• Rodinný

Rozpolcený (2016)

9 z 10 cvokařů doporučuje svým pacientům zhlédnout tenhle ramš.

Smrt ve tmě (2016)

Čtu komentáře s hodnocením dvě hvězdy a méně a zjišťuji, že jejich autoři viděli úplně jiný film nežli já a ostatní. Morální hledisko je jasné: oko za oko, zub za zub. Kdyby někomu z vás zabili dcerku, tak byste určitě mluvili jinak. Pomsta je zde samozřejmě na místě. Ohromení z toho, že když se vám někdo vloupá do příbytku se zbraní, štípne vám škváru a ještě si dovolí pohrát si s vaším ciferníkem. To jako vážně? No, díky bohu nejsem osamocen v názoru, že straky dostaly, co si zasloužily, až na jednu, které se podařilo uprchnout s lupem, což mě nesmírně podráždilo. Ona by si zasloužila smrt hodnou natažením na skřipec. Loupit se nemá. Považuji si zákon v některých státech USA, že pokud se někomu vloupáte do baráku se zbraní a on vás zastřelí, tak bude v právu. Já bych to zavedl i v nějakém Česku Kocourkovu, kde si každý dělá, co chce a ještě bych přitvrdil, nota bene způsobem, že nemusíte mít ani zbraň a klidně můžete chytnout kulku mezi oči od majitele. Jó, to by si pak každý chmaták setsakramentsky rozmyslel někomu vstupovat do obydlí bez pozvání. Víte, kolik by ubylo vloupaček? A nebo mrtvých zbojníků, kteří by po dopadení beztak hnili v šatlavě za peníze daňových poplatníků. Kdo by chtěl tu chamraď živit, viďte? O horor se samozřejmě nejedná, jelikož tam nenajdete nadpřirozeno, ale jde o prvotřídní napínavý thriller, při kterém se rozhodně nudit nebudete. Starý slepý veterán, kterého extraordinárním způsobem ztvárnil Stephen Lang, si získal mé sympatie a já fandil celý čas jemu, nikoliv laciným impertinentním hajdamákům.

Světová válka Z (2013)

Příběh o rodině, lidské soudržnosti a vytrvalosti.

Insidious (2010)

Zažíval jsem infarktové stavy, které byly umocněné tím, že jsem zvuk poslouchal ze sluchátek. U žádného jiného hororu jsem se nelekl tolikrát jako u tohoto, a to jsem sledoval přes den. No, nicméně i tak jsem měl strach jít do kuchyně. Máloco nebo málokdo mě dokáže vyděsit, ale Wanovi se to podařilo. Já jsem se bál, já se krásně bál...

Mrtvý sníh (2009)

Jsem adorátor hororů a Tommy Wirkola ví, jak na mě. Obsahuje všechny součástky, které má mít autentický film s dějem budící stísněnost. Nechybí mu cévní tekutiny, bystré slovní hříčky a napětí. Bavil jsem se dokonale a podle mého názoru jde o velmi vykutálený počin.

Velký dar (2017)

Výjimečný snímek o výjimečné dívce. Je sice konec srpna, ale již nyní je zřejmé, že nejlepší za rok 2017 a pro mě osobně jeden z nejlepších filmů. Zuřil jsem při pohledu na manipulativní babiznu, která dělala vše pro to, aby Mary odloučila od života, který jí vyhovuje a ve kterém je šťastná. Jejího strýce vynikajícím způsobem ztvárnil Chris Evans. Doporučuji mít po ruce facilet, který budete nejednou potřebovat.

Kazatel smrti (2007)

Docela mě překvapuje nízké hodnocení (37%), poněvadž já se nenudil. Film jsem viděl s českým dabingem a jediné, co mě štvalo, bylo to, že desetiletou holku dabuje ženská.

Sinister (2011) odpad!

Ukázka toho, jakým způsobem se nemají natáčet filmy. Jako studentská televizní inscenace by možná zapůsobila ve třicátých letech minulého století, kdyby tehdy televizor existoval.

Goblin (2010) (TV film)

Goblin je brácha skřeta z Pána prstenů, no prostě krasavec. Na to, že jde o televizní snímek, jsem byl příjemně překvapen. Rozhodně jsem se nenudil na rozdíl od některých jiných přítomných.