Vetřelec: Vzkříšení (1997)

Snad už se dále nebude rozpitvávat a pujde zde o konec úspěšné ságy. Myslím, že celkem důstojné. U Vetřelce ukázal i 4. díl, že jde opravdu o povedenou sérii. 3. a 4. díl nějak extra nevybočuje od nadupané jedničky a dvojky. Opět se zde setkáváme se skupinkou lidí, která je postupně likvidována. Možna ne tak zajímavě jak v předchozích dílech. Sigourney budu mít navždy spjatou s její roli v této sérii, která, myslím, zůstane její životním dílem.

Miluj mě, prosím (2004)

Dá se říct, že jsem se u tohohle filmu opravdu nudil. Děj bez vetší zábavy. Stále jsem měl nutkání dělat něco jiného než sledovat tenhle film. Ty hvězdy dávam je za Diane Kruger, která zde byla velmi sympatická a za konec, který se mi fakt líbil a byl to nejlepší na celém filmu.

Zrození šampióna (2009)

Z ulice na výsluní. Aneb perfektní zfilmování příběhu o obrovitém, sportovně nadaném černochovi. Herecké super výkony Sandry Bullock a hlavně Quintona Aarona. Bullock zde jasně ukázala, že nepatří do šrotu ale že si pozlacenou sošku opravdu zasloužila. Příběh je dojemný, místy i hodně usměvný. Asi to tak mělo být natočeno, ale místy mi zde vadilo tolik "křesťanstvismu" a všeho spojování s Bohem. Pravda, že se to ztratí, ale aspoň zmiňuji jednu věc, která mi zde trochu vadila.

Frajer Luke (1967)

Fajn film z vězeňsko - pracovního prostředí. Film tohohle typu asi nenajdete. Paul Newman jako věčný "potížista", který se ale frajersky nechce podřídit pravidlům. Jeho lišácký usměv člověka rozesměje, na druhou stranu Newman ve filmu dokáže i dojmout. Jo, Frajer Luke bude věčný.

28 týdnů poté (2007)

Dynamická cesta ze znovuzrozeného a následně opět epidemii zachváceného Londýna k záchraně. Carlyle jako odporný zombík, Imogen Poots jako nově objevená vyrustající kráska filmových pláten. Zábavný film, na který mě fakt bavilo koukat. Některé scény hodně povedené - vrtulník zabijejíci zombie. Jsem zvědav, jestli bude pokračování... V závěru nastínění pleněni Paříže - mohlo by být zajímavé, ikdyž možná už ohrané...

Branky, body, vteřiny (1956) (pořad)

Sportovní pořad, který u nás nemá konkurenci. Obsáhle, s délkou potřebnou pro podrobné informování. Velkým plusem rekapitulace záznamu z většiny, ne-li všech, hokejových a fotbalových zápasu uplynulého kola. Jen mě sem tam štve zařazení šach, jako sportu, do tohohle pořadu.

Frekvence (2000)

Dlouho jsem se k tomuhle filmu odhodlával, ale musím říct, že zbytečně a lituji, že jsem ho neviděl už dávno. Perfektní příběh mezi - časového honu na zloducha. Film, který si po většinu času vystačí s interiéry jednoho domu a na venek s nějakým tím ohníčkem a policejní stanicí. Herecký může tento film odrazovat, nebo alespoň nepřesvědčit o jeho kvalitách. No, ale jak je vidět, Quaid s Caviezelem zde dokazují své herecké schopnosti. Seznamování se mezi otcem a synem přes vysílačku bylo hezké, místy i dojemné... Těch chvíli bylo ve filmu více. U tohohle filmu mi ani nijak nevadilo, že skončil tak jak skončil. Za ten konec jsem byl rád.

Po přečtení spalte (2008)

No to bylo. Jedna velká mega šaráda kdo s kym, kdo je kdo, kdo koho zna, či kdo koho zabil... Až se v tom člověk začne ztrácet. Vtipnosti mě tenhle film určitě nezaujal a nejen ji. Nějak jsem se u toho nudil a těšil se na konec, který je stejně jako celý film absurdní. John Malkovich a Brad Pitt se mi líbili. Těm jde zahrát opravdu vše.

Dokonalý únik (2009)

Thriller na úrovni. Velkym plusem je zde přiroda. Film v ni vypadá zajímavěji a dobře se na ty barvy dívá. Po dlouhé době jsem viděl Millu a celkem ji to šlo. Ostatní herci taky v pohodě. Atmosféru to nějakou mělo, ikdyž zas na jedničku to nebylo. Konec mě fakt překvapil.

Vesnice (2004)

Co to sakra... Tenle film mohl byt super. Kdyby se nevyvinul do Truman show revival podoby... Přidat trochu více na akčnosti, napětí a konec udělat do podoby celého zbytku filmu. Nevím, co chtěl tímto autor říct. Škoda. Tohle šlo natočit o hodně lépe kdyby se tam ke konci nemotal šerif v džipu. Ze startu to vypadalo nadějně, i neznámí "tvorové" mě děsili, ale že to dopadne takto... No nic, budu doufat v reparát tohohle režiséra.