Teče tudy řeka (1992)

Film u kterého máte pocit, že se vůbec nic neděje a přece tak hezky utíká. Právě kvůli tomu, že máte pocit, že se dosud nic zlomového ani důležitého nestalo, máte při každém náznaku nějakého možného zlomu téměř strach, že se něco stane, něco čeho se bojíte a co nechcete aby se stalo. A když na konci filmu už máte pocit, že je to tady, všechno zase dobře dopadne, aby vzápětí, bez jakéhokoliv varování, přišla tragédie, která člověka zasáhne velice hluboko. K tomu ještě epilog, který Vaši duši zasáhne možná ještě více a připomene, jak rychle život utíká. S režií Roberta Redforda jsem se zatím příliš neseznámil, ale tímhle filmem mě uchvátil, takže se doufám co nejdříve dostanu k jeho dalším dílům. Skvělý film s dokonalým závěrem.

Hanebný pancharti (2009)

Pro mne nejlepší Tarantinův film. Všechno si sedlo tak jak mělo, celý film je naprosto precizní a elegantní záležitostí, která Vás ani na chvilku nepustí, natož aby jste se nudili. Stylovější film opravdu Tarantino zatím nenatočil. Nestává se mi často, aby film u mě několikrát vyvolal takový ten bezděčný úsměv, prostě z toho, jak výborné to je. Přidáme-li k tomu ještě naprosto úžasnou hudbu a skvělého Brada Pitta, u mě z toho vychází nejlepší film tohoto roku.

Pro jedno kousnutí (1985)

Nebýt to tak ulítlé z toho upírského hlediska, šel bych i výš, ale jinak jsem se bavil náramně a zejména poslední půlhodina je dokonalá. 65 %

Terminator Salvation (2009)

Já vím, já vím. Druhý díl je nepřekonatelný. To je však naprosto výjimečný film. Tenhle sice možná není výjimečný, ale pořád je skvělý. Je to nový začátek a dalo se čekat, že nebude mít takové ohlasy, protože je to prostě změna oproti předchozím filmům a všem holt nemusí být po chuti. Podle mě se však čtvtý díl povedl. Obsazení skvělé, teda možná až na Yelchina. Skvělé efekty, možná ne tak silný scénář, ale vem to čert. Bylo to po čertech dobré.

Transformers: Pomsta poražených (2009)

Opravdu o něco horší než první Transformeři a to hned z několika důvodů: příliš dlouhá stopáž, kterou jednoduchý scénář prostě nemůže bez újmy unést, a z toho pramenící přílišná rozháranost děje; dalším důvodem je příliš mnoho robotů, protože člověk se v tom opravdu poněkud ztrácí, kdo do koho zrovna střílí, nebo kdo s kým bojuje a jako poslední je velké upozadění poloviny týmu z prvního dílu. Ano Bumblebee a Optimus Prime jsou tam celkem, ehm, pořád, zatímco zbytek týmu je vidět pouze zřídka a do popředí se dostávají dvě ukecaná, až otravná dvojčata. Škoda, zatímco v prvním dílu si člověk některé velice oblíbil, tady nedostal téměř šanci. 70%

Kat (2004)

Tento film má doslova dvě tváře a proto svůj komentář musím nějak schématicky rozdělit na pozitiva a negativa. Pozitiva: Snaha udělat z Punishera áčkový film, která se v první polovině celkem daří. Také bych vyzdvihnul fakt, že konečně byl film o Punisherovi natočen od začátku, to znamená přerod z Franka Castlea na Punishera, ne jako v ostatních filmech, kde byl divák hozen rovnou do děje a o minulosti postavy se dozvídal pouze ze vzpomínek nebo flashbacků. Dále z považuji Thomase Janea asi za nejlepšího představitele této postavy z dosavadních herců a konečně v tomto filmu byl dodržen ten správný image Punishera, čímž myslím dlouhý černý kabát a triko z pověstnou lebkou. Punisher jak má být. Jak jsem říkal, první polovina filmu koketuje s áčkovou produkcí, bohužel to všechno zabijí scénáristé a režisér v druhé půli, čímž se dostávám k negativům. Negativa: Druhá polovina naprosto pohřbívá tu první. Scénář se zvrhne v něco co by možná fungovalo u normálního filmu o pomstě, ale ne u Punishera, zvlášť když se snaží tvářit jako absolutní áčko. Ještě dokážu pominout, že si Castle našel byteček v nějaké zapadlé špinavé čtvti, místo aby žil v podzemních tunelech nebo kanálech města, jak bývá zvykem. Ostatní však prominout nemohu. Některé scény sice byli zábavné, viz rvačka s Rusákem, ale do tohohle filmu se bohužel nehodí. Děj se začne neuvěřitelně vléct a nudit a to má také co dělat se stopáží, která je zbytečně natahovaná a já blbec se ještě dívám na Extended version, která tomu rozhodně nepřidala. Každý kdo má o Punisherovi nějaké pojetí, tak by čekal neuvěřitelnou jízdu pomsty plnou krve, zbraní a ultimátní akce a ne nějakou psychologickou válku, která se v tomhle filmu děje. Shrnutí Nechat první polovinu, stopáž tak o půl hodinu zkrátit, vyvarovat se zbytečných béčkových a konec naplnit nevázanou krvavou akcí, tak jak je tomu v ostatních filmech o Punisherovi, mohlo jít o skvělý akční film. Takhle pouhých 55 %.

Stáhni mě do pekla (2009)

Nářez. Nasedl jsem na autobus ze školy na domů na hodinovou cestu s vědomím, že se konečně dostanu k jednomu z mnou nejočekávanějších filmů tohoto roku. A řeknu Vám, z té cesty si vůbec nic nepamatuju. Film mě neskutečně vtáhl svou atmosférou a já hltal každou sekundu se zatajeným dechem a rukama zaklesnutýma nervozivou k sobě, že jsem málem zapomněl vystoupit. Nechutnosti, u kterých jsem až odvracel zrak, a skvělé lekačky zabalené do atraktivního hávu udělali z tohoto filmu jeden z nejlepších hororů co jsem viděl, ne-li nejlepší. Musím pochválit tvůrce hudby a zvukových efektů, které skvěle dotvářeli atmosféru a napětí. A když ke konci vtělený Lamia řekne v původním znění naprosto zřetelně česky: "Přišel tvůj čas", nemohl jsem se ubránit nadšení. Sákra, musím se co nejdřív podívat na Evil Dead.

Mutronics (1991)

Minimálně o třídu níž než druhý díl, který jsem bohužel (nebo bohudík?) viděl jako první. Zatímco druhý díl staví na mnohem temnější atmosféře, tento film se snaží spíš zacházet do funny prvků, což se mu však hrubě nedaří a člověk nad těmi někdy až trapnými pokusy o vtip musí kroutit hlavou. Na druhou stranu je to ale taky pěkně béčkoidní a to pod tři prostě jí nemůžu. Druhý díl je velice stylový a Guyver tam působí vysoce cool, zato na jedničce je bohužel nejlepší to, že díky tomu vznikl druhý díl. 50 %

Temný úsvit (2006)

Dal bych víc opravdu rád filmu, ve kterém hraje Christian Bale. Samozřejmě že má film své kvality a není jich málo. Na můj vkus to bylo ale až příliš utahané a celkově to ve mně nevyvolalo nijaké emocionální rozrušení či alespoň emocionální záškub a to ani v závěru, když ho konečně našli. To je hlavní důvod proč pouhé tři hvězdy. 69 %

Hledá se Amanda (2008)

Takový pohodový film, sice ničím zas tolik nezaujme, ale ani neurazí. Jeho největším problémem je, že v rámci žánrů je u obou na půli cesty a ani jeden bohužel nefunguje na 100 %. Je to prostě příběh jedné mladé šlapkoidní blondýnky a jejího věšně ulhaného gamblerského strýce, který sice uteče aniž by vás nudil, ale po pár dnech si z filmu na moc věcí nevzpomenete.