• Rodinný

Sám doma 3 (1997)

Zdejší hodnocení této komedie jsem dodnes nepochopil. Jde o nejpodhodnocenější film na CSFD.

Hon (2012)

Lucas je až moc dobrosrdečný a mírumilovný, až je mi z toho smutno. Chápu, že se to scénáristům hodilo do příběhu. I když se později alespoň částečně začal bránit fyzickému napadání, pořád to bylo málo. Být na jeho místě, to by byl jiný příběh. Já bych to těm zmrdům v samoobsluze nandal s baseballovou pálkou v ruce, že by nestačili zírat.

Kobry a užovky (2015)

Čupr český film, kde každý dostal to, co si zasloužil, s výjimkou Zuzany. To je namyšlená píča, které jsem přál, aby jí její povedený manžílek pořádně nafackoval, ač jsem proti násilí na slabším pohlaví. Megera na entou. Soundtrack je znamenitý. Musím ho mít, tak ho teď jdu sehnat.

Bába z ledu (2017)

Před lety, když jsem byl na CSFD bažant, bych si při sledování filmu říkal, kolik pak procent asi získal? Jelikož vím, že nelze brát na zdejší hodnocení zřetel, jsem si po skončení filmu tipl, že asi tak 30%. Těší mě, že jsem se mýlil, a že se zdejší celkové hodnocení alespoň částečně přiblížilo skutečnosti. Na to, že se jedná o českou produkci, jsem byl mile překvapen. No, vždyť on ten Ivánek z Prahy přesně vykresluje novodobé rodiny, kde rodiče umějí dát dětem drahé hračky a vše okolo, ale nedokážou dát lásku a pak se nejen oni diví, že jejich ratolesti jsou jako z divokých vaječníků. Děti vesměs nemohou za svou rozmazlenost. To je dílo rodičů. A tak i když jsem si nejednou říkal, že Ivánek zaslouží ohnout přes koleno a dostat pětadvacet na holou prdel, později jsem si posměšně notoval kyšky lišky dobře vám tak drazí rodičové!

Malí uličníci (1994)

Hodnocení a komentáře nelze brát vážně, a to nejen k tomuto filmu, ale obecně. Já viděl s českým dabingem, tudíž nemohu poctivě soudit hlasy herců, ale předpokládám, že např. hlas u Alfa Alfy byl záměrně psychózní, takže si nemyslím, že by kazil celkový dojem z dabingu. Můj názor je takový, že film je vhodný spíše pro průměrně inteligentního dospěláka a nebo pro nadprůměrně inteligentního smrada. Počítám, že přátelé patřící mezi hloupější skupinu lidí některé hlášky prostě nepochopí, takže se nepřikláním k názoru, že jde spíše o dětský film. Pokud bych měl málo inteligentní potomstvo, rozhodně bych mu ho nikdy nepromítal. Největším a zároveň nejpříjemnějším překvapením pro mě bylo, že byl natočen již v roce 1994. Teď už chápu, proč mi ho v dětství nikdy nepustili. Každopádně můj celkový dojem z něj je takový, že jsem se domníval, že jde o novější kousek, takže přemýšlím o tom, jestli by nebylo spravedlivější dát o jednu hvězdu navíc.

Šílenci na táboře (2001) odpad!

Chtělo se mi zvracet, a to snesu hodně. Zkurvili mi celý víkend. Věřím, že jsem to vystihl přesně.

Nebezpečné hry (1998)

Nejprve jsem proklínal Kevina Bacona, k čemu se to vlastně upsal, že si asi pořádně nepřečetl scénář, nebo že má hypotéku, tak musel vzít roli policajtského čuráčka a já věděl, že to je jeho nejhorší filmová role, ale pouze do doby, než jsem zjistil, že je vlastně všechno jinak, k čemuž jsem dospěl v době, kdy se Bacon objevil ve sprše a pak už jsem nevěřil nikomu a ničemu a počítal s tím, že to může táhnout kdokoliv s kýmkoliv, takže ten, kdo má být mrtvý, je možná živý a tak podobně. Uvažoval jsem o tom, jestli tu mám spoilerovat, ale nakonec jsem dospěl k názoru, že by vám to nejspíš stejně nepomohlo, a že bude určitě nejlepší, když se na film raději podíváte sami. Hlavně u toho nepopíjejte ohnivou vodu, protože jinak vám hrozí dvojí točení hlavy. Závěrem bych podotkl, že Stephen Peters si dělá z diváků tak trochu prdel.

Nemluv s cizinci (1994) (TV film)

SPOILER!!! Proč si ženské vybírají za muže grázly? Protože mají rády adrenalin. Film působí televizně, což vlastně i je. Kdysi jsem ho viděl, ale zapomněl jsem, kdo stojí za únosem Erica, což nebylo na škodu, protože mě rozuzlení překvapilo. Opět. Brosnana jako únosce by asi čekal málokdo, a přitom to je tak snadné, že? Ve filmech je vrah nebo únosce vždycky ten nejméně pravděpodobný, a i když to vím, tak zhruba až těsně před prozrazením jsem na to sám přišel. Columbo by to věděl už od začátku. Vadilo mi vykreslení Jane, které ač někdo unesl syna, tak má chuť na jídlo. Stát se to mně, nemůžu jíst, nemůžu spát, pít bych asi zvládl. Chápu, že do role Erica potřebovali roztomilého modrookého blonďáka, avšak občas mě iritovalo, že se párkrát podívá do kamery. Sice to je skoro nepostřehnutelné, ale je to tam. Režisér asi neměl trpělivost pořídit povícero záběrů, kde by to fungovalo tak, jak má, ale šlo o televizní film, tak to moc neřešil.

Hrob světlušek (1988)

Dojemný příběh. Dokážu si představit, že jako hraný film by zaútočil na city mnohem silněji, pokud by se toho chopil talentovaný režisér.

Hostel (2005)

Nízkorozpočtový snímek byl natočen jako pozvánka pro všechny cizince, kteří chtějí vyrazit na dovolenou do nějaké neobyčejné destinace. Myslím si, že pozvánka na Slovensko je zcela uchvátí. Doporučuji také všem z vás, kteří máte špeky a uvažujete o nějaké dietě. Ne, že bych ji potřeboval zrovna já, avšak během i po zhlédnutí jsem ztratil chuť k jídlu. Jediná zaručená dieta je Hostel.