Predátoři (2010)

Nebylo to špatné, ale přece jsem od toho čekal trochu víc ať už v oblasti napětí či akce. K obsazení nemám připomínky, Brody do filmu úžasně zapadnul, začátek byl zajímavý, prozkoumávání "džungle" drželo mé nervy napjaté, ale to napětí se postupně začalo vytrácet a některé úseky pro mě byly naprosto nezáživné. Naopak veškeré útoky byly prvotřídně vykonstruované. Takže když to shrnu - nadprůměrné akční béčko, které rozhodně stojí alespoň za jedno zkouknutí.

Noční můra v Elm Street (2010)

V den, kdy jsem poprvé shlédnul trailer, jsem se nemohl dočkat české premiéry, nakonec byl film stáhnut z české distribuce, takže jsem si na něj počkal až vyjde v české verzi. Po prvních ohlasech jsem od toho začal očekávat propad, ten se však naštěstí nekonal. Neviděl jsem starou Noční můru (ale v blízké době určitě napravím), takže porovnávání u mě není na místě a tahle nová se mi poměrně líbila (i když věřím, že stará má své kouzlo). Vizuálně je to všechno dokonale vykreslené, hlavní hrdinka na mě působila sympaticky a celkově se na to dalo pohodově koukat. Prvních 40 minut jsem se skvěle bavil, děj doplňovala temná atmosféra, s postupem času bohužel začala klesat a děj ustupoval a začínal nudit. Vše vrátila až poslední scéna. Když k tomu připočtu, že jsem sebou párkrát solidně škubnul, tak bych to viděl na lepší 3*.

The Blob (1958)

Snímku si vážím z důvodu, že o 30 let pozděj z něj režisér Russell stvořil remake - nezapomenutelné a maximálně zábavné béčko... Nicméně za jedno zkouknutí stojí i verze stará - bohužel už není tak zábavná (možná jen v některých momentech), ale nejvíc mi vadilo, že samotný sliz se objevoval ve filmu jen velmi zřídka a místo toho nás tvůrci zasypávali nudícími dialogy. V rámci béček let 50. koukatelná záležitost. 45%

Scar (2007)

Jedna velká slabota. Děj nevýslovně nudí, nepřináší nám nic nového, ale chce nás zastrašit několika násilnickými scénami (kdyby alespoň byly kvalitně natočené), o napětí se tu moc mluvit nedá a o strachu už vůbec ne. Kromě toho Scar nabízí nesympatické obsazení a ne moc chytrý scénář... Ne, tohle mě neoslovilo. Viděl jsem v trojrozměrném formátu, který je u tohohle filmu mimochodem úplně zbytečný. 30%

Kajínek (2010)

No, byl jsem velmi překvapený... Dějově vyplněný thriller, který si diváka drží nejen svým samotným příběhem, ale spoustou dalších prvků, jako byly například herecké výkony (jaké jsem teda opravdu nečekal), dějové zvraty apod. Jákl to zkrátka vykreslil dokonale. Podobný český film se jen tak nevidí...

Piraňa 3D (2010)

Jsem v šoku! Čekal jsem od toho hodně, ale tohle opravdu ne. Právě jsem došel z kina a ještě tenhle film rozdýchávám. Myslel jsem si, že jsem už na horory plně zvyklý, že mi krev ve filmu nevadí a nic mě nedokáže rozhodit, ale Aja to právě všechno popřel. Srdce jakoby mi chtělo vyskočit z těla už od začátku filmu, krvavé scény nabyly takového stupně, že se mi dělalo špatně, k tomu atmosféra, která nepustí z děje ani na vteřinku a dechberoucí, šokující a otřesné záběry jen pro opravdu otrlé diváky... Nejkrvavější delikatesa, jakou jsem kdy viděl. Tohle se z mé mysli hned jen tak nevytratí. Nezapomenutelný zážitek! Nezapomenutelný film! PS: Tímhle mě Aja přesvědčil, že umístění jeho jména v mé TOPce režisérů je opravdu zasloužené.

Piraňa (1978)

Jako menší jsem to viděl ještě v televizi, teď, když jsem celý natěšený na Alexův remake, jsem si musel pořídit tuhle starou verzi pro osvěžení příběhu a děje. Koukat se na to dalo bez problémů, v několika momentech jsem se i zasmál, no zkrátka vynikající předloha k tomu, aby z toho Aja stvořil novodobou nezapomenutelnou pecku (po zkušenosti s remakem filmu The Hills Have Eyes o tom nepochybuji)... Ale každopádně si cením i téhle sedmdesátkové lahůdky.

Dark Waters (1993)

Výborný počin. Prostředí je pro horor jako stvořené, atmosféra by se dala krájet a vše podporuje mrazivá hudba. Nenudil jsem se u toho, skvěle jsem si Dark Waters vychutnal. Chtělo by to více takových snímků.

Král džungle (1997)

Vynikající komedie pro celou rodinu, která příjemně pobaví i potěší. Jako malý jsem na ní ujížděl...

Storm Warning (2007)

Excelentní australské dílo, které mě příjemně překvapilo. Příběh mě vtáhnul do děje bez problémů hned ze začátku a pak už jsem jenom zíral, čím vším mě dokázal překvapit. Atmosféra byla nepopsatelně napjatá a temná, prostředí tomu přidalo na strachu a korunku tomu nasadili úchylní a zvrácení zabijáci. Místy to bylo opravdu silně krvavé a děj neustával ani na chvíli, takže tady sáhnu po vyšším hodnocení.