Rambo: Do pekla a zpět (2008)

Kulervoucí akce! I přes krátkou stopáž filmu se Stallone snažil uzavřít tuto sérii úctyhodným způsobem. A povedlo se. Rambovi konečně dojde, že z něj vraždící mašinu neudělala vláda, ale jen a pouze on sám. A když už si to uvědomil, proč třeba nezachránit pár členů humanitární pomoci z područí homosexuálního barmského tyrana? Efekty, akce, surovost, potoky krve a úchylní žluťáci jsou zde na denním pořádku. Já osobně nemám rád naturalistické filmy, ovšem právě zde všudypřítomná násilnost sedí stejně jako prdel na hrnci. Stallone v kůži Ramba už si uvědomil, že jako starý mazák na to nebude stačit sám, a tak má k ruce dalších 5 členů, včetně ultimátního odstřelovače. Nedočkáte se tu téměř žádné přehnané scény, vše je uvěřitelné a tak ponuře reálné. Dávám 5 hvězdiček za naprosto skvělé podání, režii, efekty, výkony, Slyovu vynikající fyzičku a zběsilou akci vč. vtipných narážek (např. kněz chce řešit vše mírumilovnou cestou a na konci sám umlátí žluťáka šutrem). "Live for nothing, or die for something!"