Ranař (2011)

Sportovní pecka. Skloubení komedie a drama. S. W. Scott zvládá svou roli strašně uvěřitelně a hodně dobře. Celkově herecky je Goon velice vyvážený a dobře poskládaný. Příběh je fajn a navíc inspirován skutečnou osobností. Bitky jsou dynamické a fakt cool. Vtipných scén moc. Hlášky lítají celým filmem. Hokejová tým Highlanders je příběh sám o sobě.. :-D Jednotliví hokejisti jsou lenivci, uchylní rusáci a brankář s maminkovsky vyzdobenou maskou... Alison Pill je strašně roztomilá :-) Dlouho jsem se takhle nebavil a s filmem jsem nad míru spokojen.

V cizí kůži (2011)

Vděčná zápletka, která byla už vícekrát zfilmovaná, ale tohle je asi její nejlepší verze. Reynolds - Bateman jsou skvěle vybraní a na tuto výměnu se hodí jak hrnec na prdel. Celý film je plný hlášek, místy i záchodového humoru, ale komu tenhle styl nevadí, je na správném místě. Olivia Wilde je hot jak snad nikdy!! Scéna, kdy si Dave v Mitchově těle užívá den se songem od Coldplay (Every teardrop is warerfall) je boží.

Hugo a jeho velký objev (2011)

Nádherně se na tenhle film dívá. Všude (i přes to, že většina filmu se odehrává na nádraží) září barvy, rozmanitost a nádhera Paříže tehdejší doby. Příběh, byť s až plíživým tempem stále něco nabízí a je se čím kochat. Herci, ať už Asa Butterfield a Chloe Moretz až přes Cohena po Kingsleyeho jsou výborní. Hudba skvěle francouzská a výstižná k situacím. Svým obsahem, a zpracováním se opravdu jedná o poctu filmařině, jak zmiňuje Tom Hardy. Byl jsem spokojený ale očekával jsem více. Trochu mě štvalo ono plíživé tempo, ale možná si to žádá druhé shlédnutí pro pohřbení nedostatků a jíti do plných. Zatím za 4*.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Vizuálem dobře odvedená práce. Příběh hodně připomínal Mumii, kdy hrdina musí zápasit se zloduchy na cestě za svou vyvolenou... Filmu by se hodila kratší délka. John Carter nijak nenudil, ale že bych nad něčím žasnul, to také ne.

Pleasantville: Městečko zázraků (1998)

Vizuálně sakra dobře povedený film, který sebou nese břímě poselství. Dobře obsazený, příjemně koukatelný s dobrým soundtrackem.

Kontraband (2012)

Reykjavík jsem neviděl a v nejbližší době se na něj ani nechystám. Kontraband je svým kvalitním obsazením určitě adekvátní náplasti na originál. Rozhodně jsem se nenudil. Film má tempo poměrně solidní. Možná jsem více očekával po akční stránce ale nutno dodat, že přestřelka v Panamě měla koule...

Znovu 17 (2009)

Čekal jsem, že si 17 - ti letý Perry trochu užije, když dostane tu příležitost, ale o tom to vůbec není... Celý film moralizuje a to mě nebavilo. Po skromnu vtipných scén film mě, ale že bych prskal smíchy se mi nestalo. Slabší komedie, kterou ani nedokáži zařádit, jaké věkové kategorii nebo komu přesně je určena...

Kocour v botách (2011)

Hodně slabé. Na to, jak kocour oživil Shreka, zde působil jalově. Nejvíc se mi tradičně líbilo jeho velké roztomilé oči, kterými vše dostává. Jinak příběh hodně průměrný a vtipných scén pramálo. Dobrodružný film pro menší. Nečekejte pořádné narážky na jiné filmy či záplavu smíchu jak ve zmiňovaném Shrekovi.

Tohle je válka! (2012)

Skvělá zábava, povedené humorné scény ( a že jich bylo), vyhovující stopáž a hezká Reese Witherspoon. Taková příjemná letní komedie, kde se stačí dívat a nic neřešit.

Oktoberfest (2006)

Mé hodnocení vyplývá z toho, že jsem se na film díval po návštěvě hospody... :-) Jinak bych šel určitě níž.