• Pohádka

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Dala bych i víc. Výprava a příběh se mi moc líbily, ale chvílemi to už bylo moc uječené a zdlouhavé. Celkový dojem z filmu je ale rozhodně pozitivní.

Příběh z Filadelfie (1940)

Herci jsou skvělí, to ano. Staré filmy většinou moc nevyhledávám, ale těch pár co jsem viděla, mě většinou nadchly více.

Nynne (2005)

Proč se musí ty nezadané ženy ve filmu chovat jako úplné blbky? V tomhle se mi víc tedy líbila švédská "Letuška", tam aspoň hlavní hrdinka měla moje sympatie. Jinak je to tedy hodně podobné Bridget Jones, a to jak podobnou prací, tak i monology hlavní hrdinky, které mi chvílemi už lezly krkem. Druhá polovina filmu byla naštěstí o dost lepší. Vtipy tu nějaké taky byly, ale znovu už se na to asi nepodívám. tak 50%.

Heiðin (2008)

V zapadlé obci se konají volby. Emil, který je pověřen doručením volebního boxu, zmešká letadlo, tak musí jet přes kopce na sever, aby předal box na dalším letišti. Jeho cesta se ale zkomplikuje drobnou nehodou. Emil shání pomoc, do toho se ještě setkává se svým synem, se kterým léta nemluvil. Podstatou příběhu je asi ukázat, že na Islandu opravdu nikdo nespěchá. Ta jejich pohoda z filmu tak čišela, že mě to skoro ničilo. Trochu mi zde ale chybělo lepší dořešení některých záležitostí.

Kim (1984) (TV film)

Ten svatý muž byl opravdu komický. Celkově byl ale film příjemný.

Děti (2006)

Tak mně se naopak konec líbil, ten propletený začátek, kdy se z jednoho děje přeskakovalo na druhý, mi moc neseděl. Jinak tedy nic převratného. Očekávala jsem trochu víc.

Tom Brown's Schooldays (2005) (TV film)

Film podle knihy od Thomase Hughese. V Anglii jde o klasickou četbu, a tato verze je již čtvrté filmové zpracování. Další verze (1940, 1951, 1971).

Tahaan (2008)

Malý chlapec se za žádnou cenu nechce vzdát svého osla. Když finanční situace donutí rodinu osla prodat, je chapec schopen uskutečnit cokoliv, jen aby ho dostal zpět.

Letuška (2007)

Musím dát za 4. Skvělé hlášky a rady do života. Nina má problémy v milostném životě, ona i její bratr mají traumata z dětství, které její bratr řeší návštěvou psychoterapeuta. Jejich matka žije s chlapem, kterého její děti nesnáší. A pak si Nina najde chlapa, který vlastně neví, co chce. Není tak těžké s někým se seznámit, jako ho pak představit své šílené rodině, kde vaše matka pověsí hroznou fotku z dětství na zeď, a neustále vás ztrapňuje. No prostě jako ze života, a také to dopadne tak, jak to většinou v životě je.

Prosincoví kluci (2007)

Je to pěkný film, hudba, krajina i příběh potěší. Ale na druhou stranu děj se chvílema dost vleče a podobných příběhů už bylo natočeno dost. Prostě taková poetika bez zvláštních zvratů.