od Coenů, který se mi skutečně líbil.

127 hodin (2010)

Úžasná kamera, úžasná režie, úžasný hudba, úžasný Franco, přesto tomu na plné hodnocení něco chybí. Tyhle téměř one-man-show asi nikdy nebudou dosahovat těch nejvyšších příček.

Toy Story 3: Příběh hraček (2010)

Toy Story nám příběhově vyrostl, stejně jako Andy. Příběh je oproti svým předchůdcům výrazně dospělejší, přináší nápaditý, avšak již nedětský příběh a ten, kdo si s touhle partou odbyl i předchozí dva filmy, se nemůže vyhnout dojetí. Považoval jsem How to train you dragon za mého jasného oskarového favorita na poli animovaných filmů, avšak Toy Story 3 je opravdu jedinečný a díky tomu, že je to již třetí setkání s ním, mého favorita i překonává. Ano, Buzzi, Woody, Slinky, Rexi a všem ostatním, Vám budu držet palce u těch zlatých plešounů. 95 %

Toy Story 2: Příběh hraček (1999)

Pro mne asi tak o třídu horší než jednička. Horší příběh, méně hlášek, méně vtipných situací, sem tam nějaký ten scénáristický úlet a horší finále. Možná příště se mi to rozleží v hlavě.

Špičák (2009)

Vážné téma, avšak podané naprosto nezáživným, jednostranným a vytrženým způsobem, bez jakékoliv kauzality a nějakého rozřešení. Navíc je to vážně nechutně zvrácené