Továrna oživlých mrtvol (2009) odpad!

Už jen ten popis mluví za vše ! Že tenhle brak jde ve šlépějích nejslavnějších vyvražďovaček ? No to snad ne . To nikdo nemohl myslet vážně. Tak nějak jsem nepochopil ani název a v obsahu ty bludy o starých křivdách, protože nic z toho s filmem nijak nesouvisí. A ono tam vůbec moc souvislostí není. Obrovskej maník (možná zombí - kdo ví) chodí po nějaký hale a nějakou kovadlinou na tyči rozsekává na sračky všechny přítomný. No a společnost mu dělaj dvě nebo tři ošklivky v noční košili se skaženýma zubama (prej zombí). A ty si dávaj partičku rádoby organizátorů a posléze i hostů. Od první minuty mě film neskutečně sral. Celých 30 minut jsem poslouchal ukrutný žvatlání o kozách a stříkání, prošpikovaný nejdrsnějšími pohledy a hláškami za který by se nestyděli ani v ústavu pro duševně choré. Teprv pak došlo asi na minutovou akci a poté dalších 20 minut nic. Pak se film rozjíždí a všichni kapou hezky svižně a odporně, ale co z toho když je film neskutečně špatný a trapný. O atmosféře a vlastně ani o hororu se mluvit nedá. Prostě fuj, hnusná sračka, kterou nezachrání ani drcení lebek a kilometry střev. 5 %

Doktor Smrt (2010) (TV film)

Skvělý film o velmi zajímavém člověku, který se víc než kdo jiný dotýkal ožehavého tématu, a to možnosti pokojně odejít z tohoto světa. Řekl bych, že je to jistý fenomén. Můžete mít rozdílný názor, ale určitě vás nenechá v klidu. 86 %

Moucha (1986)

Naprosto skvělé sci-fi. Zajímavá přeměna (nejen vzhledu, ale hlavně povahy) hodného vědce v bezcitné monstrum. To je největší klad filmu. Skvělá gradující atmosféra, ve své době naprostý top, vzpomínám, když jsem film viděl poprvé zanechalo to na mě opravdu dobrý dojem. Ani v dnešní době tomu není jinak. 84 %

Ptačí chřipka (2008) (TV film)

Tak nějak jsem nepochopil proč je film překládaný jako Ptačí chřipka ? Jestli to není tím, že ptačí chřipkou trpěli všichni zůčastnění, a ten kdo to vymyslel to měl asi i s prasečí chřipkou. Protože jen tak se dá vysvětlit proč je film prošpikovaný nepříjemnými, odpudivými neherci a nějakými trapnými digitálními monstry. Každý se snaží být drsnější než ten druhý a hláškuje o stošest. Je to naprostá hovadina, naštěstí film utekl celkem rychle a tak nezanechal na mém duševním zdraví stopy. 15 %

Mucha Sangre (2002)

Chvílemi neskutečně vtipné a trefné, chvílemi vyloženě trapné. Byla to spíš než hororová komedie parodie na horor, ale nutno říct že celkem podařená. Rozhodně námět je dost bizarní a některé scény byly vážně super, ale laciné efekty a spíš trapné momenty snižují celkový požitek. 65 %

Ed Wood (1994)

Příběh o nejhorším režisérovi všech dob, režírovaný jedním z nejlepších režisérů všech dob, nemohl dopadnou špatně a ani nedopadl. Je to skvělý příběh muže který miloval film a který pro natočení filmu udělal takřka cokoliv a proto jeho filmy vypadali jak vypadali. No zatím jsem viděl jen Plan 9 From Outer Space, ale asi se podívám i na jeho ostatní díla. Tenhle film mě dost navnadil. 84 %

Senna (2010)

Jelikož jsem fanda F1 byl tenhle dokument něco pro mě a samozřejmě jsem si užíval 162 minutovou variantu. Skvěle provedený dokument, líbilo se mi, že o něm nemluvili jen jeho zarytí fandové, ale prostor dostal třeba i Prost. Jediné co mě trochu mrzí, že nedostali prostor i jiní velcí soupeři jako byl Piquet, Mansell a samozřejmě i Schumacher. Vyjádření těchto ikon by bylo velmi vhodné. Protože třeba ročník 1992 byl vyjádřen tím, že Mansell měl nejlepší auto. Tečka. Prostě když se Sennovi nedařilo tak se to smázlo a když se mu dařilo (díky nejlepšímu auto) tak se vychvalovalo. Myslím, že mohl být dokument i delší aby se dostalo i na ta mezidobí kdy se mu tolik nedařilo, ale přesto jsou to zajímavé věci. Skvělý dokument, ale bohužel příliš krátký na to jakou osobností Senna byl. 80 %

Vesmírná améba (1970)

Hustý, půlku filmu chodí po ostrově chlap v kostýmu olihně a likviduje vesnici. Když pak bídně zhyne v plamenech, objeví se na scéně další gumová potvora - tentokrát krab. I on bídně zhyne v plamenech poté co na něj domorodci střílejí z čehosi a házejí na něj prskavky. Takže i tady zabere až oheň. Pak se zjeví další dvě trapácký gumárny a maník pod vlivem ufounů chce upálit netopýry, páč ty je můžou zlikvidovat. A taky že nakonec jo. Ufff, přehrávající japonci apelující na svobodu ducha, gumový kostýmy s blikajícíma očkama, trapácký dialogy a naprostý nesmysly, jsou zralý na Odpad! Nicméně jsem se u filmu párkrát zasmál - hlavně když oliheň cupitala po chapadlech na pláži, a hlavně jsem film zvládl bez použití rychloposunu, proto dám vyšší hodnocení. 35 %

Valdemarův odkaz (2010)

Začátek(ze součastnosti) byl dobrý, atmosférický a dobře mě navnadil. Problém je, že po pár minutách se přesouváme do minulosti a prakticky celý příběh se odehrává tam. Problém je, že v této fázi je film spíš než atmosférický mystery horor spíš jen rodinné romantické drama a tak jsem se dost nudil. Někteé efekty a scény byli dobré, ale víceméně film provázela nezáživnost a nuda. 62 %