Divoška (2008)

Jo, film právě pro puberťačky. Ale já to mám v paži. Když vidím něco, kde hraje má oblíbená herečka, tak nemám důvod se omezovat tříděním filmu zdejší "smetánkou". To je prostě o oblibě herce a pak už jen záleží na tom, jak se mi ten či onen film líbí. A tenhle jo. Jednoduchý film na odreagování a teď, kdy se šprtám fakt pomohl. Humor odlehčený, nenucený. Zasmál jsem se a užíval si každou scénu kde se objevila Emma Roberts, která je opravdu hlavním tahounem filmu.

Mnichov (2005)

Hodně lidi bude asi zklamáno. Délka je dle mě zbytečná. Zevrubné pátraní po teroristech, ustavičné zasahovaní velení Mosadu, do toho zapletení informátorovy celé famílie až moc do příběhu filmu... Zkrátka zbytečné. Zkrátit, přidat na svižnosti, oživit film a je to thriller dle mého gusta. Spielberg se v celém příběhu moc pipla a já se neubránil pocitu nudy a myšlenky na spánek.

Krakatice (1996) (TV film)

Silnější 3 hvězdy. Milá vzpomínka na mé dětství a touhu dívat se na strašidelné horory. Ikdyž zde útočí jen přerostlý hlavonožec...

Colombiana (2011)

Akčňák, který nemá nabídnout co nového ale zároveň jsem se u něho vůbec nenudil. Příběhů pomsty jsem viděl už dostatek a zde se scénář skoro nijak neliší. Vyjímkou je, že v roli toho co vykonává pomstu je sexy Zoe Saldana a ne nějaký týpek. Akce se mi zdála v pohodě. Hurt od Johnnyho Cashe se mi ale ke konci tohohle filmu moc nehodilo...

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Dobrá hudba, pár vtipných situací, jedna best scéna, kdy se sejdou všeci dohromady a nikdo pořádně netuší, která bije a celkově nadprůměrná podívaná. Po dalším zhlédnutí zvyšují o hvězdu.

Okno do dvora (1954)

Starý mládenec upoután na vozík, se doma nudí a sleduje sousedy... Nejednou se mu něco nezdá a začne se v tom šťourat. Sorry, ale tohle byla nuda bez spádu a napětí. Nemůžu se přiklonit k většímu hodnocení, protože všeci říkají že je to klasika a kdo ví co všechno. Námět je ovšem dobrý, ale snad o třídu výše je pro mě Disturbia, která měla všechny aspekty chybějící v tomhle filmu.

Hanna (2011)

Tož, kura... Trailer navnadí a dostanu z toho nějakou artovou záležitost, která mě opravdu ale vůbec nebere. Na výjimečné dobré scény si nestěžuji, alespoň můžu dat 2 hvězdy, ale jinak nuda. Dívenka cestuje, uděla si road trip od Maroka do Berlína, zkamarádí se s rodinkou a do toho se sem tam mihne čarodějnice s přitepleným blonďatým zakrslíkem... Bana jednou sejme 4 typky, pak utíká a "bojuje" po druhé... V úvozovkách proto, že svou dcerku vycvičí jak ninju ale sám není schopny pomalu zvládnout 2 přiteplené ocasy. Film skončil jak jsem od začátku předpokládal.

Captain America: První Avenger (2011)

Komiksové filmy se mi většinou líbí, ale zde si nejsem jistý... Moc dlouhý začátek, krátká prostřední část rozsekaná do mnoho zbytečných záblesku z různých Captainových akcí ale nic pořádného. Očekávaný boj mezí Americou a Schmidtem je jednou utnutý a po druhé v letadle je souboj nic moc... Futuristické zbraně mi v souboji s klasickými zbraněmi 2. sv. nevadily, ale to že se ve filmu prohání vyapgrejdované Pandury a tanky velké jak panelák je trochu moc. Hezká zvuková stránka. Herecky se mi nejvíce líbil T. L. Jones. Za konec jednoznačně palec nahoru.

Barbar Conan (2011)

Obyč latačka z temných časů a bla bla... Myslím, že na film za chvíli zapomenu. Akce dobrá, Nichols taky, ale zbytek nic moc. Momoa nemastný neslaný, a jinak mě nenapadá co dál bych mohl napsat. Prvotní film s Arnim jsem neviděl, ale myslím, že tento Conan je zbytečný a dle zdejšího hodnocení i docela nepovedený.

G. I. Jane (1997)

Na to, jak sem si říkal, že to bude feministická blbost, jsem se docela mýlil a solidně u filmu bavil. Sledovat, jak se vojanda O´neill snaží o nemožné mě bavilo. Výcvik je teda drsný, to se musí nechat. Druhá část, kde došlo na cvičení v terénu a ostré nasazení V Libyi se mi taky líbilo. Herecky nemám co dodat. Instruktoří správní drsňáci. Milé připomění 90. let.