Neznámý (2011)

Takové rozuzlení identity doktora Harrise jsem fakt nečekal. Být má mysl flexibilnější, možná bych si to domyslel ale napadly mě jen 2 možné pravdy, které se nakonec ukázaly jako nepravé... Film si každopádně s divákem hezky pohrává, že se do děje stále více ponořuje a začíná se ztrácet. Teprve ono rozuzlení vnese do příběhu smysl. Neeson mi přešel po celou dobu s neutrálním obličejem. January zase přepudrovaná, nicméně se skvělou postavou. Tou se pochlubila i Kruger, ve strohém nátělníčku u sebe doma. Akce přiměřená, svižná. Film se mi líbil, držel mě ve střehu. Do 5* hvězd chybí krůček.

Astronaut (2006)

Dobrý námět, s kupodivu normálním člověkem, který bojuje za splnění svého snu. Čekal jsem blázna, který si jen něco usmyslel a plácá se v nesplnitelném snu... Místo toho jsem dostal člověka, který je jednak duševně normální a navíc si jde za svým snem, kterým chce všem vytřít zrak. Pohodový rodinný film, který ale ničím nepřekvapí.

Kamarád taky rád (2011)

Loňský rok na nás vyplivnul více filmů na stejném základě jako Kamarád taky rád. Ikdyž je to jedno velké klišé, mě tyhle komedie baví. Lepší než Hlavně nezávazně, ale jen o chlup. Scénář je skvělý, dialogy jsou bavící a místy fakt síla. Hlavně narážky na to, jak umí Dylan (Timberlake) matiku :-) Takový film nemůže urazit, spíš příjemně překvapit. Kunis hot!

Prázdniny v Římě (1953)

Takže, dávat body jen za to, že je to klasika, že to má zde (dle mého dost nadsazené hodnocení), za to, že je Audre Hepburn kost a milé se směje a bůh ví za co ještě, fakt dávat nebudu. Kruci, kde jsou nějaké emoce, nějaká jiskra nebo fungující chemie mezi ústřední dvojici...? Nikde. - - - - - - - Filmu neupírám jakýsi glanc a svůj půvab, ale sorry, plnou palbu nebo i 4 hvězdy dat nemohu.

Mission: Impossible - Ghost Protocol (2011)

Na to, že je Cruisovi skoro 50, tak váli jako za mladá - člověk nevidí ony přibývající roky. Na škodu pro Čecha je, že Kreml na Pražském hradě se špatně tráví... :-)) Jinak jsem se bavil. Nebylo co řešit, příjemná "popkornovka". Akce byla svižná, super. O vtip taky nebyla nouze a dobře se to hodilo k Huntovu týmu. Sestava onoho týmu velmi dobře vyvážená, ikdyž na první pohled velmi různorodá. Co bych vyzdvihl tak lezení po mrakodrapu v Dubaji a závěrečná bitka o kufřík v indických garážích.

Peklo s princeznou (2009)

Voříšková mě udržela u obrazovky. Celkově průměr... Ničím nevyčnivající pohádka. Hereckým umem mě ale dvojka Voříšková - Mádl moc nepřesvědčila. Terezka boduje tím, že je to šílená klisna. Chemie mezi touhle dvojicí mi přišla moc "snowboarďácká". Ostatní herci ve svých rolích dobří, jak jsme u těchto jmen zvyklí.

Vánoční skřítek (2003)

Postavené čistě na Ferrelovi a jeho umu hrát degena. Severní pól se zvířaty, které Ferrel potkával když šel do NY se mi nelíbil... Ve velkoměstě už to bylo o něčem jiném. Stravitelná komedie s docela velkým množstvím známých tváři, ale jako "ČESKÁ" televize bych to na štědrodenní dopoledne určitě nezařadil.

Doba ledová: Mamutí Vánoce (2011)

Sympatický vánoční speciál. Jako u jiných animáků se děj točí kolem Santy... Scratch nemohl chybět. I když to může byt agitka na Vánoce, a ducha vánoc a jak se má každý správně chovat, mi se to líbilo. Na tu délku jsem se i několikrát dobře zasmál.

Všemocný (2011)

Filmy o drogách jsou většinou depresivní a patlají se v jakési agónii a "sračkách"... Všemocný vybočuje z kolejí. Docela zábavný a chytrý film o tom, jak správně využít jednu drogu, která ostatní smetla z povrchu zemského..Cooper a později i De Niro dobře hrají a mají na svých bedrech celý snímek. Škoda, že trailer mi přišel v závěrném hodnocení zajímavější, než kompletní film.

Nenávist (2004)

No, když jsem měl při filmu několikrát zježené chlupy na těle, tak to asi nebude prkotina pro dětičky. Myslím, že kvalitní horor, u kterého se hezky bojí a když mám chuť tak se rád bojím :-) Zvuky jsou fajn, atmosféru podtrhují dobře. Jinak nemám co bych dodal.