• Rodinný

Pelikán Nicostratos (2011)

Film o lásce k přírodě, volnomyšlenkářském způsobu života, který se nesnaží mít přehnaně velké ambice, a přesto patří mezi čtyřhvězdičkové. Byl jsem mile překvapen, že se díky zdejším kritikům dostal do červeného sektoru. Kinematografie, která má hlavu i patu posouvá svět k lepším zítřkům. Herci jsou realističtí vzhledem ke krásnému prostředí a já měl pocit, že zde patří stejně tak jako domorodci.

Pan Pelikán (2004)

Panenko skákavá, co jsem komu udělal? Člověk občas chce po těžkém dni zhlédnout film, u kterého může vypnout mozek, ale tento je pro diváky, kteří ho mají vypnutý permanentně. To se snad nemůže líbit ani malým dětem a tak vymysleli něco pro totální blbečky. Český dabing nemůžu promítnout do hodnocení, protože bych musel dát odpad. Ten snad tvořili někde ve sklepě, kde vzali každého, kdo si šel zrovna pro kolo.

Spáči (1996)

Už jsem se bál, že jsem jediný, komu přišly na začátku filmu některé scény jako zdlouhavé, nudné a přebytečné. Říkal jsem si, to snad není možné! Naštěstí se to circa po 20 minutách rozjelo a já nemohl jít na záchod. Dustin Hoffman brilantně ztvárnil svou roli. Snímek mohl být drsnější a využít veškerý potenciál, nicméně i tak si myslím, že šlo o hodnotný plod.

To já ne, přísahám! (2008)

Film plný absurdit a bizarností. Ten malý analfabet mě celý film prudil a nejednou jsem měl chuť mu zmalovat prdel. Pokud někdo z vás uvažuje o sebevraždě a stále se nemůže rozhoupat, mohu snímek jen doporučit.

Michael (2011)

Prolixní děj, rigidní kamera, místy splín. Režisérovi zřejmě šlo o to, aby si divák dokreslil pokračování neřestných situací, nicméně ve mně to vyvolávalo spíše opak. Film se veze v mírném duchu a o nějakém mrazení nemůže být ani řeč. Téma je sice znepokojující, avšak můj pocit z něj je takový, že kluk je jen nedobrovolným hostem v domě osamělého muže. Zpočátku si divák může myslet, že desetiletý Wolfgang je synem Michaela, až poté zjistí, že to je jinak. Je ušlechtilé nechat na divákovi, aby si domyslel, zda kluk přežil či nikoliv, jenže ho staví do role rodičů, kteří nevědí, zda jejich unesené dítě žije nebo je mrtvé.

Já jsem Gabriel (2012)

Prvních pár sekund jsem si říkal: A sakra, to je televizní film s ochotníky. Tyhle mě nebaví, proto jsem tomu nedával velké šance. Ovšem, jaký byl můj pocit duševní pohody, když mě příběh zaujal právě nelíčenými hereckými výkony, které mu dodaly aureolu. Představitel hlavního hrdiny předvedl velice vybroušený a transcendentální herecký výkon hodný estimace. Každopádně není to vhodné pro každého vzhledem k antagonickému hodnocení uživatelů.

Šílená pečovatelka (1991) (TV film)

Ještě než jsem se začal dívat na film, přečetl jsem si pár negativních komentářů a podle nich to vypadalo, že film bude pěkná blbost jako např. pořady Ulice a Ordinace v Růžové zahradě, tak jsem si říkal, že nevydržím u toho ani pět minut jako u zmiňovaných seriálů. A světe div se, film není taková hrůza, jak tady někteří píšou. Není pravda, že se tam skoro nic neděje. Vždyť jde o psychologický thriller, což mnozí z vás nechápou. Za mě dvě a půl hvězdičky.

Alfie, malý vlkodlak (2011)

Čekal jsem, že zde bude mít min. 50%, když na YouTube film obdržel k dnešnímu dni 20.10.2016 280 "lajků" a 13 "dislajků". Jelikož se jedná o nizozemský rodinný televizní film, čekal jsem, že dopadne dobře. Rozhodně za sebe nemůžu říct, že by to byly třesky-plesky. Líbilo se mi to a na televizní film se povedlo.

Sám doma 5: Vánoční loupež (2012) (TV film)

Vůbec nechápu, proč to má jen 9 %. Jediné logické vysvětlení je nejspíš to, že nikdo z těch, co dávali odpad, to neviděl a jen jako tupé ovce sázeli nejnižší hodnocení, protože přeci to je znásilňování prvních dvou dílů. Každopádně za mě je pátý díl sice horší než třetí, ale rozhodně lepší než čtvrtý. Párkrát jsem se i zasmál a ani jednou se mi nestalo, že bych se sám sebe zeptal: Kdy už to skončí? To se mi stává vždy u odpadu a občas u filmů s jednou hvězdičkou.

Dennis postrach okolí znovu zasahuje (1998) odpad!

Film určený výhradně dětem zaujme i dospělého diváka, pokud je kvalitní (film, ne divák). Tohle je opravdu ubohé pokračování, ale spíš samostatný film, protože bych znečišťoval skvělou jedničku. Co k tomu dodat? Alespoň jsem slupl šest banánů, aniž bych musel být přichycený k televizní obrazovce.