Americký samuraj (1992)

Na tento film nemám žádné nostalgické vzpomínky z dětství. Amerického samuraje jsem viděl totiž poprvé až dnes a směle mohu napsat, že snad poprvé jsem viděl film, který je přesně na hranici odpadu. Z bojů stojí za vidění jen cca. 10 sekund souboje Marka Dacascose s copatým Číňanem, jinak je to jen přehlídka neohrabaných naolejovaných kulturistů, z nichž někteří vypadali, že drží nějakou zbraň poprvé v ruce a bál jsem se, aby se náhodou doopravdy nepořezali. Tedy, "choreografie" soubojů je naprosto nezvládnutá a rozdíly mezi bojujícími markantní, což se projeví zejména u závěrečného souboje, kdy neumětelství Davida Bradleye raději režisér ani nesnímá a po celý souboj sledujeme jen napjaté výrazy tváří obou duelantů. Za pár komických strnulých kulturistických vložek dávám tedy 10%.

Starman (1984)

Lidstvo je jen banda krvelačných primitivů :-). Něco na tom asi bude.

Pink Breakfast (1979)

Jak už název napovídá, celý tento kraťas je o tom, jak si Růžový Panter připravuje snídani a samozřejmě se mu to příliš nedaří, ne pro to, že by byl nešikovný kuchtík, ale protože se veškeré domácí elektrospotřebiče spikly proti němu. Jak už bývá neměnným trendem u panteřích animáků ze 70. let, je i tento díl slabota a ani zdaleka se úrovní nepřibližuje o deset let starším příběhům.

Giallo a Venezia (1979)

Velice průměrná kriminálka, kde není všechno tak jednoznačné, jak by se na první pohled mohlo zdát. Vzhledem k nedostupnosti tohoto filmu, o něm kolují všemožné přehnané legendy, čímž se stalo toto dílko kultovním. Legendy celkem přehánějí. Jedna scéna (už rykardem zmiňované odřezávání nohy) by mohla slabšími povahami otřást, ale divák, který ve zdraví přežil např. Saw, přežije v klidu i tohle. Jinak je děj okořeněn několika erotickými scénami s erotikou podanou tak, jak můžete očekávat od filmu z konce 70. let. Upozorňuji, že o žádné porno se nejedná.

Sacré Bleu Cross (1967)

Inspektor Closeau a seržant Deux-Deux jsou na stopě nebezpečného arabského teroristy a úkladného vraha Hasana. Brzy se jim podaří objevit úkryt nezdárného syna půlměsíce, ale vystrnadit ho ven je nad jejich síly. Spoléhají se totiž více než na své (ne)schopnosti na přízeň štěstěny v podobě talismanu - králičí packy.

The Pink Pro (1976)

Růžový Panter se rozhodne, že začne pracovat. Stává se tedy sportovním instruktorem, a aby nalákal na svou novou živnost nějaké kunšofty, jsou první tréninky zdarma. A katastrofa se blíží, protože se najde jeden tragéd, který nemehlu Panterovi skočí na vějičku.

Pink Lightning (1978)

Růžový Panter je smolař. Pokazilo se mu auto, a tak jde do autobazaru a koupí si nejlevnějšího malého brouka. Jenže tenhle brouk nejezdí na benzín, ale na nechvalně známý elixír doktora Jekylla, a tak se z roztomilého vozítka stává v nestřežených chvílích přímo ďábelský sporťák. A natvrdlým dopravním policistům některé věci, které se dějí mezi nebem a peklem, nevysvětlíš.

Pink Pistons (1966)

Růžový Panter dospěje k názoru, že již nebude chodit po svých, a tak si koupí v bazaru ojeté auto. Avšak hned na první vyjížďce je surově napaden motorizovanou agresivní babkou, a tedy se velmi rád vrátí k ošoupaným podrážkám.

Stín ďábla (1994)

Hodně podceňovaná komiksová adaptace.

Kukuřičné děti: Přízrak města (1995)

Horrory podobného typu stojí a padají s charismatem hlavního záporáka. A tady to až tak dobře nevyšlo. Malý agronom a ekologický terorista Eli je jen trapné zuřící zapšklé nestárnoucí dítě. Škoda, že se ani moc nepovedl mnohoslibující krvavý závěr. Přece jenom, použít pro animace krvavých jatek postavičky barbín a igráčků horrorové atmosféře moc nepomůže.