• Thriller

Stmívání (2008)

Tenhle film jsem zaznamenal asi před 3.měsíci a ani se mi ho nechtělo stahovat.Film pro puberťáky s nějakou upírskou lovestory.Mám tady přece tolik vznešených a důležitějších filmů.Ale neodolal jsem a nelituji.Naprosto čistý žánr s výbornou atmosférou a hudbou,určený pro náctileté.A K.Stewartová.Je to opravdový talent neže ne.Jak ta dokáže hrát obličejem,na tak mladý věk,to nevidí.To,že její hvězda stoupá se není čemu divit,nebýt jí,film by byl poloviční.Hned ho já blbec starý půjdu doporučit nějakému výrostkovi.Ale ten mě určitě pošle k šípku,páč už ho zná.

Zelená zóna (2010)

Vzhledem k celospolečenskému tématu ohledně Iráku vynikající a záslužný film.Snad se dočkám,že představitelé mocností snad z absurdní doživotní imunitou,kteří nařídili útok na Irák,skončí před mezinárodním soudním tribunálem.Když můžeme soudit Miloševiče tak proč ne tyhle pány.Tvůrců děkuji.

Mládí v hajzlu (2009)

První co musím podotknout,knihu jsem nečetl.To,že v knize je milion nápadů,to je přece samo sebou.Kdyby se mělo vše natočit co je v knize tak u filmu jsme půl dne.Kniha to je spartakiádni stadion a film házenkářské hřiště.Mě se to líbilo,bavil jsem se.Animované vsuvky báječné.Cera vynikající.Dívka do které se zamiloval snad mohla být hezčí,ale chlapi vzpomeňme si na naši první láskovou chemickou reakci.Zpětně to častokrát taky nebyli žádné velké krasavice.Takže jedna z nejpovedenějších komedií roku 09.

Coco Chanel (2009)

Jenom krátce.Co mě ohromilo to byly kostýmy.Už jenom ty kontrastní pohledy na Audrey v oblečení jak z polov.20.století ty fakt stály za to.Zapamatujete si exteriéry závodiště,ples,pláž,všechny ty davové scény ,kde je Audrey jak bílá vrána mezi všemi.Tam si uvědomíte jakou odvahu a sebevědomí musela Coco v 19.století mít,aby se nebála být tak odlišná.A obětování hrdosti v pár situacích k tomuto vymaněníi ze společenské třídy asi prostě patří.A Audrey Tautou?.K jejímu herectví nemám co dodat.Táhne i s hudbou celý film.

96 hodin (2008)

Strhující podívaná,vydechnete až se závěrečnými titulky.Hrdinovi odpustíte superschopnosti,to koření bez niž by neexistoval tenhle žánr.Jste rádi,že režii nedělal Besson,ten by honičku v autech protáhl na půl hodiny,kung-fu by bylo do neomrzení.Uvědomíte si,že základem je dobré psychologické prokreslení postav na začátku,pak už se vezete skoro zadarmo.A jízda je to moc dobrá.

Nějak se to komplikuje (2009)

Skvělá Meryl a Alec.Děcka jako umělohmotní paňácové bez života,všichní posedlý všeobjímající láskou.Jakoby aspoň jednou nemohl jeden z nich toho druhého,třeba i ze srandy,poslat do prdele.Připadá mi,že produkce těchto mainstreamových věcí se jakoby točila v obludném kruhu klišé.Bohatý advokát,restauratérka architekt,luxusní reálie,děti jak ze škatulky.Trochu mi to připomíná naše prvorepublikové filmy s továrníky za každou cenu.O co by ten příběh byl zajímavější ve skromějších poměrech.Ledaže by skromější poměry v Americe neexistovaly..

Informátor! (2009)

Jinak v ostatních komentářích toho padlo dost.Takže za mě hudba vynikající,ale proč 60.léta když se příběh odehrává v roce 1995.Pak motivy Marka mě taky nepřesvědčily,ani jsem je vlastně nepochopil.Ony motivy vlastně nepochopily ani aktéři toho příběhu z řad FBI anebo firmy kde byl zaměstnánTakže.60%

Záložní plán (2010)

Chlapi dají o jednu hvězdu méně to je jasné.Líbila se mi J.Lopez,hrajíci nesmírně přirozeně,slušelo ji to zahrát si možná v její nejlepší roli.Nesmí chybět N.Y.To snad abychom se ujistili,kde je hlavní město roman.komedii.Nechybějí nelogičnosti.Má obchod,ale moc se v něm neohřeje.U nás by jí zaměstnanci těžko mělo tak rádi,i když možná právě proto.Farmář ne malé farmy,kterého na farmě kromě té traktorové scény jen tak neuvidíme.Spíš se choval jako chudý večerní student na brigádě.A ten malý pultík se sýry na trhu,to mě fakt dostalo.Nej.scéna:porod v nafukov.bazénku.

Ellie Parker (2005)

Přesně film podle mého gusta.Dovedu si představit proč herečka takového kalibru jako je Naomi Watts vezme roli v tomhle dílku.Dovedu si představit herectví v mainstreamu,kde osobnost herce vyždímou takové konkursní kreatury tak dobře zde ukázané.Možná právě proto si Naomi střihla i producentku,aby když už si to platím,tak si taky pro radost zahraji.A ta radost je cítit na sto honů.Bezmezně tuhle herečku miluji.

Trable v ráji (2009)

Fakt průměrna oddychovka na chvíli,kdy se Vám chce přemýšlet tak na půl plynu,kdy si přijde na své oko víc než rozum.Proč oko bude Vám jasné ve chvíli až si to pustíte v BD anebo ripu.Taky Vám připadá,že v tomhle novém obrazovém formátu jsou hlavně distribuovány samé nenáročné věci?Lidově řečeno hovadiny?