Svědek (1985)

Netradiční kriminálka, která se odehráva v komunitě Amenitů. Kdo čeka, že to bude jízda ve městě, plna přestřelek a barových rvaček, tak se mýli. Tenhle film je, řekl bych, unikát. Nejde ani tak o kriminální příběh, jako o soužití v jiném a cizím prostředí. Harrison Ford jako mladík je perfektní.

Legie (2010)

Nemastné a neslané. Sem tam nějaky trapny dialog typu: " když jsem byl maly, táta mi vyprávěl... " se dle mě do takového filmu nehodí a zbytečně zdržuje, *urví atmosféru. Zajimavý nápad s anděly, kteří jsou vyslání jak vyhladitelé lidstva, se kterým není ten nahoře spokojen. Žádny herec mě zde nějak výrazně neoslovil. I přes výčet tolika negativ jsem se bavil... Asi to bylo tím, že jsem se díval v 11 večer a po víkendu jsem měl vyply mozek.

Souboj Titánů (2010)

Trailer zapůsobil velmi lákavě, bohužel v něm bylo vše, co od filmu očekávat. V tomletom remaku se nedočkáme ničeho nového. Řekl bych, že i příběh je trošku okleštěn. Jasne, nemyslím zde triky. V dnešní době a vůbec, v novém Souboji Titánu působí velmi dobře. Perseus jako nabouchaný "Rambo", který od doby co poprve drží meč, je neporazitelný... dejte pokoj. Chtělo to možna trochu rozvést. S filmem jsem spokojen tak napůl. Začátek mě vůbec nebavil, chtělo se mi spat. Naštěstí se to rozjelo a mohl jsem ho ohodnotit průměrem. Příběh je známy. nejde zde najít nic nového... samozřejmě až na již zmiňované triky. Nejvetší pozitivum a překvapení na filmu je soundtrack. Velmi výbušný, dynamický a perfektně sedící ke každé scéně.

Podivní (2010)

Tak tohle si dávam celkem vysoko. Jeden z nejlepších filmu ve svém žánru, co jsem v poslední době viděl. Ze startu super lekačky, které jsem vůbec nečekal, možna i někde čekal ale stejně jsem se lekl :-)). Objasnění, kdo nebo co za nemoc může mi vyhovovalo. V kopě filmu se vlastně nedovíme odkud nemoc pochází. Spolupráce "podivných" a jejích um ovládat zbraně a auta se mi líbilo. V jiných filmech se zombíci až nechutně courají a v ruce maji jen nějaký klacek. Celkově docela negativistický film. To ale neznamená že měl nějaké výraznější chyby. K úplné dokonalosti chybí krůček...

Fenomén (1996)

Hodně příjemný film. Fenomén obsahuje vše. Je zde porce humoru, který tohle drama výborně odlehčuje a povnáši. Dále kopa dojemnosti, od chvíle kdy se George dozví pravý důvod své geniality až po konec filmu. Také zde ukazuje jak jsou lidé ovlivnitelní něčím, čemu nerozumí nebo rozumět nechtějí. Zkrátka zapadá skvělé do dnešní doby... Travolta zahral skvěle. Byl mi zde velmi sympatický. Ostatní figurky v příběhu dobře vybrané. Scénař povedený, některé dialogy perfektní. Doporučuju.

Samec (2009)

Z mého pohledu celkem smutný příběh. Život hlavního hrdiny je tragický a vypočítavý, na což nakonec sám doplatil a byl jsem za to rád. Ashton mi v této roli přišel hodně nesympaticky... Asi to tak skvěle zahrál. Anne Heche to s dlouhými vlasy sluší. Margarita Levieva velmi sexy. Film byl napěchován sexy kočkami a jejich cecíky pomalu na každém rohu. Někdy jsem žasl nad odvážnosti sexuálních scén (né, že bych byl proti). Příběh asi skončil tak jak by zasluhoval.

Pozemšťan (2007)

Oh, filmový zážitek poslední doby! Tak tohle jsem opravdu nečekal. Film, který se odehráva v jedné místnosti, ve skupince lidí (podobnost s 12 rozhněvanými muži). Z tak mála vytěžit tohle... Perfektní příběh. Doslova jsem hltal každé slovo našeho "jeskyňáře" a těšil se na to, co bude nasledovat. Opravdu velmi poutavé. Je skvělé sledovat ostatní osazenstvo, jak reaguje. Konec mě překvapil. V jednu chvíli jsem si myslel, že to skonči špatně a vše bude jen fikce, ale stačilo pár minut abych si po schlédnuti filmu řekl: "Jo, tak tenhle snímek se velmi povedl".

Zrcadla (2008)

Nevšední. Vraždící zrcadla tady opravdu ještě nybyly. Skvěle využité, když si představíme, že zrcadla jsou všude kolem nás. Těšil jsem se na Amy Smart ale moc dlouho ve filmu nepobyla... V Kieferovi Sutherlandovi jsem pořád víděl Jacka Bauera a myslel si, že všechny zrcadla rozbije a bude king... Konec- proč ne, není třeba filmový svět zahlcovat happy endy.

Králové ro(c)ku (2006)

Jack Black je jistotou povedené komedie. Zde si spíše ale vystřihl roli šíleného rockéra než komedianta. Ikdyž sem tam... Film je hudebního žánru, což mi ani moc nevadilo protože songy co zde zazněly byly povedené. Celkově takový "nedodělaný" film. Nej zde byly vedlejší postavy v podání Bena Stillera a Tima Robbinse.

27 šatů (2008)

Další z řady romantických filmů, kde exceluje Katherine Heigl. Tato herečka by konečně mohla dostat větší roli aby se ukázala. Celkově film, který neni nějak extra super, ale člověka neurazí. Bezpečně funguje na dlouhou chvíli, kdy se člověk nudí a není co na práci. Příběh celkem zajímavý, mohl obsahovat více vtipných situací a lepší scénař.