Rychle a zběsile (2001)

Tak jsem dnes konečně dohnal tuto mezeru. I když musím přiznat, že jsem se do této série pustil hlavně proto, že si sedmičku v režijním podání Jamese Wana prostě nemůžu nechat v kině ujít. Takže chci být potom trochu v obraze. Skvělá akční zábava, úžasní herci, zkrátka super jízda. A to akční filmy nejsou můj šálek kávy. 7/10

Yi bo la bing du (1996)

Extrémně nechutná hororová komedie. Některé hlášky jsou dobré, párkrát jsem se zasmál, krve je poměrně dost, ale jinak mi to nějak zajímavé nepřišlo.

Murder-Set-Pieces (2004)

No to jsem si měl zase co pustit :-D Úchylné, zvrácené, násilnické, extrémně krvavé. Ale kvůli tomu ten film dolů neshazuju. Jde o to, že postrádal jakýkoliv smysluplný děj nebo zápletku. Napětí? Žádné. Atmosféra? Nikde. Alespoň hudba je super a krev je teda téměř všude, kam se podíváš, ale právě pro tuto samoúčelnost výš jak na 2 hvězdy s hodnocením rozhodně nepůjdu. Pro zajímavost: scéna na záchodě se ještě s přivřenýma očima přežít dala, ale ta s malým dítětem už na mě byla trochu moc. Nicméně to k tomuhle subžánru samozřejmě patří. Kdyby to mělo svůj příběh (jako např. Srbský film, Plivu na váš hrob, Maniak,...) tak se mi vryjí do paměti jako hodně tíživé scény. Takhle na ně rychle zapomenu, stejně jako na celý film. A nějak mi to ani nebude vadit. 3/10

Mláďata (1979)

Má první zkušenost s Cronenbergem dopadla skvěle. Sledovalo se mi to přímo fantasticky, děj mě vtáhnul hned ze začátku a ani jsem se nenadál a už byl konec. I to "pouhé vykecávání" se dá úplně v pohodě přežít, no a když už přijdou na řadu kreatury, tak to teprve stojí za to. Mě osobně ale ani tak nedostal samotný konec, jako scéna připravovaného útoku na paní učitelku. Na svou dobu vzniku je to naprostý masakr.

V moci ďábla (2005)

Naposledy jsem se u hororu tak moc bál před 5 měsíci, když jsem byl v kině na Derricksonově zatím posledním natočeném hororu Chraň nás od zlého. Ten je sice ještě o něco děsivější, ale tohle je taky neskutečná děsuplná nálož. Hrůzou mi stály vlasy na hlavě. Super herci, skvělá atmosféra, perfektně se mi to sledovalo. Nemám důvod nedát plný počet.

Hospital Massacre (1981)

Neskutečně natahovaný slasher. Nezachraňuje to tentokrát ani nemocniční prostředí a šílený vrah. Pokud chcete kvalitní vybíječku z nemocnice - raději sáhněte po dokonalém druhém Halloweenu. Kde se na něj hrabe Hospital Massacre... 4/10

Silent Night, Deadly Night Part 2 (1987)

Oproti skvělé jedničce velký krok zpět. První díl jem viděl 2 roky zpět, proto mi jeho rekapitulace vůbec nevadila. Ale určitě bych ji nenatahoval na celých 40 minut. Tudíž ta stěžejní část dvojky má zde velice málo prostoru, atmosféra vyšuměla do prázdna, některé scény se snaží působit strašně vážně a šokovaně, přitom jsou spíše k smíchu. O kvalitu vražd mi ve slasherech zase ani tak nejde, ale když už jsem to zmínil - alespoň mordy to mohly trochu zkvalitnit - místo toho byly otřesné. Zapamatování hodná je možná tak vražda deštníkem. Takže jako celek nic moc. 4/10

Přísně tajné! (1984)

"Kdyby se jeho stav jakkoliv změnil, dejte mi vědět. Je mrtvý." Po hooodně dlouhé době jsem si dal oddych od hororů a pustil si komedii. A musím říct, že místy jsem myslel, že se s prominutím pochčím smíchy. Je tam sice pár hluchých a natahovaných míst - za to hvězda dolů, ale jinak je to super nářez. Zpívající kůň, jezdící strom nebo kráva v holínkách jsou nezapomenutelné. Proč už se dnes takové komedie netočí? 8/10

Věc (1982)

4,5*. To největší plus, co na tom vidím (ještě větší než samotná atmosféra) - na svou dobu vzniku mi to přijde neskutečně působivé. Nebýt těch starých počítačů, jako by to bylo natočeno včera. Triky jsou naprosto dokonalé. Kurt Russell je super. Bavil jsem se u toho slušně, akorát si myslím, že ten úsek filmu, kdy se pobíhá po areálu, hledá se "tvor", panuje nejistota mezi jednotlivými členy - kde se nám na nějakou dobu nezjeví žádné "monstrum" - mohl být o něco kratší. Tak jenom za to půl hvězdy dolů. Jinak ve všech ostatních ohledech je to dokonalé :-)

Cheerleader Camp (1987)

Pokud od toho nebudete moc očekávat, tak byste zklamaní být neměli. Po dlouhé době jsem dostal chuť na kempový slasher z let 80., a natrefil jsem na tohle. Podle ohlasů se mi do toho napřed nechtělo, ale mám rád Betsy Russel, tak jsem se rozhodl dát tomu šanci, a určitě toho nelituju. Co si budeme nalhávat. Je pravda, že scénář je opravdu hloupý, chování postav naprosto nelogické a neuvěřitelné (strach a vyděšení moc zahrát neumí), napětí to ve vás nevyvolá - ale kolik je takových skvělých slasherů, které by tyhle všechny jmenované body popíraly? Já jich takových znám málo. A teď pro změnu pojďme k těm plusům. Už jen to táborské prostředí a lesy zaručují obstojnou atmosféru. Herečky jsou krásné (potěšila mě zejména už jmenovaná "Jill Tucková"), gore efekty jsou velmi vydařené (i když si na ně musíte hodně dlouho počkat), na nedostatek vražd bych si určitě nestěžoval a vraha se mi do konce filmu odhalit nepodařilo, což beru jako obrovské plus. Navíc je tam taky pár úsměvných scén, ale jako komedii bych to teda neoznačoval. Podtrženo sečteno - průměrná kempovavá vyvražďovačka, která sice nenabízí nic nového, ale pokud to nebudete brát vůbec vážně, tak vás to mile potěší :-) 5/10