Mrtvý sníh (2009)

Nezdá se mi, že by ten film někde stál. Pohodové zasvěcení, co a jak, zli náckové apod... A potom to příijde. 1. vražda a dobře se to rozjede. Zombí jsou všude. Sice jdou lehce zabít, ale jak se zdá, tak je jich hodně. Od takového filmu člověk moc čekat nemůže. Jde o to, aby se uvolnil a užil si tuhle jízdu. Ja se bavil, takže 4* zasloužené hvězdy.

Temný úsvit (2006)

Řekněme, že 40 minut celkově se něco dělo, ale zbytek byl nudný. Cesta Dietera do zajateckého tábore a její krutosti byly záživné. Později, když došlo na život v táboře a putování v džungli, to nabralo na jednotvárnosti, bez pořádné akce nebo nějakého nápadu. Jestli to bylo skutečně tak jak se to stalo, tak myslím, že by neuškodilo ubrat na stopáži. Za pěknou přírodu, soucit se zajatci a dobrý konec dávám 3*.

Goyovy přízraky (2006)

Být celý film takový, jaká byla první pulhodinka, tak by to bylo super. Mělo to tempo, krutost, ukazovalo to sílu inkvizice a její kruté praktiky... Ale po mučení otce Lorenza bylo po všem. Táhlo se to, nic pořádně zajimavého se zde nedělo. Do toho všeho se přimichávaly vojenské konflikty a člověk až ztrácel hlavu kdo je ve Španělsku u moci a co se děje s církvi... Nakonec to dopadlo tak, že někdo dostal co si zasloužil a někdo se dál vesele válel u koryta nebo se nevrátil do původního života. Rozporuplný film... 50%

Bitch Slap (2009)

Nevím... Film, který si vystačí s minimální výpravou a s 3 kočkama, které asi maj nahradit jinak slabý děj. Těžko hodnotit. Akce tu byla, sexy holky taky, hlášky... Ale chyběla mi zde pořádná filmařina. Jen za ty divé slečný, které se polívaly, mazlily a prováděly jiné věci, dávam 2*.

Utopenec na útěku (1998)

Leslie Nielsen je borec. Kdo by v tomto věku dokázal takhle zahrát, navíc ve filmu (filmech), takovéhoto ražení. Parodie jdou udělat dvojím způsobem. Buďto je nějaký chytrák totalně po*ere nebo se nějakému druhému chytrákovi povedou. Ve filmech s Lesliem je tomu většinou tak, že se na to dá koukat a ještě se člověk zasměje. Utopene není vyjímkou a dočkáme se zde mnoha odkazů na známe filmy... Stěžejní příběh si utahuje z Uprchlíka a docela se to celé povedlo.

Terkel má problém (2004)

Nějak jsem nepochopil, jak tento snímek někdo může srovnávat se South Parkem...wtf?!? Animace lámaná, nedodělaná. Vtipné mi na tom nepřišlo nic, smutné skoro vše (ne obsahem filmu). Buď jsem ten film nepochopil nebo to je slatanina. Za Terkelovu, nakonec bezokou, sestru aspoň 1*...

Železný obr (1999)

Jak vysoko se dokáže dostat film, který je ještě s klasickou animaci. Líbivý příběh o přátelství malého kluka a velkého robota z jiného světa. Vtipné, milé, s dobrým koncem.

Hotel Rwanda (2004)

Příběh o novodobém Nicholasi Wintonovi mě docela dostal. Člověk si říká, jak je v dnešním světě možné to, co se odehrávalo ve Rwandě na začátku 90. let a je v tomhle filmu zdokumentováno. Papalaši si zřejmě tehdy seděli na prdeli a organizaci jako je OSN to asi moc dobré jméno neudělalo... Kdo ví, jak to vnímali "domorodci", kteří se z tohoto pekla dostali. Skutečný příběh v perfektním filmu, který ukazuje, jak dobrou stránku člověka, tak i tu zlou. Don Cheadle zahrál opravdu přesvědčivě. Mimochodem, komu by nebylo líto malých sirotků, kteří asi moc dobře nevěděli, co se kolem nich děje..

Tajemství prstenu (2007)

V celků dobré romantické drama. Vidíme zde spoustu známých tváři. Mischa Barton kočka, škoda, že zde není více pohledu do minulosti příběhu. Jak zde zmíňují ostatní, méně sentimentu by neuškodilo... Stopáž mi příšla celkem dlouhá, kdyby se zkrátila mohl být příběh žívější a mohlo to být ještě o hvězdu výše.