Muž se třema rukama (1991)

U nás tenhle film kdysi běžel pod názvem Muž se třema rukama, a to dokonce na televizi Nova. Bylo to v době, kdy se nějaký nákupčí programů rozhodl nebo spíše vsadil s kamarády v hospodě, že se mu podaří na tuto televizi propašovat několik dost nechutných úchyláren. Tohle byla jedna z nich. Film vypráví o cestě komika ke slávě. Jenže komik není vůbec komický a lidi se na něj chodí dívat jen proto, protože mu na zádech vyrostla třetí ruka. Přes den se komik živí jako popelář a vlastně na smetišti se odehrává podstatná část filmu, a i proto se dočkáte marasu největšího kalibru. Např. když popelář najde na smetišti mrtvolu tak ji nejprve ojede, ženy, které se ve filmu objevují mají okolo 200 kg, což by nevadilo, kdyby tam nebyly polonahé. A zejména Bill Paxton v roli komikova kámoše si musel natáčení 'užít'. Kdybych měl zahrát to, co zahrál on, tak asi permanentně zvracím.

Malá monstra (1989)

Ptákovina, kterou jsem naneštěstí viděl až jako dospělý. Kdybych byl děcko asi bych to sežral i s navijákem. Ale na druhou stranu, Příšerky s.r.o. jsou v podstatě o tom stejném, a tam jsem ten naviják sežral.

Jednoduchý plán (1998)

Z tohohle filmu plyne ponaučení, že nikdy nesvěřujte svůj dokonalý jednoduchý plán žádné ženské, byť by to byla vaše milující manželka, protože pak se z vašeho snu stane peklo.

Temné lesy (2003)

Obrovské severské překvapení. Jsem horory skoro odkojen, a tak se mi jen málokdy stává, že se u filmu bojím. Ale Villmark mě naprosto pohltil a nedal mi vydechnout. Tak temně bezvýchodnou atmosféru jsem ve filmu dlouho neviděl. Film byl dokonce temný a ponurý i ve scénách, kdy svítilo slunce. Ze začátku si režisér s divákem pohrává a chce mu vsugerovat mysteriózní přesah ve stylu Evil Dead (magnetofon v opuštěné chatě). Ale to je jen vějička, na kterou jsem se celkem chytil. Divák spolu s hrdiny celou dobu tuší, že něco není v pořádku a to i před odkrytím prvního ukrytého tajemství. A nebezpečí, to je mnohem reálnější než se může na první pohled zdát. Jedině pointa mohla být trochu lépe propracována. Nicméně i s tímto slabším závěrem (v jiném hororu bych ho však bral jako naprostou špičku) je pro mě tohle jasně nejlepší horor roku 2003.

Aftermath (1994)

Trochu mi uchází, pro koho byl tenhle film natočen, protože nekrofilie není ani nikterak rajcovní úchylka a na průběh pitvy určitě existují vhodnější studijní materiály. Takže jedna hvězda za konečnou pointu s domácím mazlíčkem.

Velká ryba (2003)

Burtonovi sluší více atmosféricky černá než cirkusově pestře barevná.

Virus (1999)

Podle zdejšího hodnocení jsem čekal hroznou tragédii, ale musím říct, že tak špatné to nebylo a docela jsem se bavil. Sice netuším, kam se poděl ten obrovský rozpočet, no do honorářů herců to asi nebylo. Herci jsou vůbec to nejslabší, co na filmu je. Donald Sutherland je velice komický, zvlášť když je namaskovaný za cyborga, to jsem opravdu netušil, která bije a zda se nezměnil žánr filmu na parodii. O rodině Baldwinových se raději zmiňovat nebudu a J.L.C. byla vždycky jen okrasa. Nicméně, co mě dostalo byl vzhled loutek robotů, robůtků a monsterrobotů a jejich digitalizované ztvárnění.

Mrtvá zóna (1983)

Jednotlivé 'případy', které jasnovidec řeší byly podány jaksi zkratkovitě. Nástin problému, jen minimální vývoj a šup, přišlo z čista jasna konečné řešení. Spíše by projektu slušel několikadílný seriál.

Arachnid (2001)

Velice komický kousek. Komika je samozřejmě nechtěná. Snad nebudu spoilerovat, když vyzradím jednu scénu, která se odehraje hned na začátku. Takže: Co tam proboha dělal ten mimozemšťan nebo co to bylo? Jinak axik nemá pravdu. Klíšťata film zachraňují od úplného odpadu. Všechny souboje s pavoukem vypadají jako kultovní scéna souboje s chobotnicí z Bride of the Monster a to jsem ještě celkem benevolentní. Ještě jedna věc stojí za zmínku a to, že prsatá blondýnka, která se v tomto filmu samozřejmě musí vyskytovat není úplně tupá a celkem dlouho přežije. No, asi proto, že ji hraje celkem vyžilá herečka.

Přízrak univerzity (2001)

Já se bavil maximálně. Z temné detektivky s humornými prvky film přerostl v hodně absurdní vyvražďovačku až čističku všeho, co bylo v blízkosti. Vynikající bylo varování mladšího detektiva svému staršímu kolegovi, obzvlášť vzhledem k tomu, co následovalo. Samozřejmě jako vraha jsem tipoval v průběhu filmu skoro každého. Jen toho, kdo jim nakonec byl, jsem neodhadl.