Noční let (2005)

Jako fandovi Rachel McAdams se to muselo libit! Ne, zas takový fanatik nejsem. Pravdou ale je, že tenhle thriller se mi fakt líbil. Mělo to šmrnc, atmosféru a dobré herecké obsazení. Cillian Murphy je ze startu sympaťák a rázem se změni na psychopatického vrahouna. Vůbec ho neznám ale tímto filmem se mi zapsal do paměti. Rachel opět nezklamala a potěšila mě. Její výrazy v obličeji a gesta mě prostě dostavají a je mi strašně sympatická. Fajn filmek se slušnou atmosférou.

Dopisy z Iwo Jimy (2006)

Pohled na boje v tichomoří z druhé strany. Jde vidět, že většinou vojáci byli, ať na jedné či druhé straně, stejní. Rozhodně se jedná o povedené zfilmování bojů o Iwo Jimu z japonského tábora. Možná by nevadilo ubrání na stopáži. Jinak jde ale o povedený, leč netradiční válečný film. Clint Eastwood se ukazuje jako opravdu dobrý režisér.

Mimic (1997)

Brouci útočí! Průměrný film... Na odreagovnání nebo na zahnání nudy se mi ale moc nelíbil. Naštěstí později natočil del Toro Faunův labyrint a Hellboye takže si to u mě vyžehlil. Mira Sorvino sympatická, v mladších letech musela byt kočka :-)

Generation Kill (2008) (seriál)

Kdo se těší na seriál napěchovaný bitvami jako například u BoB, tak bude možná zklamán. Pro mě byl a je tenhle seriál skvělý. Užíval jsem si ho od 1. dílu až do konce, a je velká škoda, že není delší. Generation kill je spíše sonda do života mariňáku 1. průzkumnéh praporu. Jsou to zfilmovné zážitky novináře, takže asi těžko se zde někdo dočká brilantních bitev jako u již zmiňovaného BoB. Jenže je to síla! Dialogy a vůbec všchno mluvené slovo v téhle minisérii je opravdu velmi zábavné a prostě nádherné :-)) Když už dojde k nějaké té bitvě, tak člověk vidí, čím američani v irácké válce disponovali a o jaký kus byli před svým nepřítelem. Nezbýva než dodat, že tohle vřele doporučuju a snad nebude nidko zklamán.

Pacifik (2010) (seriál)

Zde je velmi těžké nesrovnávat s Bratrstvem neohrožených. The Pacific mi přišel méně akční. Bitvy, které byly ve válce v tichomoří, pro vývoj 2. sv. války stěžejní, jsou zde dle mého, odfláknuté. Samozřejmě, že výjevy z bitev jsou nadprůměrné, ale chybí mi zde nějaký díl, který by se určité bitvě věnoval více. Jako další negativum bych viděl boje, které se velmi často odehrávají v noci, jako by tvůrci chtěli ušetřit nebo nevím... Bratrstvo bylo syrové, reálně, člověk vše doslova hltal a věřil. Zde bitvy, ikdyž nadprůměrné, pro mě spíš zklamání. Oproti BoB se mi ale líbily jednotlivé příběhy postav (né že by BoB pokulhávalo... :-) ). Tahle psycholigická stránka mě docela bavila a šlo vidět, že herci umí perfektně vystihnout pocity z bojišť. Je to hrozné, co si kdysi ti lidé museli zařít. Každopádně je jen dobře, že vznikají takové seriály. Škoda jen, že tenhle s nižší kvalitou oproti svému předchůdci.

Iron Man 2 (2010)

Byl jsem zvědav na toto pokračování. A nejsem zklamán. Oproti jedničce více kecu a věci kolem. Na druhou stranu povedené vedlejší postavy. Ať už Scarlett, Samuel L. Jackson nebo opravdu hrozivý padouch Mickey Rourke. Můžeme shlédnou perfektní scénu při závodech v Monaku a další akční závěrečnou scénu na Stark Expo, která byla opravdu brilantní. Robert Downey Junior si v téhle roli lebedí. Sedí mu jak hrnec na prdel. Vždy když mluví, tak se člověk baví a rozhovory s Pepper jsou pěkně vygradované :-) "Brnkačka" :-))

Butch a Sundance: Začátky (1979)

Na slavnější western to nema ani omylem. Je to spiš pokus navázat na úspěšný film, s jinými herci, který se ale bohužel moc nepovedl. Dívat se sice na to dá, ale nic světového v tom člověk hledat nemůže. Určitě se zde najde zajímavá scéna, či hláška ale v porovnání se slavnějším Butchem a Sundencem to u mě moc nezabodovalo.

Než si pro nás přijde (2007)

Vtipné i dojemné. Co jiného od filmu na toto téma čekat. Navíc s takovými herci jako je Freeman nebo Nicholson. Film je ukázkou a návodem pro ty, kteří jsou unavení životem, nebo stojí na prahu jeho konce... Neřikám, že je každý multimilionář, ale jde o ten postoj k celé věci... Možná je to naivní, ale mi se tento postoj líbil. Souhlasím s názory jiných. Buď ve věci toho, že jde o Jumpera pro seniory, nebo že konec je předem daný... Ale s tímto se setkáváme u mnoha filmů.

Piráti na vlnách (2009)

Proč bych nedal takové hodnocení. Film byl přijemný. Parta na lodi super a kdo by nechtěl ve zlatých 60. letech okusit život na kocábce plné hudby a zábavy. Herecky se zde objevuje plno známých tváři, které se výborně hodí na tuto šílenou loď. Písně jsou skvělé vybrané a dobře se dolaďují se scénami, při kterých zaznívají. Pro mě 80%.

Kick-Ass (2010)

Smekám. Tohle je pecka mezi novými filmy. Snímek napěchovyný skvělým příběhem, výbornými hereckými výkony, peprným humorem a skvělou akci. Zpočátku jsem se trochu obával, že to bude na průměr, ale postupem času se to rozjelo do nevídaných rozměru. Tenhle film můžu, bez pocitu prohřešku, vyzdvihnout na samotný vrchol filmové tvorby. Akční scény jsou natočeny fantasticky. Člověk ani nedýcha a vychutnává si je. Hudba k ním je tak sednoucí že víc by snad ani sedět nemohla. Je jakoby westernová a u přestřelek v Kick-Ass je zkrátka perfekto. Hlášky jsou trefné a fakt vtipné. Vyzdvihnou by zasloužila i Lyndsy Fonseca, která je zde šíleně sexy!!! Jo, kežbysme se dočkali pokračování...