Misfits: Zmetci (2009) (seriál)

První dvě série byly skvělý... Bohužel s odcházejícíma charakterama klesá zároveň i úroveň celýho seriálu. Nové charaktery už nejsou tak zajímavé a zároveň děj silně pokulhává. Například episoda s nacistama byla podle mě úplně debilní...

Takoví normální zabijáci (1994)

Tarantino bez Tarantina a takhle to pak dopadá... Nedivim se, že od toho dal ruce pryč. Vždyť to, co dělá jeho filmy, tam prostě chybí. Ty dialogy, kterejch je tam taky hodně upadaj do totálního hnoje. Chybí tomu ta jiskra, takový to absurdně vtipný pozadí. Chybí tam ten prvek, kterej udělá z krváku film, u kterýho se usmíváte, i když nejste psychopat. Pár světlejch chvil film naštěstí zachraňuje. Jen těžko se budem dohadovat, jaký by to bylo, kdyby si to Tarantino natočil sám...

Pravá a levá ruka ďábla (1970)

ta půlhvězda je navíc za výbornou ústřední píseň, která je spíš nezapomenutelná, než film... Každopádně jeden z nejlepších Terence\Bud filmů... taková ta blbinka u který nemusíte moc přemejšlet. Moje oblíbená hláška: "Posílá vás sem sám pán". "Ve skutečnosti jsme jeli kolem." :))

Nespoutaný Django (2012)

taaaakhle jsem se na konci usmíval... všude stříkala krev, hrála do toho dobrá muzika a já byl naprosto spokojenej... už se těšim, až to uvudim znova! Jen si dovolim jednu věc, kdyby se ve filmu objevily cameo roličky pro Terence s Budem, byl bych úplně blahem hotovej :)

Hrátky s čertem (1956)

‎"Žena! Žena, to je nástroj ďáblův, to já znám, pche!" ... "To nemá z vlastní hlavy, to musel někde číst." .. rok od roku mě ty pohádky bavěj víc :))

Prci, prci, prcičky: Školní sraz (2012)

Všední komedie naplněná klišé až po okraj. Tuctové a levné vtípky občas vystřídá nějakej ten lepší, ale upřímě řečeno je to slabota. Charaktery jsou stejně tragický jako Sněženky a machři po 25 letech. Vidět tuhle bandu znova spolu dělat stejný blbiny jako, když jim bylo 20 u mě prostě nefungovalo. Líbí se mi ale, že to dotáhli do konce a sehnali opravdu všechny a za těch pár povedenejch scén si těch 60% snad i zasloužej

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Hezky jsem si šetřil knížku na ten správnej okamžik a premiéra prvního filmo byla přesně on. Přečetl jsem knížku asi před týdnem, mám všechno srovnaný, jak to Tolkien napsal a můžu směle porovnávat. Upřímně jsem byl hodně zvědavej, jak to Peter pojal. PP a Hobit jsou totiž úplně odlišný knížky. Hobit je vlastně krásně napsaná pohádka. Jackson to ovšem pojal znamenitě. Ponechal takovou nadlehčenou část příběhu a proložil ji akcí a temnotou. Úzasné! Nevynechal jedinou maličkost předlohy, ba co víc, obohatil děj o další detaily, a přesto jsem se ani na chvilku nenudil. hnidopichové budou srovnávat s PP a budou říkat, že to už tu bylo, bla bla bla. Sorry kluci, ale tohle není jen tak něco, je to HOBIT. Legenda mezi knížkama, se kterou se musí zacházet opatrně. Hned na záčátek si mě film získal skvělou bitvou mezi drakem a trpaslíkama, kde nás Jackson uvádí do děje, a trpasličíma zpěvama ve dnu pytle. Pak už jsem jen hlatal a zíral. Všechny části příběhu jsou natočený skvostně. Všechy postavy mě baví. I na trpaslíky se dostane, což muselo být složité. Místo společenstva, kde byl každý naprosto odlišný od druhého, tu máme 12 děsně podobných trpaslíků. Všechno je to proložený nádhernejma přeletama nad krajinou, úžasnejma scenériema a 3D kamenama a hořícíma šíškama :) Do toho vám hraje super soundtrack, kterej má opět velmi chytlavej a silnej hlavní motiv. Celkově jsem nadšenej a těším se, co bude dál!

Zátah: Vykoupení (2011)

uf... no tak to byl trochu nářez... čistá akce vytažená nad hranice možností. Upřímně už toho bylo ale moc. Choreografie byli naprosto strhující. Ale frajeři toho snesli až moc. Nemám navíc rád, když už jeden nemůže skoro chodit a z ničeho nic zas lítá jako ďábel. Určitě mi to v paměti zůstane, ale podruhý to vidět nechci.

Chata v horách (2012)

Když jsem to pustil, vůbec jsem nevědděl do čeho jdu. A to bylo možná nejdůležitější. Celou dobu jsem se výborně bavil. Koukal jsem jak puk a děsně jsem to žral. Film, kde je úplně všechno. Každý klišé na který si vzpomenete, tam je, jen to dopadne trochu jinak, než byste čekali. Skvělý! Zabijáckej jednorožec pro mě bylo úžasný finále. :))

Skyfall (2012)

JB v posledních letech ubral na mašličkách, pozlátku a stal se přímočařejší, údernější. Bondových vtipů je méně, zato jsou skvěle načasované.. Skyfall je něčím výjmečný. První dojmy z kina jsou trochu zmatené. WOW efekt se sice nedostavil, to ovšem nijak neubírá na kvalitě. Pojetí bylo trochu hlubší a osobnější a kdekoho nezaujme. Vymizely povrchnosti, jako supergračky a dokonce i bondgirl se nějak moc neprojevila. O to víc prostoru měly důležité postavy a hrálo se na atmosféru. Záporák v podání Bardema (bravo!!) měl opravdu svoje kouzlo a je možná nejlepší vůbec. Myslím, že tady je další výjmečná část filmu. záporák je v bondovce skoro stejně důležitý jako sám bond a Bardemova role (i on sám) byla skvělá. Celý film byl v Mendesově podání skvělý. Zklamalo mě ovšem trochu úplné finále, baterková scéna slyšitelně pohnula ("to si to tam jako štrádujou s baterkou?") celým kinosálem. Počkám si na druhou projekci, abych si už mohl v klidu vypíchnout detaily. 5* je ale samozřejmost!