Patrola (2012)

Blair Witch camera style feat. police brothas a místo ježibabky po lesích se tu honí smradlaví mexičani nebo blbí negři. Musím ale říct, že film svým zpracováním dokáže vzbudit emoce a hlavně konec ve mně vyvolal docela slušný vztek až jsem byl rád, když došlo ke spravedlivému vyúčtování.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Překrásná Gemma a jako vždy skvělý Jeremy. Oba hrají a hláškují o sto šest, celkově mi to přišlo jako trochu krvavější Van Helsing, akorát s tupějším příběhem a snad až moc krátkou stopáží. Škoda, dal bych si totiž nášup! A Famke je stále hodná oplodnění!

Dredd (2012)

Homix prakticky neznám, Stalloneho verzi jsem viděl a nebyl z ní zrovna celej nakřivo, takže jsem od tohohle díla nic nečekal. Karl Urban ale překvapil! Je to skoro jako v Doomovi - zase hraje drsoně, co čistí čistě všechno v dosahu. Tenkrát na Marsu se prostřílel až Rockovi, kterýmu téměř bez emocí propleskal koule a na konci zachránil postřelenou bloncku. Tady se to opakuje, i když tahle je mnohem šukéznější a Rocka nahradila terminátoří Connorová. Co musím pochválit je solidní akce, žádné cavyky s násilím, povedené efekty a vůbec celé post-apo prostředí (konečně jsem měl pocit, že se dívám na sci-fi). A i když to bylo trochu komornější, za shlédnutí to určitě stojí a dvojku bych si klidně dal!

Cena života (2012) (amatérský film) odpad!

Může mi prosím někdo vysvětlit, co tohle do hajzlu dělá na ČSFD? Myslel jsem, že takovéhle věci patří na blogy, týtrubko, blogísky nebo jiné sračky - a ono to má profil na ČSFD, včetně "herců"? To je snad výsměch! Kolik tohle self-promo stálo? Nebo to Verča cálnula naturáliema?

Prometheus (2012)

Naprostá bomba! Nenechte si nic nakukat od zdejšího osazenstva, Ridley totiž vůbec nezklamal. Konečně jsem po letech dostal pořádné sci-fi, navíc jako prequel k mému oblíbenému Vetřelci! Herecké obsazení je až na výjimky perfektní, scénář není vůbec špatný, triky a efekty jsou přímo dechberoucí, některé scény řádně nechutné a strach je tu také přítomen. Vše co jsem chtěl, jsem ve vrchovaté míře dostal. Teď už snad jen poprosit Ridleyho, aby dal ještě jeden kousek! P.S: Viděno v kině, 3D verze, pár hodin poté, co jsem si doma pustil asi po sté první díl Vetřelce ;)

Cesta smrti (2010)

Určitě jeden z těch lepších filmů z jeho poslední tvorby. Steven už nevypadá jako vypelichaný Garfield, pár kilo zhubl a umí se i hýbat. Co mě osobně potěšilo: konečně zase vidím Seagala máchat a bojovat prackama hladce a plynule (žádné střihy na jeho xicht, žádný dabler), parádní mlátička v restauraci při čekání na jídlo a také se mi líbila kooperace s ruským bossem na konci filmu. Co se mi nelíbilo: podivná kamera (vypadalo to jako díl komisaře Rexe), trapné zpomalovačky, všechno působilo hrozně lacině a lechtivá scéna holky s božským tělem a Seagalem byla prostě směšná. Odehrávat se to v americe a mít to klasickou kameru a normální herce, tak je to celkem solidní béčko. Jedno je ale jasné, Seagal to lámání pracek má stále v krvi a vypadá to stále dobře!

Andromeda (2000) (seriál)

Měním hodnocení ze tří hvezdiček na čtyři. Jedná se o parádní oddechový sci-fi seriál podobný oblíbené Hvězdné bráně. Pětice hrdinů (bloňdatá pilotka Beka, nabušený nietscheán Tyr, rozkošná Trance, parádní technomág Hárper, sexy androidka Andromeda a hrdinný kapitán Dylan Hunt) je sympatická a skvěle se doplnující, takže seriál vůbec nenudí. Jde sice o klasický průměr, ale protože je zde na ČSFD silně podhodnocený, přihazuji na výsledné 4 hvězdičky. A mimochodem, Kevin Sorbo hrát umí a do role kapitána se hodí perfektně. UPDATE: Po mnoha letech jsem se dostal k finální páté řadě a i když je ze všech nejslabší, stále se na ní koukalo dobře a co se týče závěru, tak ten je přímo skvělý.

Světová invaze (2011)

Před vycházkou do kina jsem omrknul prozatimní hodncení na ČSFD a byl jsem lehce zděšen. Co naplat, lístek už byl koupený, a tak jsem se nervózně vydal s přáteli do kina. A víte co? Vůbec toho nelituji! Jasně, byla tam halda klišoidních dialogů, plápolající americká vlajka (jak já to nesnáším), citové výlevy ala Beverly Hills, ale taky kulervoucí akce ala Černý jestřáb sestřelen mixnutá Dnem nezávislosti. Film jsem si parádně užil a určitě se na něj ještě jednou někdy podívám. Opravdu to není nic světoborného, ale rozhodně pobaví. Normálně bych dal ***, ale díky momentálnímu podhodnocení ostatními uživateli dávám za 4 *.

Expendables: Postradatelní (2010)

Musím přiznat, že jako nehynoucí fanda Slye jsem očekával trochu více. Laciné CGI efekty, absolutně žádný příběh, místy zmatená kamera... to vše ale bohatě předčí parádní akce, luxusní výbuchy, dechberoucí efekty, krvavá jatka a vynikající hlášky. Film si zaslouží nadprůměrné 3 hvězdičky, ale za scénu v kostele a hlavně Lundgrenovu "Warning shot" přihazuji na čtyři. P.S: Lundgren v tomto filmu válí, radost pohledět.

Predátoři (2010)

Před chvílí jsem se vrátil z kina, takže mám film ještě v čerstvé paměti. Musím říct, že tento snímek nepřekonává kvality prvních dvou dílů (nepočítám nedomrlé kravince z AvP univerza), přesto jsem nadmíru spokojen. Očekávání jsem neměl žádná, a proto jsem zřejmě také příjemné překvapen. Brodymu roli hlavního hrdiny překvapivě věříte a i když není tak napumpnutý a silácký jako Arnie, KTERÉHO NIKDO NIKDY V TÉTO ROLI NEPŘEKONÁ (ostatně to věděli i sami autoři), přesto z něj sálá úctyhodná dávka respektu. Zpracování džungle bylo velmi dobré, i když v několika záběrech šla vidět ona studiovost. Mačeta se ve své roli moc neohřál, ostatní členové týmu byli sympatičtí. Nejvíce se mi líbil Čečenský Specnaz a tajemný japončík z Yakuzy, na druhou stranu "Morpheus" mě trochu zklamal. Predátoři se mi líbili, akce byla slušná (a hlavně viditelná navzdory slabšímu rozpočtu), pocta klasické jedničce všudypřítomná a hlavně povedená. NEJVÍCE SE MI, ALE LÍBIL FIGHT ÜBERPREDÁTORA a YAKUZÁKA: nejdříve se na sebe oba podívali, japončík si odložil, poté typický samurajsky pošolichal luční trávu, vytasil katanu, počkal na Predyho vysunutí naleštěného ostří a hurá do toho. Byla to pecka a pobavila mě naprosto trefná hláška vedle sedícího návštěvníka kina, který vytřeštěně a překvapivě prohlásil: "Ty vole, von ho dal! A sám pyčo" :)). A nakonec bych rád pochválil hudební doprovod, který byl přímo luxusní a v některých pasážích i vkusně vylepšený. P.S: Jak už tu naznačili v diskuzi ostatní, zkuste si na chvíli představit místo postavy Royce Riddicka. To by byl masakr, ty predátorské čokly by vyhnal na konec džungle jen svým pohledem nehledě na to, že by bylo parádní vidět souboj, při kterém by Predy koukal infračerveně a Riddick šedobíle :)