Symptom Pandorum (2009)

Pro mě rozhodně jeden z nejzajímavějších horrorů, co jsem kdy viděl. Nejsem úplně schopen říct, čím to bylo, ale film mě několikrát připoutal k obrazovce tak, že jsem se najednou divil, co u ní dělám. Všechno je temné, špinavé a divák, stejně jako postavy dlouho netuší, co se vlastně děje, jen hltá další momentky (rozhodně nejvíce strhující je vysvětlování). Temnota a atmosféra mě pohltily jako dlouho ne u žádného filmu. Herci do filmu zapadají a narazíme tady i na nezvyklé charaktery se kterými se není těžké sžít. Filmu by se dalo vytknout několik věcí, jako je smíchání žánrů, nebo určitá klišovitost, ale dle mého názoru bylo vše tak dobře upečené, že mě to při sledování ani nenapadlo. Vlastně naopak, díky klišé si přijdou na své milovníci akční stránky a drsných bojů a díky míchání žánrů ti, co mají rádi psychologické horrory a temné sci-fi. Zato dost špatně je na tom střih, který je v soubojích zmatený a zřídka drhnoucí scénář, kdy se postavy chovají nepochopitelně. To jsou však jen drobná zaškobrtnutí, která mi výsledný dojem z filmu vůbec nezkazila. Měl bych dát asi 4*, ale nemůžu se ubránit dojmu, že by to bylo málo vůči jiným horrorům, které jsou třeba kvalitní, ale rozhodně mě nepřišpendlily k obrazovce (a je tady i čeština, co víc si přát :oD ).

Paranormal Activity (2007)

Film je na začátku k uzoufání pomalý a vůbec se nerozjíždí, pravá legrace přijde až tak v poslední půl hodině, ale i tak je vše velmi předvídatelné. Spíš než na to, co se stane, čekáte jak se to stane a jestli už přijde nějaké překvapení - které ale bohužel nepřijde. Film je jen zajímavě točen, ale jinak nic originálního. Při sledování jsem se vážně chtěl vžít do postižené dvojice, ale to prostě nešlo. Z mého pohledu byli hodně nesympatičtí, on se choval jako hulvát a ztělesnění chlapáctví a ona jako kravka bez schopnosti prosadit vlastní názor a za něčím si stát. Vrcholem ale bylo jejich nelogické a podivné jednání. Prostě nedokážu pochopit některé věci, jako je jeho pořád puštěná kamera, stále otevřené dveře atp. Nápady, jak strašit byly celkem dobré a musím říct, že jsem se asi čtyřikrát lekl :oD Při filmu bylo ale snad víc vtipu než míst s hutnou atmosférou (která ale ke konci filmu opravdu přišla). Vůbec noci byly to, na co člověk čekal, dny spíše nudily. Mnohem víc než při, jsem se bál po filmu. Celkově za 3*, ale myslím, že u počítače a ne v kině by byl zážitek o něco horší, kino docela hodně přidalo. /po druhém shlédnutí u počítače jsem nucen říct, že bez hlasitých zvuků, které zaznívají v kině se člověk může leknout snad jen jednou a zapamatovatelná scéna je snad je také jen jedna. A snižuji hodnocení na 2*

Nájemní vrazi (1995)

Velmi zábavná podívaná s dvěma skvělými protivníky. Kdyby nebylo překombinovaného závěru a do prázdna vyznívajícího přezamotaného příběhu, dal bych i 4*

Pád do tmy (2005)

Skvěle vybraný prostředí a opravdu dobrá první půle. Co mě ale vážně vadilo, byly některé do očí bijící chyby (potvory nemají hmat, jejich sluch taky nic moc atp. ) a hlavně, hlavně typicky stupidní chování (jinak krásných) hrdinek. Chápu to u typického slasheru, ale měl jsem tedy pocit, že tenhle film si hraje na něco jiného a tím mě ke konci vážně zklamal. Jinak atmosféru má film kvalitní a v kině to musí být zážitek ještě daleko větší. Pro milovníky horrorů doporučuji, stojí za to se na tenhle prostředím celkem originální filmeček podívat.

Stáhni mě do pekla (2009)

Nemůžu hodnotit objektivně, protože mě hlavní hrdinka tak hrozně iritovala svým neustále vystrašeným a ubohounkým výrazem, který se navíc za celý film v podstatě nezměnil, že mi film naprosto znechutila. Jako dobrý nápad mi přišly určité momentky a nápady s nadpřirozenem (třeba kapesníček atp. ), ale film jako celek byl nevyvážený a předvýdatelný (což by bylo v pořádku, kdyby to vyvažovalo něco jiného). Pravda je, že druhá polovina byla o 50% lepší, a tak dávám 3***

Uzumaki (2000)

Tenhle film mě nedokázal vtáhnout do své atmosféry o které tady většina mluví. Mám pocit, jako kdyby byla předemnou, ale za tlustým sklem. Přítel hlavní hrdinky hrál tak divně, že jsem pořád kroutil hlavou, nevím, jestli to bylo naschvál, nebo ne. Ostatním hercům jsem jejich postavy a chování věřil. Kamera v některých chvílích velmi nápaditá, ale pak klasické záběry z blízka na obličej, které mě vždycky u japonských filmů vadily. Naštěstí děj aspoň trochu graduje a tak poslední část vyvažuje část první, která byla dost nudná, až jsem párkrát od filmu odešel. Pravda je, že to ve každém nechá určitě nějaký silný zážitek i když nevím, jestli kladný, nebo záporný. Já se s tím musím ještě srovnat. Takže pokud se chcete dívat na vážně divný film, tak doporučuju, ale na hezkém večeru s partnerem to raději nepouštějte :)

Sliz (1988)

Tenhle film na mě zapůsobil vážně zajímavou atmosférou. Za to mě strašilo jednání postav, které bylo stupidní i na klasické horrory. Umírání tam je docela hodně a je dobře a opravdu nechutně zpracované. Pro milovníky klasickejch "B" horrorů doporučuju.

Hranice nemožného (2008) (seriál)

Druhá série je o dost lepší než první, ale na Akta X to nemá.