Na odstřel (2009)

Celkem povedený politicko-novinářský thriller. Jak je zde hezky vidět, že i noviny můžou "vládnout" světu. Vyšetřování opravdu podrobné, neuškodilo by trochu zrychlit děj a více jej osvěžit. Člověka zde celkem nic nemohlo překvapit. Postupem času jsem si sám řikal, kdo by v tom mohl mít prsty a nakonec to tak i skončilo. Herecky nadprůměrně obsazené. Russell Crowe klasika, zde nezklamal ale ani nijak extra nezaválel. Pro Rachel McAdams si pro příště představuji role, kde by se mohla více odvázat a ukázat svůj talent. No a z Bena Afflecka se stává zapadající hvězda...

Gamer (2009)

Zde bych vyzdvihl hlavně akční scény. Ty jsou fakt našlapané a rychlé, žádně zdržování. Příběh už mě ale tak nedostal. Zkažená společnost, závisla na virtuálním životě... Velká podobnost s Rallye smrtí nebo Náhradníky. Virtuální svět hnus, zpracování mě spiš odpuzovalo. Lide hrající za různé postavy sou sadelnatí vepři nebo úchylové. Jestli má být tohle sonda do budoucnosti tak se vůbec netěším. Takže, za akční scény a za Butlera 2 a půl*.

Šťastlivci (2008)

Na The Lucky Ones jsem se strašně těšil. Za prvé, že se jedna o road - movie, které mám hodně rád a za druhé, že v něm hraje moje oblíbenkyně Rachel McAdams. Setkávame se zde se třemi lidmi, kteří mají v době dovolené od války každy své problémy, každý má jiný cíl jejich společné cesty. Je pěkné sledovat, jak se v průběu filmu seznamují, navzájem si pomáhají a nakonec se z nich stanou dobří přátele. Jako v každém filmu tohoto typu zažívjí po cestě spoustu úsměvných a dramatických situací. A ty jsou právě kořením road - movie. Škoda je to, že tenhle film se asi nedostane k širší veřejnosti. Herci, kteří zde učinkují by si zasloužili větší pozornost. Tim Robbins hraje pořád skvěle, nijak se s přibyvajicími šedinami nezhoršil. Michael Peña ukazuje, že se vyvíji ve filmovou stalici. No a Rachel McAdams zde zahrála tak dobře a roztomile, že jsem byl prostě nadšen. Jen mě štve, že k absolutnímu vrcholu tu něco chybělo...

Na dotek (2004)

Bál jsem se, že to bude nezáživný a utahaný film ale naštěstí ne. Na dotek mě docela příjemně překvapil. Příběh je celkem zajímavá hra čtyř lidí, kteří mají mezi sebou různe vztahy. Film je mapuje a ukazuje jejích pravou tvář. Káždá osoba v příběhu si s každým, po svém způsobu, hraje a to samozřejmě vyusťuje do různých situací. Nejvíc na filmu mě pobavil "sexy chat" mezi Judem Lawem a Clivem Owenem... :-D Herecký nabouchane a nikdo mě nezklamal. Natalie Portman děsně sexy :-)

Poslední přání (2005)

Hodně pohodový film. Cesta za snem ,který se člověku těsně před smrtí může splnit. Snímek je označen jako "komedie", ale tak jednoznačně bych to neviděl... Docela dobře by se zde hodil i žánr "drama", jelikož snímek o umírání k tomu prostě musí vybízet. Poslední přání je vtipné, jako teen komedie a zárověň dojemné, jako správne drama, které člověka nenecha chladným. Michael Angarano mě hodně překvapil. Na herce, kterého neznám se této role ujal jako zkušená filmová star. Sunny Mabrey zase okouzlila krásou a sympatičností.

Let číslo 93 (2006)

Strhující rekonstrukce. Nad tímhle filmem nemá cenu moc psát. Myslím, že každý pozná jeho kvalitu. Člověk prostě při sledování tohohle filmu musí cítit tu beznaděj a nakonec i hrdínství, kterým se pasažeři letu 93 prokázali.

Americký gangster (2007)

Tak tohle mi přišlo zábavnější než do nebe vychvalovaný Kmotr. Vím, že tyhle 2 filmy nemůžu srovnávat ale píšu, co cítim. Příběh dvou rozdílnych lídí. Jeden se snaží dostat na kobylku druhému, který zatím z prodeje drog zaměstná celou svou rodinu. Rozdílné postavy, rozdílné charaktery ale nakonec se ukáže, že z nich můžou být "kámoši"... Děj, ikdyž velmi dlouhy, je od začátku nenudící a dobře se rozvijející. Oba dva hlavní hrdinoové jsou hollywoodem ostřílené hvězdy a i v Americkem gangsterovi ukazujou svou kvalitu.

Země mrtvých (2005)

Slušný zombie horor. Škoda jen, že se zde člověk nedozví příčinu onoho "zombie moru" díky němuž se z lidi stali "smraďoši" :-) Jde o klasiku, kdy přeživající lidi bojují proti pochodujícím mrtvým. Takových filmu existuje docela dost, ale jak se zdá, tak mají úspěch a asi se jen tak neomrzí. Země mrtvých je zábavná, nenudí a má příjemnou stopáž. Obličeje ve filmu zná člověk spíše z "béčkových" filmu ale nezklamou.

Čtvrtý druh (2009)

Jak se tak k filmu dovídam, tak ne vše zde byla pravda. I přesto si myslim, že tenhle film není vůbec špatný. Je originální jak příběhem tak i prolináním dokumentární a hrané části. Příběh nás zavede na dalekou Aljašku, kde bych se 2x tak více odvážil věřit únosum... Toto místo dáva atmosféru i samotnému filmu a tudíž mi přišel i 2x tak skličující. Mě tohle prostě bavilo. Každý má svůj názor a ať si každý věří čemu chce, tak, jak je to ve filmu řečeno...

Faunův labyrint (2006)

Del Toro ukazuje, že je opravdu mistrem svého řemesla. Faunův labyrint je fakt velký film se silným příběhem. Celým snímkem se nesla hořka pachuť vítězství zla nad dobrem. Koncem si nejsem jistý... Zda jen dovršuje onu nadvládu zla, nebo ukazuje na vysvobozující utěk od skutečného, zlého lidského života. Malá Ofélie je smutnou hrdinkou smutného filmu. Ikdyž konec může někoho oslovit tak, že si říka opak - tudíž happy end. Film je výborně výtvarně zvládnut. Starý fíkovník, obří ropucha, i okolní příroda s labyrintem a samozřejmě samotný Faun. Faunův labyrint je výborným příkladem díla, nad kterým musí člověk alespoň chvíli uvažovat.