Insider: Muž, který věděl příliš mnoho (1999)

První věc co mi trochu požitek kazila je neúnosná délka. Jinak solidně zrežírované což je u Manna tradice, tu bezvýchodnou situaci Crowea jsem prostě cítil i sám na sobě. Russell a Al vždy dělají z filmů trochu lepší kousky než doopravdy jsou. Prostě ta délka sráží mé body tomuto lehce nadprůměrnému filmu. Slabší 4

Hrdina proti své vůli (1992)

Pustil jsem si to jen tak v nudném večeru a dostal jsem dávku, kterou bych nečekal. Nevěřil jsem jak jak uhlazenec Godfather Andy Garcia může zahrát takového váguse. O Hoffmanovi ani nemluvím, toho chlapa miluju ať hraje komedii nebo tragedii. V tomhle filmu je trefná parodie snad na úplně všechno a já si to dokonale užil. "Vypadám snad jako magor co by šel vysvobodit lidi do letadla?"..."Chlapče pohlídej mi boty"...s jak kvalitní nadsázkou je pojat tento film, tak je i pojato mé hodnocení.

Maratónec (1976)

Asi tu první půlhoďku jsem byl úplně mimo. Nakonec to dá smysl, i když nic extra v tom nebylo. Důvodem mé spokojenosti je asi bratrská dvojice Dustin a Roy. Jojo Roy to by byl James Bond, vhodnější než ten Connery. Samozřejmě vynikající byl i William Devane a Laurence Olivier. Film stojí na hereckých výkonech, nezapomenutelných scénách a hlášek...a ono to stačí:)

Proroctví (2009)

První polovina vypadala opravdu zajímavě. Takový upgrade Nezvratného Osudu s prvky Šestého Smyslu. Provedení je na vysoké úrovni, na což jsem si u Proyase zvyknul. Ale druhá polovina to bylo hrozné. U Spielberga mi nějak to UFO sedí ale tady? Pardon, ale toto někdo hodně minul...

Fontána (2006)

Rewatched 2/2024. 80%

Čas probuzení (1990)

Netušil jsem do čeho jdu. Přišel mi to mix Rainmana a Přeletu. Opravdu mě to zasáhlo, každý herec předvedl maxium to musím uznat i když nemusím Williamse, no a Robert? Zařazuji k výkonům Kmotra, Forresta Gumpa a Rainmana. Celově beru jako jednu z nejlepších věcí co jsem viděl, což dokazuje i hodnocení ostatních uživatelů.

Ples upírů (1967)

Takový Mrazík pro dospělé. Sem tam vtipné momenty a hlavně cool konec. Na jednorázové pobavení je toto idealní.

Cedulky (2008)

První krátkometrážní film a opravdu mě nadchnul. S hlavním hrdinou jsem soucítil a jeho přítelkyně velká sympaťačka. Hezké

Morricone diriguje (2006) (koncert)

To je prostě fantazie. Možná ještě víc těch profláklejších pecek a jsem v nebi.

Kámoš k pohledání (2009)

Těšil jsem se na to výhradně kvůli Jasona Segela, který vůbec nezklamal. Zatímco Paul Rudd? To bylo hrozné. Připomína mi Hugha Granta, ale o několik tříd níže.Rashida Jones je nádherná. Občas velmi povedené vtípky a bohužel ustálená konstrukce romantických komedii. Lepší průměr.3 1/2 *