• Krátkometrážní

Café Express (1980)

Asi neco jako Nuda v Brne, film urceny Italum, moc se mluvi a cizinec nepochopi vsechnu pitoresknost postav a pribehu.

Tenemos que hablar (2016)

Nenáročná komedie o tom, jak finanční krize zamávala s jednou rodinou. Tentokrát Španělé samo sebe moc nešetřili a trošku víc si to nandali, myslím, že takových chlubilů, co se chtějí před okolím blýsknout a po večírku chodí vracet drahou šunku a nábytek bude mnohem mnohem víc a na svědomí to nebude mít jen realitní bublina.

The App (2016)

“Skočte z okna.“ “To se mám zabít??!” “Copak by vám tahle aplikace chtěla ublížit? Vždy jste z ní měl prospěch a změnila vám život, z loosera bez přátel až po Nordic Upgrade!” “Takže mám opravdu skočit?” Kdoví, kolik takových aplikací už po světě funguje :///

Nuestros amantes (2016)

Film jede na vlně představování dalších španělských měst, což je příjemná změna po nadvládě snímků z Madridu. Zaragoza je zde vykreslená možná až moc poeticky a romanticky, ale těžko lze očekávat, že hlavní hrdinové budou randit v jedné z místních industriálních zón.

Kdo tě miluje (2015)

Klišé nad klišé a italské pojetí času, kdy den má asi 35 hodin, aby do něho mohli nacpat všechny ty scény, které přitom ani divákovi nic navíc nenabídnou. Není to ale špatná podívaná, pokud chcete něco letního jižanského o lásce.

Io e lei (2015)

4. * za Sabrinu, i slina by mi kvůli ní ukápla. Erotiku ale nečekejte, Italové se ´tak´ odvázáli, že na konci dojde i na polibek mezi hlavními postavami, což je jejich jediná intimnější scéna.

Zrozeny, aby trpěly (2009)

Au, to bolelo. Stará paní nechce nechat vše svým nevděčným neteřím, protože se bojí, že ji šoupnou do domova důchodců. Vyřeší to po svém, ale nebuďme naivní, lidi jsou ku.vy.

Queer - Není jeden feminismus (2017) (epizoda)

"Jakoby vlastně je to jako hodně o reflexi, je potřeba to reflektovat jakoby jakoby jakoby." Boha jeho, tohle byl opravdu reprezentativní výběr bizarních postaviček. Jakoby. Člověk by se styděl.