Mlha (2007)

úplná kravina ale se zajímavým koncem... Samé klišé a spousta prostoru, který nudil k smrti. Hlavní hrdina neoslnil a herecký výkon taky slabota. Asi to mělo potenciál, ale ten to dle mého názoru vůbec nevyužilo. Vzpomněl jsem si na Cabin in the woods, to je film, který také úmyslně montuje klišé jedno za druhým, ale působí to vtipně, zde to prostě nudí. Hvězdička navíc za to, že zabili tu p**u

Temný případ (2014) (seriál)

Libovka s dvěma perfektně vykreslenýma detektivama! Matthew i Woody úplně geniální. Případ zamotanej, napínavej a samozřejmě temnej .) Když k tomu přihodíte chytlavou znělku, je výsledek úpe jasnej. A z toho jednoho (!!) záběru na konci 4. epizody jsem byl naprosto nadšnej.

Zodiac (2007)

Moje oblíbená krimi. Čím víckrát jsem ji viděl, tím radši ji mám. Je pravda, že je trochu roztahanější, ale pro ty, co si dobrý film chtějí užít o něco déle je to ideální. Taky se musí uznat, že skvělé tempo po "odchodu" Downeyho a částečně taky Ruffala znatelně poleví. První část filmu, je podle mě geniální, táhne nás to od vraždy k vraždě, vidíme herecká esa, jak spolu vzájemně spolupracují. Pak vše trochu vychladne, když prostor dostane malinko nudný Gyllenhaal, ale furt to má koule. Samozřejmě je všechno uměcněné tím, že je to podle skutečnosti, kdyby nebylo, nemohl bych odpustit hluchá místa, ústup některých postav apod. Ale to, že se hraje na důveryhodnost a přesto to má říz z toho dělá něco výjmečného k tomu všemu skvělá potemnělá atmosféra přelomu 60s a 70s a to, co k nim neodmyslitelně patří - dobrá muzika.

V zajetí démonů (2013)

nikdy jsem neviděl nic strašidelnějšího.. fakt mi běhal mráz po zádech... to je u hororu to nejdůležitější a proto i ta plná nálož

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Jestli někdy přijide apokalypsa, chci ji strávit u Jamese Franca .) Kluci si natáčení jako vždy užívaj. Mě to prostě baví a všechny ty narážky na ostatní herce jsou geniální. Největší hlod je "L. Lohan & Prince of Persia" - pecka .))

Jackie Brown (1997)

K Tarantinovi toho není moc co napsat, pro mě dokonalost především ve skvělejch mono\dialozích. Ale co bych tady vypíchl a co mě prostě vždycky totálně rozseká je De Niro. Ten tady hraje dokonalýho vidláka. Fakt mě baví na něj koukat, takovej pán jako De Niro hraje takovýho vocasa a je to prostě k pokukání! .)

Četa (1986)

Willem Dafoe v životní roli! Žeru ho jak hulí trávu a dává Charliemu shota z brokovnice, "This your first time?" a u toho hraje parádní muzika. Ten film je naprosto skvělej. že až příliš rozlišuje dobro od zla? Vůbec. Však i seržant Barnes je ze začátku vykreslenej jako hrdina, až postupem času zjišťujem, že je to svině. Tak to ve světě a ve válce především chodí. Lidi dělat špatný věci, přesvědšeni o opaku. Deofe jasnej hrdina a nejsilnější postava filmu. Na tohle se dá prostě koukat furt dokola.

Sherlock (2010) (seriál)

Skvělé spracování. Určitě nejlepší sherlockovina. Ta dvojka je prostě perfektní, sociopatickej Benedict a lgrační Martin tvořej vynikající pár. Zejména Freeman mě děsně baví. Napínavé a skutečně vtipné. Už aby byla třetí série, protože mi prostě nejde do hlavy ten konec .))

Kam orli nelétají (1968)

Nesmrtelný hrdiny bych i bral, ale k tomu i všechny ty výbuchy a naprosto dementní nacisty už asi ne. Film neměl zdaleka takový spád, jak bych očekával a ty samovzněcující letadla a auta byly vážně úsměvný. Myslím, že nemá smysl se vymlouvat na stáří filmu. Filmu to opravdu uškodilo a díky tomu místama vypadá dost groteskně