Šťastný Nový rok (2011)

Hvězdami sice natřískané, leč nudné. Oproti staršímu bráchovi, Valentine's Day, méně vtipné a celkově plytké, bez sebelepší scény nebo situace, kterou bych si zapamatoval. Uvidíme, jestli na nás Hollywood vyplivne nějaký další svátek...

Jack a Jill (2011) odpad!

Bože, no to byla sračka. Na sračky u Adama Sandlera jsme zvyklí, ale aby sračky točil i Al Pacino, to je opravdu moc. Nebere mi to hlava, jak se mohl upsat tomuhle filmu. Samo sebou, že od Katie Holmes bych taky nečekal, že půjde do tak trapného filmu. Prostě sračka s velkým "S". Nuda, trapný radoby humor, příšerné herecké (?) výkony! Fuj, nepouštět!

Mezi vlky (2011)

Film, ve kterém je velkým plusem až hororová atmosféra. Co totiž film ztrácí na hluchých místech ona atmosféra do plna vynahrazuje. Chování přeživších je adekvátní a herci zahraná dobře. Samo sebou, že celý film opět táhne Liam Neeson, který v poslední době hodně vyčnívá mezi svými kolegy. Vytí vlků je až mysticky strašidelné a když jdou do útoku, tak jsem se hodněkrát hezky leknul. Konec fajn.

Speciální jednotka (2011)

Vysloveně nejde o špatný film, ve Francouzském pojetí asi i dokonce o nadprůměr. Výprava je super, kamera se snaží aby vše vypadalo na jedničku a mnohdy to opravdu vychází. Příběh nijak převratný. Akčních scén je dost... V druhé polovině film silně připomíná POMem zmíněný Útěk ze Sibiře.

Čtyři lvi (2010)

Pár světlých momentů a hlášek to mělo, ale jinak jsem docela zklamaný... Asi to bylo dabingem, který nebyl zrovna ideální. Scéna s bazukou v Pákistánu a s odstřelovači na střeše palec nahoru :-)

Fontána (2006) odpad!

To zas bylo... Kura, tak když se chci dívat na film, je jasné že se chci bavit a ne nad nim uvažovat a nejlíp být Einstein, abych vůbec pochopil co se mi Aronofsky snaží říct. Asi něco o smyslu života, nesmrtelnosti / smrtelnosti...? No, naprosto mě dostal týpek v bublině, který tam bašti kůru ze stromu. Kura wtf? Bral bych příběh, kde se hrdina shlédne v manželčině knize, ale aby se do toho pletl již zmíněný "bubliňák" tož to ne. Z celého filmu jsem byl zmatený. Rachel Weisz to tež krucinál mohlo seknout víc... Jojo, chápu, že šlechta čsfd si Fontánu nemůže vynachválit ale pro mě, jako člověka, který si jde k filmu odpočinout a chce se bavit byl tohle šlapanec vedle. Jediné, co přičítám k plusu je dobrá hudba a vůbec to, že jsem vydržel až do konce, kde jsem čekal, že mě osvítí a já tenhle film pochopím... Leč marně.

Sherlock Holmes: Hra stínů (2011)

Nemám rád, když je kolem filmu tři pr*ele humbuku a při tom si onen film zaslouží umístění v průměru. Ritchie ne že by zklamal na plné čáře, ale po průměrné jedničce servíruje snad ještě průměrnější pokračování. Zbytečně natahnutý příběh, který by se obešel bez půlky keců obsažených v dobrých dvaceti minutách filmu. K tomu lepšímu co jsme mohli vidět bych určitě přiřadil technickou stránku filmu. A honička v lese se zpomalovačkami a všude lítajicími třískami byla bravůrni. Škoda malé role Rachel McAdams a slabého soundtracku. Film, který visí nad propasti dvou hvězdiček...

Nedotknutelní (2011)

Film, který stojí na šíleně lidském a přirozením humoru. Příběh Drisse a Philippa mě vtáhnul a pustil až delší dobu po závěrečných titulcích. Naprosto jsem si Intouchables užíval. Osobně si myslím, že své místo v topce si film zaslouží. Omar Sy si svého Cezara zasloužil a mistr Cluzet by si ho zasloužil jak by smet. Zmínim ještě soundtrack a nádherné lokace, když už se naší dva hrdinové vydali mimo Paříž.

Kazatel Kalašnikov (2011)

Všudy přítomné kecy o Bohu a víře a kde si cosi... Tohle degraduje zážitek z celého filmu. Prolínání Afriky a domova bych neproklínal, funguje jako dobrý náznak toho, co se Samu Childersovi honilo v hlavě... Když opomenu ony věci víry, jde o silný a povedený film, který je dobře natočeny, obsazený a má dobrý soundtrack.

Černá hodina (2011)

Tak snaha natočit odlišné sci-fi tu byla. Místo mimozemšťanů na*ranou energii, místo "jů-es-ej" Moskva. Na to, že se ve filmu vyskytuje pár nepřesností a nelogičnosti jsem se docela bavil. Možná i díky stopáži, která je pro tento druh filmu akorátní. Takže: "Welcome to Russia, sucker!"