• Thriller

Návrh (2009)

Příběh o tom,jak lze vyhodit doslova do popelnice výborný nápad s pracovním povolením Sandry B.alias šéfové a mladého asistenta na zapřenou ze zbohatlické rodiny.Vůbec mě to už připadá jako posedlost tvůrčích týmů ze zámoří situovat děj filmu do luxusních sídel,nastartovaných motor.člunů,neomezených kont a líbezného chování.Ani špetka reálna.A přitom byl by to takový problém,aby ten kluk byl z nemajetné rodiny?Aspoň by lépe člověk chápal jeho pohnutky.Takhle jen kroutíte hlavou.Přece konfrontace té fifleny s prostším prostředím mohlo působit mnohem zajímavěji.Ale co se vůbec divím ,přece je to film se Sandrou..

Tlumočnice (2005)

Poznáte prostředí OSN,jaké jste ještě neviděli.Poznáte režijní koncert Pollacka,který zde možná moc překombinávává,ale v žádném případě nenudí.Ano to jsou lákadla,ale ty ještě nemusí stačit.Co vyšvihne ten snímek nahoru je výkon těch dvou,Penna a Kidman.Jejich vzájemná herecká chemie byla vynikající. Nicol mě přesvědčila ,že i přes zcela viditelnou anorektičnost zjevu,umí být i sexy.Na mnou oblíbené a také časté Pennovo učinkování s Naomi Watts,jsem na chvíli zcela zapoměl.

Zabiji Nixona (2004)

Film pro všechny neštastníky,kteří si myslí,že svojím zoufalým činem něčím pohnou.Konec filmu to jasně dokumentoval.Veřejnost si toho ani nevšimne,proklejí Vás zcela určitě jenom pozůstalí obětí.Co mi chybělo:lepší prokreslení zkrachovalého přeci jen početného manželství.Penn opět mistrný a s Naomi vytvářejí pár,který připomene nezapomenutelných 21 GRAMŮ.

Předčítač (2008)

Být začínající herec,tak si z výkonu Davida Krosse odnáším splín vlastní herecké nedokonalosti.Můj názor je,že K.Winslet by sošku nedostala,kdyby nebylo tohoto mladého herce.Díky němu a jeho strhujícího výkonu vynikl Katin.Ztvárila ženu,která jenom pracovala pro Siemens.Nej.scéna jak se Kate u soudu ptá soudce co by on dělal na jejím místě.

Horší už to nebude (2006)

Parádní Kaufmanovina s Ferrelem a pro mě nesmírně půvabnou Maggie Gyllenhaalovou.Kouzlo toho sladkého závěru je v tom ,že tvůrci chtějí aby si filmový divák zažil přesně ten druh zklamání jako zažívá profesor literatury v podání skvělého Hoffmana.Dívat se jak profesně trpí tímhle koncem,anebo jak Haroldovi sděluje krutou pravdu o jeho smrti na konci knihy z důvodu autorčiny brilantní a možná nejlepší knihy,to je zážitek.

Útěk do divočiny (2007)

Tak jsem si po těch v podstatě srágorách (promiň K.Smithsi) zgustnul.Nefalšovaná oslava filmu,přírody,volnosti a svobody.Po filmu jsem si přísahal ,že jestli mě vylejou z práce tak se vypravím jako F.Skála pěšky do Benátek.Ale vím jak to zase dopadne.Zaměstnání se budu držet jako klíště a na potkání zase budu každému vykládat,že Keruacovu knihu NA CESTĚ jsem ani nedočetl,protože se mi zdála moc stereotypní...

Afghánistán (2007)

Zase jsem si pustil něco,aniž jsem se podíval na ČSFD..50 % doby se odehrává v zavalené jeskyni s fantasmagorickým příběhem o lačných žoldnéřích,o vraždícím prostěradle,o zvrhlém Afghánci a nádherné Afghánce.Nakonci Vám vůbec není jasné kdo vraždil..Děs běs.No i když 2012-Soudný den,bylo horší.

Zack a Miri točí porno (2008)

Naprosto skvělá záležitost.Pět hvězd nedám jen kvůli tomu,že to podruhé nemusím vidět.Skvělá ukázka,že romantická komedie se nemusí odehrávat jako obvykle v luxusních privátech,ale hrdiny mohou být i obyčejní lidé bez peněz.,se zapálenými sudy v pokojích.Nejenže je to kvůli malování asi pěkná blbost,ale taky bych chtěl poznat ženskou,která by tohle tolerovala.Bohužel Miri mi taková nepřipadla..

Milk (2008)

Nedovedu si představit politika s tak sebestředným chováním jako byl Milk.Z 90 % řešil jenom homosexuální zákony,ostatní ho nezajímalo.Nevím jestli za to může špatně natočený film nebo to fakt byla taková skutečnost.Pokud ano,tak se ani nedivím aktu zastřelení.Sean Penn opět skvělý.Pohled na něho s jakými nuancemi hraje je zážitek.