Inland Empire (2006)

Šílené, psychologické, nepochopitelné - dokonalé!!!

Očista: Anarchie (2014)

Podle mě je to rozhodně lepší než první díl. U toho jsem se vyloženě nudil, kdežto dvojka je už o poznání zábavnější. Jenom škoda, že to ve mně nedokázalo vyvolat napětí. Atmosféra večerního města plného nepokojů je fajn, zločiny všeho druhu jsou vykresleny dokonale. A po dlouhé době horor, kde jsem fandil hlavním hrdinům od začátku filmu až do konce a přál si happy end. Fajnová podívaná, která určitě neurazí. 6/10

Rohy (2013)

Nechce se mi věřit, že po filmech Noc s nabroušenou břitvou, Hory mají oči a Piraňa 3D přišel Aja s něčím takovým (zcela odlišným). Každopádně dávám palec nahoru. Není to aní tak horor, ta děsivá hororová atmosféra, dechberoucí gore a napětí - všechno, na co jsem byl zvyklý - je naprosto pryč. Tohle je úplně jiné kafé. Naprosto skvěle vyprávěný příběh o nešťastném konci jedné lásky. Sledovalo se mi to už od začátku velmi dobře. Herecké obsazení je příjemné, atmosféra jakbysmet a hudba to krásně vykresluje. Chvílemi je to taky hezky úsměvné. Velmi se mi líbilo, jak se celý děj postupně vyvíjel a odkrýval. Po vizuální stránce je to perfektní, i když já osobně bych uvítal více triků, ale nicméně i tak jsem spokojen a mile překvapen. 7/10

Modrý samet (1986)

Z Lynchových filmů, kterým jsem dal 4 hvězdičky, je to ten "nejslabší", přesto téměř dokonalý. Ten jeho netradiční styl já prostě žeru. Dokáže z obyčejného příběhu vykouzlit neobyčejný zážitek. Možná se mi časem vytratí děj filmu, ale věřím tomu, že hudba nikdy. Podobně jako u Zběsilosti v srdci je pro mě nepopsatelná scéna, když Nicolas Cage zpívá v baru Love Me, zde za vrchol geniality považuji scénu, v níž Laura Dern vypráví v autě svůj sen za doprovodu fascinující hudby. ...a vlastně sám nevím proč, ale má to do sebe něco, co ve mě jednoznačně vzbudilo slovo "nepopsatelné". Krásný film.

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil (2014)

Hodnotím stejně jako první díl, přesto mě jednička bavila víc. Proč? Oba dva díly mají skvělé scénáře, našlapané akce, super herce a děj, který rozhodně nenudí. Ale poprvé to pro mě bylo něco naprosto nového a originálního. Čili dvojka nám nepřináší v podstatě nic nového, jede se ve starých kolejích, proto je u mě o stupínek níž. 7/10

Godzilla (2014)

Po zhlédnutí trailerů jsem očekával doslova maximální zážitek. Ale bohužel je pro mne Godzilla mírným zklamáním. I když oproti Emmerichově verzi z roku 1998 je určitě o stupínek lepší. Je to naprosto dokonalé po vizuální stránce. Monstra jsou ztvárněna naprosto úžasně - při vynořování Godzilly z moře mi dokonce přeběhl mráz po zádech. Ale nedokázalo to ve mně vyvolat ani špětku napětí, a to už je špatné. Rozjezd je celkem fajn, ale bohužel nemohu říct, že bych se u toho bavil po celou dobu. Chvílemi mě to totiž trochu nudilo. Hlavní hradina je sympaťák, ale jeho výkon je pro mě jednoznačně nedostačující. Takže místo očekávaného hodnocení 10/10 hodnotím 6/10.

Ils (2006)

Po pravdě je pro mne Ils poměrně zklamáním. Po několika skvělých ohlasech jsem čekal maximum, ale do toho má snímek hodně daleko. Bál jsem se jenom několik málo sekund (když se to v domě začínalo rozjíždět), což je hodně málo. Napětí ve mně film nevyvolal vůbec žádné - další mínus. Co se týká děje, tak je chvílemi dost předvídatelný, no a co už mě naštvalo úplně nejvíc, celou "pointu" jsem dokázal odhadnout asi v půlce snímku, takže závěr filmu mě neměl čím překvapit. Přes všechny tyhle negativa však nemohu jít pod 3*, protože to do sebe stejně něco má. Začátek mě navnadil a necelou první polovinu filmu jsem si vychunával, ale pak mě děj začal pomalu, ale jistě pouštět. Postavy jsou velmi sympatické, různá prostředí (dům, les, podzemní chodby) určitě taky stojí za zmínku - pro horor jako stvořená, a zvuky řehtaček jsou nepříjemně mrazivé. Celkově tedy lepší průměr.

Šestý smysl (1999)

Jelikož se mi celou pointu filmu podařilo uhodnout už na začátku, a konec mě tedy přesvědčil, že jsem se nemýlil, nemohu jít s hodnocením výš. Podle mě není zas až tak neprokouknutelná. Očekával jsem silný zážitek, a dostavilo se ke mně spíše zklamání. Jinak herci a jejich výkony + atmosféra filmu jsou samozřejmě perfektní. 65%

The Final Terror (1983)

Průměrný lesní slasher, kterému nechybí nic, co by měl slasher 80. let obsahovat - ať už je to nahota, gore, cool zabiják a nějaké to leknutí. Pro mě osobně je největším plusem lesní prostředí a postavy se dají bez problému snést. Chvílemi baví, chvílemi nudí, jako celek je to OK, i když trochu více vražd by určitě na škodu nebylo. 5/10

Ledová smrt III (2010)

Třetí díl je hodně zdlouhavý, předvídatelný a především nudný. Atmosféra nikde, napětí nikde (i když to se u většiny slasherů už ani očekávat nedá), leknul jsem se jednou a většina vražd za moc nestála. Takže vyzdvihnu jenom krásné prostředí a vynikající hudbu.