Vyměřený čas (2011)

Zde mě trochu překvapuje tak vysoké hodnocení. Ono jde jen o tom, že celý film se běží a shání se čas. Od setkání Willa s "časovým" magnátem, je docela jasné jak film dopadne... Odpoledne film nepokazí, ale čekal jsem o dost více. U Timberlaka jsem si zvykl na docela stabilně kvalitní výkony, Murphy je taky o.k. a Seyfried hot - škoda že strip poker nedohráli do konce :-) Škoda je taky to, že si Olivia Wilde nestřihla větší roli.

V moci ďábla (2005)

Čeho jsem si všiml, bylo to, že právnička, kdykoliv mimo soudní síň, drží v ruce buď sklenku s Martini nebo s vínem. Tak sem si řekl, že ji rejža hezky vyobrazuje jako alkoholičku. K příběhu. Ani jednou jsem se nelekl, "pozitivní" - to pravé hororové mrazení jsem pocítil jednou a to u vymítání démonu. Jinak mě film po hororové stránce nechal chladným. Jde o rekonstrukci události, která se skutečně stala, když si to takhle řeknu tak to na mě působí trochu děsivě, ale film musím ohodnotit průměrně.

Warrior (2011)

Pomalu plynoucí první půlka filmu mě poznamenala tím, že nemůžu jít do plných. Druhá polovina fightu v kleci už je nadupaná. Emoce pryští ze všech stran a film napravuje nudnější začátek. Herecky jsem byl spokojený, a hlavně z Nicka Nolteho. Potěšila Jennifer Morrison. Hudba byla povedená. Jak jsem zmiňoval, škoda začátku... I tak film patřící do vyšších pater.

Ocelová pěst (2011)

Žánrově bych to přiřadil i k rodinným filmům. Takové to klasické sbližování otce se synem a jejich následná jízda po rincích s robotími zápasy. Děckam by se líbili roboti, a to co s Atomem předvádí Max se jím určitě musí líbit. Zápasy byly super a vždy se strhující atmosférou mě pohltily. Potěšila sympatická Evangeline Lilly. Perfektní hudba Dannyho Elfmana jen podtrhovala můj spokojený zážitek z filmu.

Můj přítel delfín (2011)

Pšesládlý sentimentální příběh, který se skutečně stal... Určitě si najde své publikum a i já se na něj díval docela se zájmem. Hodnocení je asi úměrné výsledku. Herecky "neznáme" (samozřejmě až na Freemana), přesto nemám co vytknout. Malý Nathan Gamble jako by z oka vypadl Tomáši Rosickému :-)

Snížit se (2009)

Už při prvním traileru mě film přitahoval. Spojení Duvall - Murray mě hodně navnadilo. Nakonec to byli hlavně tito dva herci, kteří táhli i celý film. Atmosféra byla plná očekávání toho, co nakonec na všechny vybalí Felix Bush při své pohřební párty. Jeho srub, lide kolem, atmosféra 30. let, to vše na mě působilo zvláštním dojmem... Nakonec ale musím oznámkovat "pouze" silnějšími třemi hvezdičkami. Prostředek se docela táhnul a to mi vadilo... Tajemno z Bushova tajemství se provalilo opravdu až na konci filmu. Oceňuji lehký humor, který se k ponurejšímu duchu filmu dost hodil.

X-Men: První třída (2011)

Dokonalá sonda do začátku X-menu. Získávání schopnosti pod kontrolu, přiřazování přezdívek a také důvody, proč později proti sobě Profesor X a Magneto stojí. Bacon se do role všiváka vžil dokonale a jeho partnerka January Jones je stále šíleně sexy, zvláště zde, ve slušivém oblečku s hezkým výstřihem... :-) Akční scény jsou cool a závěrečná bitva u Kuby a ponorka ve vzduchu jsou vrcholem filmu. Za závěr jsem obecně rád, protože byl hodně dobrý.

Pan Popper a jeho tučňáci (2011)

Díky tučňákům odlišná komedie. Nebýt jich, tak zcela zapadlá do průměru. Jinak jde vidět, že Carrey neztratil nic ze svého komediálního umu a ze svých grimas. Tučňáci jsou roztomilí a s Carreym táhli celý film. Dokázali mě rozesmát. Konec se samozřejmě dal očekávat.

Super 8 (2011)

Dobrodružná rodinná zábava, která může i lehce vylekat (alespoň jednou jsem sebou pěkně cukl). Podobnost s E.T. tu je mnoho. Jak parta dětí, tak "záhadný tvor a armáda, snažící se ho dostat... Mně to ale vůbec nevadilo. Takové oddechové filmy, kde dětští herci přebírají otěže filmu mám rád. Jsou přirození a mnohdy i hodně vtipní, hlavně malý "pyroman". Z Fanning vyroste dobrá herečka, tohle mi bylo jasné, hned jak se dostala na scénu.

Muži v naději (2011)

Rafinovaně vtipná komedie. Polívkovy myšlenkové pochody, které jsou součástí jeho role, se dobře poslouchají :-) Macháček jako ťunťa, který si nakonec uvědomí, co je správné. Ženské, o kterých jsem si myslel, že jsou oběti, se taky dobře vybarvily... Film plny překvapení a nečekaných odhalení. Navíc se na maďarku Évu Vica Kerekes dobře dívá, jak provokuje své filmové kolegy a zároveň i nás před obrazovkami, plátnem. Jsem spokojen, dostalo se mi příjemného filmu.